برترین غول های تکنالوژی جهان – IBM

شرکت IBM به انگلیسی مخفف (International Business Machines) یک شرکت جهانی و چند ملیتی است که در زمینه ساخت و توسعه کامپیوتر و نرم افزار فعالیت دارد.IBM  از سال ۱۹۱۱ فعالیت خود را آغاز کرده و مقر آن در آرمونک، نیویورک، ایالات متحده آمریکا واقع شده است.این شرکت، بزرگترین شرکت فناوری جهان محسوب می شود و همچنین دومین برند معتبر و ارزشمند دنیا در زمینه تکنالوجی و فناوری اطلاعات است.IBM  یکی از معدود شرکت های فناوری اطلاعات است که تاریخچه و سابقه فعالیت آن به قرن نوزدهم باز می گردد.

شرکت IBM

IBM دومین شرکت بزرگ (از نظر بازار سرمایه) و دومین شرکت سودآور IT و خدمات تجارتی در جهان شناخته می شود. این شرکت بیش از هر شرکت فناوری موجود در ایالات متحده با هشت سازمان تحقیقاتی خود در سراسر جهان دارای اختراع ثبت شده می باشد.همچنین این شرکت دانشمندان، اینجینیران، مشاوران و تکنسین های فروش بسیاری را در بیش از ۲۰۰ کشور دنیا به استخدام خود درآورده است. کارمندان IBM تا کنون توانسته اند موفق به کسب پنج جایزه نوبل، ۹ مدال ملی فناوری و ۵ مدال ملی علوم شوند.

شرکت IBM

موسس IBM چه کسی بود؟

در واقع IBM توسعه و فرهنگ سازمانی یکپارچه ای را که در حال حاضر دارد مدیون مدیر عامل سابق خود، توماس جی واتسون است. واتسون، IBM را از سال ۱۹۱۴ تا ۱۹۵۶ هدایت کرد و این شرکت را به عنوان یکی از قوی ترین و نوآورترین شرکت های تکنالوجی و فناوری اطلاعات در زمان خود بنیان نهاد. این استحکام و نبوغ در محصولات و خدماتی که تاکنون IBM به مشتریان خود ارائه داده، کاملا مشهود است. واتسون در سال ۱۹۵۶ درحالی درگذشت که به عنوان یکی از با نفوذترین و بزرگترین فروشنده زمان خود بسیار افتخار آفرین بود.

IBM company

تاریخچه شرکت iBM در طول زمان

شرکت IBM در سال ۱۹۱۱ در یک شهر کوچک در اندیکوت، ایالات متحده آغاز به کار کرد. در ابتدا به دلیل ادغام سه شرکت مختلف به نام (CTR ) Computing Tabulating Recording شناخته می شد. در واقع سه شرکت ادغام شده باهم شامل شرکت ماشین سازی جدول، شرکت مقیاس محاسبات و شرکت ثبت زمان بین المللی بودند، که باعث ایجاد IBM فعلی گشتند. در سال ۱۹۲۴، CTR  نام خود را به آنچه امروزه در بین مردم IBM شناخته می شود، تغییر داد.

شرکت IBM

در حال حاضر این شرکت معتبر با داشتن بیش از ۴۳۵،۰۰۰ کارمند در سراسر جهان، IBM را به عنوان دومین شرکت بزرگ جهان طبق رتبه بندی های اعلام شده تبدیل کرده است. IBM جوایز و افتخارات زیادی به نام خود دارد. این مرکز دارای بیش از ۱۲ آزمایشگاه تحقیقاتی گسترده در سراسر جهان است که ۲۰ سال متوالی رکورد بیشترین حق ثبت اختراع را به خود اختصاص داده است.

تاریخچه شرکت IBM

درباره دلایل موفقیت شرکت IBM بیشتر بدانید!

IBM روشی منحصر به فردی در مدیریت کردن کارمندان خود دارد. در واقع شرکت IBM اولین شرکتی بود که خدمات بیمه عمر را در سال ۱۹۳۴ همراه با یک تعداد مزایا برای کارمندان خود در نظر گرفت. اگرچه در آن زمان انجام این کار بسیار بحث برانگیز بود. اما شرکت IBM همواره به دنبال این بود تا کارمندان خود از مزایای سلامتی بهره مند شوند و همچنین از قوانین تبعیض نژادی و جنسیتی رنج نبرند.

شرکت IBM

ارزش برند IBM در سال ۲۰۲۰

در سال ۲۰۲۰، ارزش برند IBM نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد کاهش یافته و به میزان ۸۳٫۷ میلیارد دالر رسیده است. آی بی ام از سال ۲۰۱۲ تاکنون با افت زیادی روبرو شده است. شرکتی که برای سیستم عامل خود در سال ۱۹۸۰ با Bill Gate’s Microsoft همکاری کرد توانست شاهد افزایش ارزش برند خود تا سال ۲۰۱۷ باشد که بیش از ۱۰۰ میلیارد دالر ارزش داشت. امروزه  IBM همچنین در میان ۵ برند برتر فناوری در ایالات متحده مانند اپل، گوگل، مایکروسافت و فیس بوک در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#تکنالوجی
#IBM
#آی_بی_ام