استارتاپ (Startup) چیست؟

استارتاپ به کسب و کارهایی گفته می‌شود که قبل از آن هیچ نمونه مشابه دیگری در کشور و حتی دنیا وجود نداشته باشد، این بدان معنی است که استارتاپ برای اولین بار توسط اشخاص یا شرکت‌ها تاسیس می‌شود. لازم به ذکر است که تعریف استارتاپ تنها به کسب و کار مربوط نمی‌شود. می‌توان گفت امروزه مخصوصا در بین جوانان صحبت‌های زیادی در مورد کارهای تازه تاسیس شده و استارتاپ‌ها وجود دارد. خیلی‌ها ایده‌های جدیدی در ذهن دارند که فکر می‌کنند می‌توانند با آنها باعث متحول و دگرگون شدن دنیا شوند. استارتاپ کوتاه شده عبارت startup company به معنای شرکت نوپا و تازه تاسیس شده است.

استارتاپ

مراحل راه اندازی یک استارتاپ موفق

1.شناخت نیاز و ایجاد ایده
2.ساخت نمونه اولیه
3.ارائه نمونه اولیه به 100 نفر
4.تامین سرمایه گذار
5.ثبت ایده یا برند
6.راه اندازی محصول
7.جذب کاربران بیشتر و همراهی آن ها
8.دوباره راه اندازی کنید.
9.سعی کنید رشد کنید.

استارتاپ

تولیداستارتاپ در افغانستان

بمب‌گذاری‌ها و اذیت‌ و آزارهای جنسی موجب شده ساکنان کابل برای خرید به اینترنت رو بیاورند و این موضوع وضعیت استارتاپ‌های افغانستان را بهتر کرده است. در حال حاضر، چندین استارتاپ در افغانستان مشغول‌ به‌کار هستند و مایحتاج مردم از لباس و مواد غذایی گرفته تا مبلمان و لوازم خانه را تهیه می‌کنند.
بیش از ۶۰درصد جمعیت زیر ۲۵سالِ افغانستان مشتری خرید‌های آنلاین هستند و سایت‌هایی چونAzadBazar.af ، afom.af ،JVBazar.com و Zarinas.com برای متقاضیان اقلامی مانند لوازم آرایشی، کامپیوتر، لوازم آشپزخانه، مبل، ماشین، فرش و خانه فراهم می‌کنند.

استارتاپ در افغانستان

وجود یک صنعت حمایتی مانند «صنعت کارآفرینی و سرمایه گذاری در استارتاپ‌ها» شاید بتواند در افغانستان فضایی را ایجاد کند تا شرکت‌هایی با سرمایه‌های در گردش میلیاردی با فوران ایده‌ها و خلاقیت‌های خود هم کسب و کارهای موفقی راه اندازی کنند و هم به بهبود شرایط شغلی کشور کمک کنند.
در بیشتر این استارتاپ‌ها نسبت سرمایه ای که از طریق بازار سرمایه یا سرمایه گذاران خطرپذیر جذب شده در برابر ارزش تجاری آن‌ها کمتر از 10 درصد است. به همین دلیل حتی در اوج بحران اقتصادی در دنیا که اغلب صنایع گرفتار رکود بودند، استارتاپ‌های نوآورانه روند رو به رشد داشته اند.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#کسب_و_کار_اینترنتی
#startup