ایکس باکس چیست ؟

نام تجاری بازی ویدیویی متعلق به مایکروسافت می باشد در واقع ایکس باکس XBOX یک کنسول بازی است که اولین کنسول بازی ارائه شده توسط شرکت امریکایی پس از Atari Jaguar بود. دومین کنسول ارایه شده توسط مایکروسافت Xbox 360 بود که این کنسول درتاریخ ۲۲ نوامبر سال ۲۰۰۵ وارد بازار شد، در ابتدا تیم توسعه دهندهٔ کنسول‌های بازی در شرکت مایکروسافت تصمیم داشت کنسول XBOX ۳۶۰ را با نام زنون (Xenon) یا XBOX ۲ به بازار معرفی کند، اما شرکت مایکروسافت برای این‌ که طیف اثرگذاری این محصول را بیشتر به نمایش بگذارد، نام ایکس‌باکس ۳۶۰ را روی آن گذاشت.عدد ۳۶۰ با توجه به لگوی رسمی کنسول می‌تواند واحد درجه داشته باشد که این مفهوم را برای کاربر خود القا می کند که کاربر استفاده کننده از کنسول ، خود را در مرکز دنیای ساختگی توسط این کنسول حس خواهد کرد.برای استفاده از امکانات ذکر شده نیاز به گیفت کارت دارید.

ایکس باکس

مدل های ارائه شده
این کنسول در ابتدا به صورت دو مدل CORE PACK و PREMIUM PACK به بازار عرضه شد که مدل CORE PACK این کنسول فاقد هارد درایو و هدست و دسته‌های بی‌سیم بوده ولی مدل PREMIUM PACK دارای هارد دیسک ۲۰GB و دسته‌های بی‌سیم و هدست بود. مدل پرمیوم با ارائه شدن مادر برد فالکون دارای هارد ۶۰ جی بی شد. تا این که سر انجام با معرفی مادربرد جاسپر ساخت مدل پرمیوم هم متوقف شد.

مدل های ارائه شده

در مدل ARCADE خبری از هارد نبود ولی به جای آن از یک مموری به ظرفیت ۲۵۶ مگابایت استفاده شده بود این مدل در اوایل سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه شد در این مدل از تکنالوژی ۶۵ نانومتری برای CPU و GPU استفاده شده‌است. در سال نیمهٔ دوم سال ۲۰۰۹ این مدل دارای ۵۱۲ مگابایت مموری داخلی شد و مموری کارت از پک آن حذف گردید.

مدل ARCADE

مدل Slim و Super Slim که اخرین مدل ایکس باکس ۳۶۰ بودند به بازار عرضه شد این مدل ۱۵ درصد کوچکتر از مدل های پیشین است. دارای هارد داخلی ۲۵۰ جیبی است. تعداد پورت‌های USB در این مدل از سه پورت به ۵ پورت افزایش یافته‌است. این مدل همچنین دارای wifi بدون نیاز به سیم می باشد.رنگ کنسول به مشکی براق(مانند رقیبش پلی استیشن ۳) در مقایسه با رنگ مشکی مات مدل‌های الایت تغییر یافته‌است. این مدل همچنین علاوه برداشتن خروجی HDMI دارای خروجی صدای نوری نیز هست. به علاوه دکمه‌های کنسول از فشاری به تاچ تغییر یافته‌است. این مدل همچنین از رم ریدرها نیز پشتیبانی میکند. جالب اینجاست که تا برج دلو سال ۱۳۹۰ هکرها نتوانسته بودند این کنسول را هک کنند.با تولید این کنسول مایکروسافت اعلام کرده‌است تولید باقی مدل‌ها متوقف شده و فقط این مدل تولید خواهد شد.

مدل Slim

مدل ELITE را می‌توان کامل‌ترین پک این کنسول نامید. رنگ این مدل مشکی می‌باشد. با ارائه بازی ندای وظیفه: جنگاوری نوین ۲ دو باندلی از اکس‌باکس شامل هارد ۲۵۰ جیبی و دو دسته بیسیم به علاوه یک عدد از بازی ندای وظیفه جنگاوری نوین ۲ ارائه شد. این اولین نوع اکس‌باکس با هارد بیشتر از ۱۲۰جیبی بود. بعدها باندل‌های دیگری نیز شامل هارد ۲۵۰ جیبی مثل باندل فورزا موتور اسپورت ارائه شدند. این کنسول از ابتدای تولید تا به امروز شامل ۳ نوع مادر برد مختلف بوده که آخرین آن‌ها مادر برد جاسپر است که تمامی مشکلات حرارتی در آن بر طرف شده‌است.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#ایکس_باکس