اپلیکیشن وب (web application)

وقتی که یک اپلیکیشن را از طریق مرورگر وب و اینترنت اجرا می کنیم، اصطلاحا به آن وب اپ می گویند. برخلاف وبسایت ها که برای انتقال اطلاعات استفاده می شوند، وب اپ ها کارکردی هستند و از طرف دیگر نیازی به دانلود شدن ندارند (برخلاف اپلیکیشن های موبایل).
وب اپ ها روی مرورگرهایی مثل فایرفاکس و کروم اجرا می شوند و حافظه یا رم روی دستگاه کاربر را مصرف نمی کنند. بطور خلاصه، آن ها را می توان بعنوان وبسایت هایی با قابلیت تعامل و انجام کارکردهای مختلف در نظر گرفت. برنامه نویسانی که در زبان های برنامه نویسی وب (HTML, CSS, JavaScript) مهارت دارند، می توانند براحتی یک وب اپ بنویسند. یک وب اپ می تواند در هر دستگاهی (چه اندروید ، چه iOS و چه ویندوز) از طریق مرورگر وب دارد، اجرا شود و لازم نیست که برای هر پلتفرمی بصورت جداگانه برنامه نویسی شود.

web application

مزیت های وب اپ

  • نگهداری آسان تر
  • یک بیس نرم افزاری برای پلتفرم های مختلف. در اینصورت توزیع، لانچ، بروزرسانی یا ایجاد قابلیت های جدید در اپلیکیشن سریع تر و آسان تر انجام می شود. چرا که نیازی به آپدیت کردن از طریق یک فروشگاه اپلیکیشن (اپ استور، کافه بازار یا گوگل پلی) ندارند.
  • هزینه های طراحی و ساخت اپلیکیشن کمتر هستند.
web application

محدودیت های وب اپ

  • تعامل با اپلیکیشن ، نسبت به سایر اپلیکیشن ها واکنش گرا (ریسپانسیو) نیست.
  • المنت های طراحی رابط گرافیکی (UI) ممکن است ناسازگار باشند. برخی از امکانات دستگاه مثل ارسال نوتیفیکشن ، حالت آفلاین  و لود در هوم اسکرین پشتیبانی نمی شوند.
  • وب اپ ها از طریق اپ استور قابلیت دسترسی ندارند. این موضوع از آن جهت مهم است که بسیاری از کاربران از طریق اپ استور وارد اپلیکیشن می شوند.
  • کند کار می کنند و بدون اینترنت و مرورگر نمی توان به آن ها دسترسی داشت.

برای ادامه کلیک کنید.

#تولید_و_طراحی_سایت_در_افغانستان
# تولید_و_ طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_گیم_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#اپلیکیشن
#اپلیکیشن_وب