بازاریابی جستجو

بازاریابی جستجو یا سرچ چیست؟

پیش از اینکه شما یک استراتژی استراتژیک بهینه‌سازی جستجو ایجاد کنید باید لغات مربوط به این نوع بازاریابی را بشناسید. بهتر است از اول شروع کنیم.

بازاریابی جستجو به هر تاکتیکی می‌گویند که به برند با ظاهر شدن در صفحات نتایج موتور جستجو در جلب توجه کمک می‌کند (SERP)  این نوع بازاریابی برای گرفتن رنک بالاتر و افزایش میزان مشاهده به درد می‌خورد و شما می‌توانید برای افزایش ترافیک سایت از این روش استفاده کنید.

دو نوع دسته‌بندی اصلی در بازاریابی جستجو وجود دارد:

SEM که از استراتژی‌های پولی برای ظاهر شدن در جستجو استفاده می‌کند.

SEO که از استراتژی‌های ارگانیک برای ظاهر شدن در جستجو استفاده می‌کند.

تفاوت اصلی بین SEM و SEO این است که SEM یک استراتژی پولی است و SEO یک استراتژی ارگانیک.

همانند بیشتر چیزها در صنعت سرچ، تعاریف مربوطه به بازاریابی سرچ نیز تکامل پیدا کرده‌اند. بعضی از بازاریابان SEM را یک عبارت چتری می‌دانند که هم شامل استراتژی‌های پولی و هم شامل استراتژی‌های ارگانیک است، اما برای اینکه بتوانید نقشه بازاریابی خودتان را شفاف‌سازی کنید ما توصیه می‌کنیم که این عبارات را به دسته‌بندی‌های مشخصی تقسیم کنید.

به دلیل اینکه این عبارات می‌توانند قابل تعویض باشند و برای بازاریابان متفاوت معنای متفاوتی نیز دارند پیش از شروع به کار با شریک‌های جستجوی خود دامنه لغات و واژگان را مورد بررسی و شفاف‌سازی قرار دهید. درمورد تعاریف با شریک‌های بازاریابی خودتان بحث کنید تا اطمینان حاصل کنید که با همان دیدگاه به استراتژی نزدیک می‌شوید.

بازاریابی موتورهای جستجو یا SEM چیست؟

SEM یا بازاریابی موتور جستجو اغلب به عنوان بخشی از بازاریابی جستجو یا سرچ در نظر گرفته می‌شود که از تاکتیک‌های پولی برای مورد مشاهده قرار گرفتن در SERPها استفاده می‌کند. یک استراتژی پولی شامل فعالیت‌هایی همانند تنظیم و بهینه‌سازی تبلیغات آنلاین و همچنین تعیین بودجه‌ای است که برای جایگذاری تبلیغات خرج می‌شود. این استراتژی را اغلب به عنوان بازاریابی جستجوی پولی یا پرداخت به ازای کلیک (PPC) می‌نامند.

گوگل ادز که سابقا آن را تبلیغات گوگل ادوردز نیز می‌نامیدند یک تهیه کننده جستجو است که خیلی زیاد برای این نوع استراتژی مورد استفاده قرار گرفته است. با این تاکتیک برندها پیدا کردن کلمات کلیدی خود را انجام داده و کمپین‌هایی را به وجود می‌آورند که بهترین کلمات کلیدی را برای صنعت، محصولات و یا خدماتشان مورد هدف قرار می‌دهد. زمانیکه کاربران به دنبال آن کلمات کلیدی می‌گردند تبلیغاتی را در بالا یا پایین SERPها مشاهده می‌کنند. هربار که کاربر روی یک تبلیغ کلیک کند برند شارژ می‌شود.

#کسب_و_کار_اینترنتی

#تولید_اپلیکیشن

#تولید_سایت

#تولید_گیم

#استارتاپ

#طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان

#طراحی_سایت_در_افغانستان

#اولین_دیتا

#طراحی_اپلیکیشن_فروشگاهی

#بازاریابی_اینترنتی

#سئو

#بازاریابی_سرچ

#SEM