اسنپ چت (snapchat)

اسنپ چت یک شبکه‌ی اجتماعی/پیام‌رسان است که مبنای کار آن ارسال عکس به دوستان به صورت موقت است. یعنی اینکه عکسی را برای دوستتان ارسال میکنید که دوستتان فقط چند ثانیه(یا حتی یک ثانیه) میتواند آن را ببیند، سپس این عکس به صورت خودکار پاک میشود! البته به مروز زمان و با با زیاد شدن کاربران سرویس Snapchat، امکانات بسیاری به این سرویس محبوب اضافه شده است ولی همچنان ماهیت اصلیِ خود که همان ارسال تصاویر نابودشونده است را حفظ کرده است و این قابلیت به عنوان مهم‌ترین قابلیت اسنپ‌چت شناخته میشود.
همچنین بد نیست بدانید که با توجه به نوع کارکرد این سرویس، اکثر مخاطبانِ آن را قشر نوجوان و به اصطلاح Teenager‌ها تشکیل میدهند.

اسنپ چت

Snapchat چه استفاده‌ای دارد؟
همانطور که گفتیم، کار اصلی این اپلیکیشن ارسال عکس‌هایی است که به صورت خودکار و پس از چند ثانیه نابود شوند. برای انجام این کار کافیست اپلیکیشن اسنپ‌چت را روی گوشی خود باز کنید و مثلا یک سلفی از خودتان بگیرید یا به اصطلاح یک Snap بگیرید. پس از گرفتن عکس، یک تایمر برای شما نمایش داده میشود که میتوانید از بین ۱ تا ۱۰ ثانیه انتخاب کنید؛ این تایمر به این معنی است که عکس مورد نظر پس از چند ثانیه محو میشود و مخاطب مورد نظر شما فقط میتواند در این چند ثانیه عکس شما را ببیند.

اسنپ چت

اسنپ چت چگونه کار میکند؟
پس از دانلود و نصب اسنپ چت بر روی گوشی تان، هنگام ورود به آن باید با استفاده از آدرس ایمیل تان یک حساب کاربری در آن بسازید. همچنین باید نام، تاریخ تولد و شماره موبایل تان را نیز به منظور ثبت نام وارد کنید. نهایتا یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید تا اکانت شما ساخته شود.
اسنپ چت به منظور ثبت تصاویر و ویدیو نیاز به دسترسی به دوربین های گوشی شما دارد. به منظور جابه جایی بین دوربین جلو و عقب در اسنپ چت از آیکن بالا سمت راست استفاده کنید و همچنین به منظور تهیه عکس، تنها دکمه ی عکس برداری را لمس دهید، به منظور تهیه ویدیو نیز دکمه را لمس کرده و نگه دارید.

اسنپ چت

پس از باز کردن نرم افزار اسنپ چت، بخش دوربین باز میشود. در کل اسنپ چت به سه بخش تقسیم شده است که بخش عکس برداری که حین باز کردن نرم افزار باز میشود در وسط قرار دارد، بخش مشاهده ی اخبار و عکس ها و ویدیو های جدید در سمت راست، و بخش چت کردن نیز در سمت چپ قرار دارد.
به منظور شروع به چت کردن با هر فرد تنها نام آن را لمس کنید و سپس شروع به چت کردن کنید. همچنین قابلیت چت گروهی نیز در اسنپ چت وجود دارد که قابلیتی بسیار کاربردی است.

اسنپ چت

چگونه دوستان خود را به اسنپ چت بیافزاییم؟
پس از ساخت اکانت در اسنپ چت، این نرم افزار از شما درخواست دسترسی به مخاطبین میکند. شما میتوانید با دادن دسترسی به مخاطبین با هر مخاطب که اسنپ چت دارد چت کنید. همچنین به منظور افزودن دوستان جدید نیز میتوانید یا نام کاربری آن ها را وارد کنید و یا “Snapcode” آن ها را که کدی مشابه کد های “QR” است را اسکن کنید. اسنپ چت همچنین اجازه یافتن دوستان جدید مشابه دوستان فعلی تان را نیز به شما میدهد.
به منظور دسترسی به Snapcode خودتان، تنها کافیست وارد بخش پروفایل خودتان شوید.

اسنپ چت

اسنپ چت برای چه سنینی مناسب است؟
حین ثبت نام و درخواست تاریخ تولد در اسنپ چت، باید حداقل 13 سال داشته باشید .اگر کمتر از این سن داشته باشید، به “SnapKidz” منتقل خواهید شد. این بخش برای کودکان است که عکس تهیه کنند، نقاشی بکشند و در گوشی خود نگه دارند، در حقیقت این بخش آنلاین نیست و اجازه ی ارسال پیغام به دیگران را به کودکان نمیدهد .البته فردی که واقعا بخواهد از اسنپ چت استفاده کند، سن خود را بیشتر وارد میکند که کار درستی نمیباشد! اسنپ چت با 71 درصد از کاربران زیر 34 سال، و البته 45 درصد کاربران با سن بین 18 تا 24، بسیار جوان پسند است.

اسنپ چت

چرا نوجوان ها اسنپ چت را دوست دارند؟
بسیاری از افراد می گویند که اسنپ چت فیسبوک جدید است و پیشرفت و رشد محبوبیت آن در حد فیسبوک در روز های خوش کمپنی فیسبوک است.
اسنپ چت در حقیقت در بسیاری از موارد در تضاد با شبکه های اجتماعی است. بسیاری از کاربران از آن استفاده میکنند زیرا کاملا برخلاف چیزی است که مورد پسند نسل های قبلی بوده است، یعنی در حقیقت بچه ها!
فیسبوک یک مخزن خاطرات است که عکس های شما در آن باقی میمانند و برای مثال عکس های چند سال پیشتان را نیز میوانید در آن مشاهده کنید. اینستاگرام نیز از شما میخواهد که بسیار خوب به نظر برسید و خوب زندگی کنید و آن را به تمامی فالوور های خود نشان دهید.
اسنپ چت دقیقا چیزی بر خلاف این دو است و با احساسات، خاطره ها و… آمیخته نشده است و متفاوت است. اسنپ چت یک راه رابطه داشتن با دوستانتان بدون گذاشتن وقت خیلی زیاد است. شما میتوانید با ارسال یک اسنپ و یا همان عکس در اسنپ چت به دوستانتان، به آنها ابراز دوستی کنید.

اسنپ چت

آیا اسنپ چت مملو از محتوای غیر اخلاقی است؟
هر چیزی که در اسنپ چت فرستاده میشود از بین میرود. همین باعث شده که باعث شده مردم فکر کنند این یک مکان برای چیز ها و محتوای بزرگانه و غیر کودکانه است و افرادی از اسنپ چت با این مقاصد استفاده میکنند و فکر میکنند که دریافت کننده آن عکس ها، ویدیو ها و… را ذخیره نکرده و به دیگران نشان نخواهد داد.
خوشبختانه تعداد بسیار کمی از افراد از اسنپ چت برای این مقاصد استفاده میکنند. واضح است که این افراد در همه جا و همه شبکه های اجتماعی هستند، اما اسنپ چت را برای کار خود بهتر میدانند. اما مطمئن باشید که این افراد در اسنپ چت زیاد نیستند.
بنابراین کاربران در اسنپ چت چه یزی اشتراک گذاری میکنند؟ عکس سگ ها، گزبه ها، در کل هر چیز به غیر از سلفی و عکس های دسته جمعی و افراد.
یعنی استفاده از اسنپ چت امن میباشد؟ بله، شاید از اسنپ چت گاهی اوقات برای مطالب غیر اخلاقی استفاده شود، اما در بدبینانه ترین حالت، مطالب غیر اخلاقی آن به اندازه ی دیگر شبکه های اجتماعی است؛ نه بیشتر. بنابراین نیازی نیست زیاد نگران آن باشید.

#تولید_و_طراحی_سایت_در_افغانستان
# تولید_و_طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_گیم_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان
# تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#شبکه_های_اجتماعی
#اسنپ_چت
#snapchat
#اپلیکیشن
#اپلیکیشن_موبایل