برنامه نویسی

برنامه نویسی به زبان ساده به معنی برقراری ارتباط و آموزش دادن یک سیستم کامپیوتری برای انجام وظایف مشخصی است. با استفاده از فرآیند برنامه نویسی ما می‌توانیم با سیستم‌های کامپیوتری صحبت کنیم تا وظایف آن‌ها را برایشان مشخص کنیم. این ارتباط میان انسان و سیستم توسط زبان‌های برنامه نویسی صورت می‌گیرد. این زبان‌ها مجموعه ای از حروف و عبارت‌های مشخص هستند که هم برای انسان ها  و هم برای کامپیوترها قابل فهم هستند.

برنامه نویسی

برنامه نویس

برنامه نویس کسی است که به خوبی می‌تواند با سیستم‌های کامپیوتری صحبت کند! او به خوبی مشکلات و مسائل اطراف خود را شناسایی می‌کند تا با استفاده از توانایی‌های یک کامپیوتر آن‌ها را حل کند. بنابراین می‌توان اینگونه برداشت کرد که وظیفه اصلی برنامه نویسان حل مسئله با استفاده از سیستم‌های کامپیوتری است.

برنامه نویس

برخی از مهم‌ترین پیش نیازهای برنامه نویسی عبارتند از:

  • یادگیری تایپ 10 انگشتی
  • یادگیری زبان انگلیسی و اصطلاحات تخصصی برنامه نویسی
  • آشنایی نسبی با کامپیوتر و اینترنت
  • آشنایی با ریاضیات
  • آشنایی با الگوریتم و فلوچارت
پیش نیازهای برنامه نویسی

برای آموزش برنامه نویسی بهتر است قبل از هر چیز، چشم انداری صحیح از مسیر پیش روی خود داشته باشیم. زمانی که نسبت به مسیر پیش روی خود آگاه باشید، دقیقا می‌دانید که از کجا باید شروع و برای رسیدن به مقصد به کدام سمت باید حرکت کنید.

گام اول : آشنایی ابتدایی با مفاهیم

گام دوم : آگاهی از مسیر پیش رو

گام سوم : شناخت حوزه‌های برنامه نویسی

گام چهارم : انتخاب زبان برنامه نویسی

گام پنجم : آشنایی با شیوه‌های مختلف کدنویسی

گام ششم : شناخت پیش نیازهای زبان

گام هفتم : شروع آموزش برنامه نویسی و پیش به سوی متخصص شدن!

مسیر آموزش برنامه نویسی

زبان های برنامه نویسی

زبان‌های برنامه نویسی دقیقا مانند زبان‌های دری، انگلیسی و به طور کلی زبان‌های انسانی هستند. آن‌ها قواعد نوشتاری، لغات مخصوص و دستورات خاص خود را دارند. پس اولین قدم برای آموزش برنامه نویسی یادگیری زبان مشترک بین انسان‌ها و کامپیوترها می‌باشد. البته معمولا زمانی که در صحبت‌های روزانه از عبارت برنامه نویسی کامپیوتر صحبت می‌کنیم، منظورمان فرآیند توسعه یک نرم افزار است.

#طراحی_سایت_در_افغانستان

#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان

#تولید_گیم_در_افغانستان

#تولید_سایت_ در_افغانستان

#تولید_استارتاپ_در_افغانستان

#اولین_دیتا

#برنامه_نویسی_کامپیوتر