انواع ارورهای کامپیوتر- بخش اول

مطمئنا تا به حال با ارورهای زیادی در سیستم عامل خود مواجه شده اید بیشتر این ارورها  به صورت یک پنجره پاپ آپ به کاربر نمایش داد ه می شوند. این ارورها اغلب مبهم بوده و راه درستی را جهت حل مشکل در اختیار کاربران قرار نمیدهدند. بیشتر اوقات با ارائه بروز رسانی ها این مشکلات برطرف می شود اما برخی از ارورها بوده که همچنان پا برجا است و راه حلی برای مرتفع نمودن آن ها ارائه نمی شود .دراین مقاله بعضی ازارورهای معمول درکامپیوتر که برای ویندوز اتفاق میفتد را به همراه راه حل آن برای شما ارائه مینماییم.

ارورهای ویندوز

ارور 80070057*0
متعلق به اروراست که روی کامپیوتر تمام کاربران به یک شکل نمایش داده میشود این ارور از زمان ویندوز xp  به کامپیوترها راه پیدا کرد و بصورت فنی زمانی که سیستم به روزرسانی ویندوز با مشکل اجرا میشود به نمایش در می آید .
برای حل این ارور نیاز است تا نام پوشه Software Distribution را تغییر داده و برخی فایل ها رجیستری را ویرایش و بعضی از فایل های خراب را مجدد جایگزین نمایید.

ارور 80070057*0

ارور DLL
گاهی اوقات هنگام اجرای برنامه ها با ارور
The program Cant be star because xyz.dll is missing from your computer روبرو میشوید.
طبق تجربه ممکن است ابتدا به جستجوی فایل dll در اینترنت بپردازید و فایل سالم را دانلود کرده و جایگزین کنید تا مشکل حل گردد اما به نظر نمی رسد این راه حل منطقی باشد به جای این کار بهتراست بروز رسانی درایو ها را بررسی کنید دانلود کردن فایل های dll ازسایت های غیرایمن می تواند مشکلات بدتری بوجود بیاورد .

ارور DLL

ارور صفحه آبی
برخی از معمول ترین ارورهای صفحه آبی عبارتند از:
Driver IRQL NOT LESS OR EQUAL
معمولا این اروربر اثر وجود یک درایور خراب اتفاق می افتد که به روز بودن درایور ها به خصوص درایور سخت افزاری که اخیرا نصب کرده اید راباید چک کنید .
PAGE FAULT IN NONPAGED AREA
این ارور معمولا هر از گاهی که یک قطعه جدید سخت افزاری به سیستم خود اضافه کرده باشید رخ می دهد تمامی این قطعات را چک کرده و نسبت به نصب مجدد درایور آن ها اقدام نمایید معیوب بودن رم و خدمات سیستم ازدلایل دیگر این ارور به شمار می روند.
NTFS FILE SYSTEM
با دیدن این ارور بدانید که هارد درایو شما مقصر اصلی است، تمامی کابل های متصل شده به درایو را مورد بررسی قرار دهید، دیسک را با فرمان chkdsk /r /f در command prompt اجرا کنید و پس از آن سیستم خود را راه اندازی مجدد کنید تا اسکن به هنگام راه اندازی اجرا شود.

ارور صفحه آبی

مطمئنا زمانی که باسیستم عامل ویندوز سرکار دارید با چنین ارور هایی رو برو میشوید اما خبر خوب این است که ارور ها راه حل دارند، وشما میتوانید با دنبال کردن راه حل مشکل ویندوز خود را برطرف کنید. باما همراه باشید تا دربخش دیگر با چند مورد از ارورهای مرورگر که ممکنه درمرورگر تان اتفاق بیفتد را معرفی وراه حل آنرا بیان نماییم.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار
#اولین_دیتا
#ویندوز
#ارور_های_ویندوز