ایمیل مارکتینگ – بخش اول

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) یا بازاریابی ایمیلی یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که از اهمیت ویژه‌ ای در بازاریابی محتوا برخوردار است. وقتی از بازاریابی ایمیلی حرف می‌زنیم، منظورمان ارتباط بلندمدت و دوطرفه با مشتریان ثابت ودایمی است. این ارتباط، با موافقت مشتری آغاز شده و با رضایت او ادامه پیدا می‌کند. ضمن این‌که پیام‌هایی هم که رد و بدل می‌شوند، فراتر از پیام‌های تبلیغاتی هستند.
بازاریابی از طریق ایمیل نوعی بازاریابی است که می تواند مشتریان موجود در لیست ایمیل شما را از محصولات جدید، تخفیف ها و سایر خدمات مطلع کند. همچنین می تواند فروش بهتر و راحتری باشد تا مخاطبان خود را در مورد ارزش برند خود آگاه سازد یا آنها را در خرید متمرکز کند. با اولین دیتا همراه باشید.

ایمیل مارکتینگ

اهمیت ایمیل مارکتینگ
از زمان گسترش اینترنت در دنیا تا امروز، ایمیل ابزاری ضروری برای کسب و کارها بوده و هست. طبق تحقیقات انجام شده، حدود ۳/۹ میلیارد نفر در دنیا از ایمیل استفاده می‌کنند. این رقم همزمان با افزایش نفوذ اینترنت در میان مردم زیاد می‌شود. کمتر کسی پیدا می‌شود که کاربر اینترنت باشد اما ایمیل نداشته باشد. شاید بعضی افراد خیلی کمتر از ایمیل استفاده کنند اما در هر صورت ایمیلی دارند که در صورت ضرورت از آن استفاده می‌کنند.
ایمیل و پیامک دو راه مهم و رسمی برای برقراری ارتباط با مخاطبین هستند که هنوز جایگزین خوبی ندارند.

اهمیت ایمیل مارکتینگ

در سال ۱۹۷۸، گری توئرک (Gary Thuerk) از شرکت Digital Equipment Corporation به جای این که برای هر مشتری یک ایمیل‌ آماده و ارسال کند، متنی نوشت و آن را همزمان برای حدود ۴۰۰ مشتری فرستاد. این کار اولین حرکت ایمیل مارکتینگ در دنیا یا به عبارتی اولین اسپم کردن با ایمیل بود!
این اولین اقدام مهم وموثربود که بعدها تا الان به طور گسترده از ایمیل مارکتینگ برای بازاریایی انترنتی استفاده میشود.

گری توئرک

برتری ایمیل مارکتینگ نسبت به شبکه های اجتماعی
شاید بگوئید که برای بازاریابی از شبکه های اجتماعی استفاده میکنید، نکات ذیل شمارا از برتری ایمیل مارکتینگ با شبکه های اجتماعی باخبر میکند:
– طبق بررسی انجام شده که ۷۲ درصد مردم ترجیح می‌دهند که محصولات تبلیغاتی را داخل ایمیل مشاهده کنند و تنها ۱۷ درصد ترجیح می‌دهند که این محصولات در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ شود.
– اگر دکمه به اشتراک‌گذاری شبکه‌های اجتماعی را داخل ایمیل قرار دهید، نرخ تبدیل کلیک‌ها ۱۵۸ درصد افزایش خواهد داشت.
– مشترکین ایمیل شما ۳ برابر دیگر مشترکین، محتوای شما را به اشتراک می‌گذارند.
– ایمیل در زمینه جذب مشتری، ۴۰ درصد کارآمدتر از فیسبوک و توییتر است.
– یک ایمیل ۶ برابر شانس بیشتری برای جذب کلیک نسبت به توییتر دارد.
– به طوراوسط، ایمیل ۳ برابر بیشتر از شبکه‌های اجتماعی برای شما سفارش ثبت خواهد کرد.
– ۹۰ درصد مردم ترجیح می‌دهند که اخبار و به روزرسانی یک شرکت را از طریق ایمیل دریافت کنند و تنها ۱۰ درصد خواستار دریافت آن از طریق فیسبوک هستند.

درادامه با اولین دیتا همراه باشید تا با تفاوت تبلیغات ایمیلی و بازاریابی ایمیلی ومزایای ایمیل مارکتینگ آشناشیم.

#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار
#اولین_دیتا
#ایمیل_مارکتینگ
#شبکه_های_اجتماعی