بهترین استارتاپ های جهان – Stripe

استرایپ (به انگلیسی: Stripe) یک شرکت تکنالوجی در حوزه فین تک است که در بیش از25 کشور دنیا فعال بوده و به افراد حقیقی و نیز شرکت‌ها امکان دریافت پول بر بستر اینترنت را می‌دهد. استرایپ می‌کوشد زیرساخت‌های فنی و مالی مورد نیاز برای سیستم‌های پرداخت آنلاین را فراهم سازد. توسعه دهندگان وب با استفاده از استرایپ می‌توانند فرایند پرداخت را درون وبسایت‌های خود قرار دهند، بدون اینکه نیازی به طی کردن فرایندهای پیچیده معمول داشته باشند. استرایپ یک دوره هفت روزه انتظار برای نخستین تراکنش‌های صورت گرفته دارد تا به این ترتیب بتواند جلوی هر نوع سوء استفاده و کلاهبرداری احتمالی را بگیرد. پس از تائید صحت تراکنش، مبلغ دریافتی به صورت مستقیم به حساب دریافت‌کننده واریز می‌شود.درسال 1397 اعلام شد با دریافت سرمایه‌گذاری جدید ارزش این شرکت به 22.5 میلیارد دالر رسیده است.

استرایپ

تاریخچه ی استرایپ (stripe)

شرکت استرایپ (stripe) در سال 2010 در سن فرانسیسکو تاسیس شد. موسسان این شرکت عبارتند از :  Sequoia Capital، Elon Musk, Max R Levchin و Peter Thiel. هدف اصلی استرایپ، این بود که بتواند نظر توسعه دهندگان وب را به خود جلب نماید و برای پرداخت های اینترنتی از طریق موبایل مورد استفاده قرار گیرد. این هدف، باعث شد که در مدت زمان بسیار کوتاهی، به موفقیت بزرگی دست یابد و در میان صاحبان کسب و کار از محبوبیت خاصی برخوردار شود.

تاریخچه

ابزارهای پرداخت استرایپ برای کسب و کار آنلاین

برای پردازش معامله ‌های آنلاین، هم به یک درگاه پرداخت احتیاج دارید و هم پردازش‌گر پرداخت. درگاه پرداخت، بایستی با حفظ امنیت، اطلاعات پرداخت کارت اعتباری مشتری را دریافت کرده و آن را به پردازش‌گر منتقل کند و در واقع اینجا است که معامله پردازش می‌شود. وجوه از حساب بانکی مشتری به طور موقت به حساب فروشنده (در اینجا یک پردازش‌گر سوم مانند استرایپ) منتقل می‌شود؛ جایی که کارمزدهای مربوط به کارت اعتباری از کل وجه کسر می‌شود. سپس پرداخت به حساب بانکی فروشنده منتقل می‌شود. اگر می‌خواهید درون سوراخ خرگوش شیرجه بزنید، در واقع این فرآیند بسیار پیچیده‌ تر است. اما شمای کلی آن را توضیح دادیم.استرایپ قابلیت درگاه پرداخت و پردازش‌گر پرداخت را ترکیب می‌کند و باعث می‌شود که به یک روش مناسب (اگر نه لزوما ارزان‌ترین روش) برای مدیریت سیستم‌های آنلاین تبدیل شود.

کسب و کارهای آنلاین

پرداخت‌های مورد قبول Stripe

از استرایپ می‌توانید برای پذیرش اغلب روش‌های پرداخت شامل Visa، MasterCard، American Express، Discover و چندین شبکه کارت اعتباری خارجی دیگر و همچنین کیف پول‌های موبایل مانند گوگل و Apple Pay استفاده کنید.به علاوه، استرایپ بیش از 100 ارز خارجی را پردازش کرده و آن‌ها را بدون هزینه اضافی تبدیل می‌کند. از جمله ابزارها و روش‌هایی که Stripe برای پذیرش پرداخت‌ها ارائه می‌دهد: Stripe Elements: یک ابزار UI سفارشی که به فروشندگان اجازه می‌دهد فرم پرداخت سفارشی خود را برای دسکتاپ، تبلت یا موبایل همراه بسازند.

پرداخت‌های مورد قبول Stripe

سایر خدمات استرایپ

راهنمای بازار، ابزارهای ساخت پلتفرم، راهنمای اشتراک، کوپن ها و موارد آزاد، ارتباط با Stripe و….تعرفه ها در Stripeنرخ تعرفه ها در استرایپ ، به ازای هر معامله ، حدود 2/9 ٪ و 30 سنت می باشد. استرایپ به شما مژده میدهد که چنانچه جابه جائی دلار در حساب شما از حدی معین بیشتر شود، می توانید از امکانات ویژه این تعرفه ها استفاده نمائید.

#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار
#اولین_دیتا
# خدمات_ استرایپ
#بهترین_ استارتاپ_ های جهان