بهترین استارتاپ های جهان – Amazon

استارتاپ به پروژه‌هایی گفته می‌شود که در جریان آن، یک ایده خام، به کمک تلاش و کوشش یک گروه به تولید یک محصول می‌انجامد و زمینه برای فروش آن محصول فراهم می‌شود.به‌ طور خلاصه، مهم نیست که شما در چه سطحی هستید یا چقدرتحصیلات دارید؛ شما می‌توانید کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید. افرادی که نام آن‌ها در ادامه گفته می‌شود، الهام بخش ترین استارتاپ های جهان را راه اندازی کردند که در اول هیچ‌کدام سوپرمن نبوده‌اند، همگی سابقه و شرایطی متفاوت داشته‌اند و حالا به موفقیت دست یافته‌اند. این مقاله را به دقت  بخوانید و بدانید روزی فرا می‌رسد که نام شما هم به این لیست اضافه شود؛ چه با اتفاقی ناگهانی و چه بعد از شکست‌های بسیار.

آمازون

جف بزوس مردی که آمازون را ساخت
جف بزوس، ثروتمندترین مرد روی زمین است که آمازون، یکی از موفق‌ترین شرکت‌های تاریخ را راه انداخته و هدایت می‌کند.
جف بزوس، وظیفه قبلی خود را رها کرد تا یک شرکت تأسیس کند. زیرا از دید او، اینترنت رشد زیادی داشت و فرصت بزرگی در آن نهفته بود. او می‌گوید: «شنیده بودم که در بهار 1994 استفاده از اینترنت 2300 درصد افزایش داشته است. از این موضوع نمی‌توان به‌عنوان رشد یاد کرد، بلکه یک تغییر بسیار بزرگ و غیرعادی است. با خودم فکر کردم که چه نوع کسب‌وکاری در این شرایط می‌تواند رشد داشته باشد؟»

جف بزوس


او ماجراجویی آنلاین را از گاراج خانه‌اش آغاز کرد. در ابتدای راه، آمازون یک فروشگاه برای خرید کتاب بود. در فصل تعطیلات، او وسایل دیگری مانند اسباب ‌بازی را هم اضافه کرد تا فروش خود را در زمان‌های خاص افزایش دهد. سرانجام آمازون به «فروشگاه آنلاین همه‌چیز» تبدیل شد. هر چیزی که فکرش را کنید، در این وب‌سایت پیدا می‌شود. حتی یک استودیوی فیلمسازی هم راه‌اندازی کرد و مجموعه‌های تلویزیونی در آن ساخت. البته باید این را هم در نظر گرفت که اضافه کردن سایر بخش‌ها و محصولات به‌تدریج و سرعت نه‌چندان زیاد انجام شد. در حال حاضر آمازون محصولات خودش را دارد اما به سایر فروشندگان نیز اجازه می‌دهد که محصولات خود را در این فروشگاه به فروش برسانند. این راهبرد حتی به‌ سرعت رشد آمازون هم کمک می‌کند.

جف بزوس شرکت آمازون

استارتاپ تجارت الکترونیکی آمازون یک ویژگی مهم دارد و آن این است که شامل هزاران برند می‌شود. نمی‌توان در آغاز کار، نظر همه مردم را جلب کرد. بهتر است با یک مورد مناسب در یک ‌زمان مناسب شروع کنید. هنگامی‌که مخاطبان شما به حد بالایی رسیدند، با محصولات مناسب دیگری کار خود را گسترش دهید. نکته دیگر آمازون این است که وقتی شما به دیگر فروشندگان اجازه استفاده از این پلتفرم را می‌دهید، آن‌ها به مشتریان خود طیف بزرگ ‌تری از محصولات را پیشنهاد می‌کنند؛ یعنی مشتریان علاوه بر محصولاتی که فروشنده در اختیار دارد، با گروه‌های دیگری از محصولات مواجه می‌شوند که خود آمازون فروشنده آن‌هاست. ضمن این‌که فروشندگان، باید هرماه مبلغی نیز به آمازون پرداخت کنند و این خود یک درآمد ثابت و بدون دردسر است.

استارتاپ آمازون

۱۰ باور که در ذهن ثروتمندترین شخص کره زمین یعنی جف بزوس وجود دارد

  • آنچه در ذهن‌ تان است را بگویید
  • هرگز از کاری که برایش تلاش کرده‌ای، پشیمان نمی‌شوی
  • دوباره شکست بخور، بهتر شکست بخور
  • ریسک کنید
  • همیشه همان روز اول است
  • روی گذشته کار کن و آینده را برنامه‌ ریزی کن
  • رقابت کنید
  • بلند مدت نگاه کنید
  • حق همیشه با مشتری است
  • هر مشکلی با تیزهوشی و نوآوری حل می‌شود

#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار
#اولین_دیتا
#آمازون
#کسب_و_کار_انترنتی