اهمیت استارتاپ در افغانستان

استارتاپ‌ها که با مزیت کم بودن هزینه اولیه سرمایه گذاری در کسب و کارهای جهان شکل گرفته اند، در افغانستان هم به همین دلیل مورد استقبال بسیاری از جوانان خوش فکر و نیروی انسانی خلاق قرار گرفته اند؛ البته در معرفی و جایگاه سازی استارتاپ‌ها همیشه صحبت از ایده‌های خلاق و کم هزینه بودن آغاز یک کسب و کار است.

استارتاپ

شرکت‌های نوپا با کاهش هزینه‌ها، افزایش تنوع در ارایه کالاها و خدمات، بهره‌وری بالاتر برای اقتصاد کارایی به همراه خواهند داشت به طوری که بسیاری از شرکت‌های سرمایه‌گذاری در دنیا امروزه از این نوع فعالیت‌ها حمایت می‌کنند و با سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها سود‌های کلانی به دست می‌آورند. استارتاپ ها نقش مهمی‌در کسب و کار و اقتصاد دارند و در پی راهی هستند تا محصولات یا خدمات نوآورانه خود را معرفی و از آن راه به سود برسند.

تولید استارتاپ در افغانستان

موفقیت شرکت‌های استارتاپی توجه بسیاری را به ایجاد چنین کسب و کارهایی جلب کرده است. به طوری‌که مدتی است که مطالب بسیاری در مورد چگونگی راه‌اندازی یک کسب و کار استارتاپی مبتنی بر ایده‌های خلاقانه در نشریات و وب سایت‌ها منتشر می‌شوند و تعداد قابل توجهی از افراد با هدف راه‌اندازی چنین شرکت‌هایی و دستیابی به موفقیت کسب و کارهای روزمره خود را رها می‌کنند و با صرف زمان و هزینه نسبتا بالا در جهت تحقق رویاهای خود تلاش زیادی می‌کنند.

startup

افرادی که در استارتاپ ها کار می‌کنند برخلاف کارمندان سازمانها، خود را جزئی از سیستم می‌دانند نه جدا از آن. بنابراین در کسب و کارهای نوپا افراد خود را نسبت به محیط کاری خود متعهد و مسئولیت‌پذیر می‌بینند و در سود و زیان آن سهیم هستند. همچنین پویایی این نوع از کسب و کارها انگیزه و نوآوری آنها را بالا برده و نتیجه متناسبتری را ارائه می‌شود.

کسب و کار استارتاپی

آمار نشان می‌دهدسرمایه انسانی کشور ما شایستگی تولید دانش را داشته است. استارتاپها کارهای مختلفی انجام می‌دهند؛ ارائه خدمات از مهمترین نقشهای خدماتی آنها در افغانستان بوده که نشان از اهمیت آن در اقتصاد کشور است.استارتاپ ها و خدمات رو به رشدی که ارائه می‌کنند در رشد اقتصادی افغانستان نقش دارند. این استارتاپ ها با سرمایه کمتر و خلق موقعیتهای جدید بر اساس نیاز موجود یا با ایجاد یک نیاز جدید شروع به کار می‌کنند.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#کسب_و_کار_اینترنتی
#startup
#کسب_و_کار_اینترنتی