اپلیکیشن کلاب هاوس (Clubhouse) چیست؟

کلاب هاوس برنامه ای است که مبتنی بر تماس صوتی و گفتگوی صوتی برنامه ریزی شده است. این برنامه برخلاف برنامه های دیگر قابل دسترسی برای همه نیست و شما برای ورود به آن باید دعوتنامه داشته باشید. نکته مهمی که در رابطه با کلاوب هاوس باید مطرح کرد این است که این اپلیکیشن بخش اصلی وظیفه خود یعنی جنبه «اجتماعی» شبکه‌های اجتماعی را پر رنگ کرده است. در ادامه این مطلب با اولین دیتا همراه باشید.

کلاب هاوس

اپلیکیشن کلاب هاوس چیست؟

یک برنامه شبکه اجتماعی مبتنی بر گفتگوی صوتی است. کاربران می توانند به مکالمات، مصاحبه ها و گفتگوهای افراد جالب در مورد موضوعات مختلف گوش دهند. این دقیقاً مانند اتصال به پادکست است اما به صورت زنده و با یک لایه انحصاری اضافه شده است.
کلاب هاوس را نمی توانید فقط از فروشگاه برنامه دانلود کنید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. شما باید مانند ورود به یک کشور جدید برای ورود به این اپ دعوتنامه داشته باشید.

کلاب هاوس

هنگام پیوستن به اپ کلاب هاوس، موضوعات موردعلاقه مانند فناوری، کتاب، تجارت یا بهداشت را انتخاب می کنید. هرچه اطلاعات بیشتری راجع به علایق خود به برنامه بدهید، برنامه اتاق های مکالمه و افراد بیشتری را به شما پیشنهاد می کند که آنها را دنبال کنید یا به آنها بپیوندید.
اتاق مکالمه (کلاب هاوس)دقیقاً مانند تماس کنفرانسی است، اما برخی از افراد در حال مکالمه هستند و بیشتر افراد به آنها گوش می دهند. و درست مانند یک تماس تلفنی، پس از پایان مکالمه، اتاق بسته می شود.
نکته دیگر این است که این اپلیکیشن مکالمات را ضبط نمی‌کند و نمی‌توانید بعدا آن‌ها را گوش دهید، برای همین باید به طور زنده مسائل را دنبال کنید.

clubhouse

چگونه می توان برای ورود به کلاب هاوس دعوت نامه بگیریم؟

Clubhouse در حال حاضر فقط برای سیستم عامل iOS موجود است. بنابراین کاربران آیفون می‌توانند این برنامه را دانلود کنند و به مکالمات و نحوه‌ی شرکت در آن گوش دهند.
برای عضویت، یک کاربر موجود در Clubhouse مجبور است از برنامه خود دعوتنامه ای برای شما ارسال کند تا به شما امکان راه اندازی حساب را بدهد. اگر از شما دعوت شده باشد، پیوندی را مشاهده خواهید کرد که به شماره موبایل شما ارسال شده و شما را به یک صفحه ثبت نام در برنامه هدایت می کند.
با این حال کاربران Clubhouse نمی توانند فقط به هرکسی که می خواهد ملحق شود دعوت نامه ارسال کنند. کاربران موجود در ابتدا فقط دو دعوت نامه در دسترس دارند.

clubhouse

ایلان ماسک چه ارتباطی با کلاب هاوس دارد؟

کلاب هاوس از مارچ سال 2020 میلادی وجود دارد، زمانی که توسط کارآفرینان دره سیلیکون پاول دیویدسون و روهان ست راه اندازی شد. در ماه می سال 2020، فقط 1500 کاربر داشت و 100 میلیون دالر ارزش داشت.
اما وقتی ایلان ماسک میزبان گپ صوتی در Clubhouse با مدیر عامل رابینودی، ولاد تنف بود، این موضوع سرو صدا به پا کرد. این رویداد محدودیت اتاق مکالمه برنامه را بیشتر کرد و به طور مستقیم در YouTube پخش شد. این امر باعث شد تا Clubhouse به بالای جدول استارت آپ ها برود و دعوای دعوت ها را برای ورود به برنامه به وجود آورد. از 1 فبروری 2021، کلابهاوس 2 میلیون کاربر دارد. کلاب هاوس از ویژگی های جدید آینده، از قبیل tipping ، بلیط یا اشتراک ، برای پرداخت مستقیم سازندگان در برنامه خبر داده است. با بدست آوردن بودجه جدید از زمان راه اندازی، Clubhouse اکنون 1 میلیارد دالر ارزش دارد و یک شرکت Unicorn مانند Airbnb ، Uber و SpaceX محسوب می شود.

#تولید_و_طراحی_سایت_در_افغانستان
# تولید_و_طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_گیم_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان
# تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#اپلیکیشن
#کلاب_هاوس
#clubhouse
#شبکه_های_اجتماعی