تامبلر (Tumblr)

تامبلر یک شبکه اجتماعی است که بی سر و صدا در حال رشد است. تامبلر، در حالی که شما سرگرم فیس بوک و توییتر بوده اید، رشد فوق العاده ای را تجربه کرده است. تامبلر تا کنون بیش از 50 میلیون کاربر داشته است که آنها بیش از 104 میلیارد پست ایجاد کرده اند.

تامبلر

تامبلر یک وب سایت و یک پلتفرم وبلاگ است که به کاربران خود اجازه ارسال متن، عکس ها، فیلم ها، لینک ها، نقل قول ها و صدا را از طریق tumblelog می دهد. کاربران می توانند کاربران دیگر را دنبال، و یا tumblelog خود را خصوصی نمایند که استفاده از خدمات آن بسیار ساده است. تامبلر 225 میلیون وبلاگ دارد که در میان 10 شبکه بزرگ اجتماعی قرار گرفته است.

tumblr

علاقه‌ای که به موفقیت تبدیل شد
دیوید کارپ موسس تامبلر کارش را از کمپانی انیمیشن فردریکو استودیو به عنوان کارآموز آغاز کرد و همانجا بود که اولین پلت‌فرم وبلاگ‌نویسی را ساخت. پس از آن در Urban Baby  کارش را ادامه تا زمانی که این شرکت در سال ۲۰۰۶ به سی‌نت فروخته شد. کارپ با استفاده از پولی که از فروش سهامش در Urban Baby به دست آورده بود، شرکت نرم‌افزاری خودش یعنی Davidville  را تاسیس کرد. مارکو آرمنت هم به عنوان اینجینیر کامپیوتر به این شرکت پیوست و این دو با هم روی پروژه‌های مشتری‌ها کار می‌کردند.

تامبلر

کارپ علاقه زیادی به تامبلاگ‌‌ها (وبلاگ‌هایی که قالب‌های مختلف چندرسانه‌ای با فرم کوتاه را ساپورت می‌کنند) داشت و منتظر بود تا یکی از پلت‌فرم‌های وبلاگ‌نویسی تامبلاگینگ‌شان را معرفی کنند. اما از آنجا که پس از یک سال هیچ‌کس کاری نکرد، او به همراه آرمنت طی دو هفته‌ وقفه‌ای که در کارشان افتاده بود، خودشان دست به کار شدند. پروسه گسترش این پلت‌فرم در سال ۲۰۰۶ آغاز و در فبروری ۲۰۰۷ تامبلر راه‌اندازی شد و فقط طی دو هفته توانست ۷۵هزار کاربر جذب کند. تامبلر تا اول جون ۲۰۱۷، میزبان بیش از ۳/۳۴۹ میلیون وبلاگ بوده است. در سال ۲۰۰۹، کراپ توسط مجله بزنس‌ویک به عنوان برترین جوان کارآفرین تکنالوژی انتخاب شد. در ماه می ۲۰۱۳، اعلام شد که یاهو و تامبلر به توافقی دست یافته‌اند و براساس آن تامبلر به یاهو فروخته شده، اما کارپ به عنوان مدیرعامل آن باقی ماند.

تامبلر

تامبلر چگونه کار می کند؟
اساسا شما می توانید چیزهایی مانند عکس ها، مقالات و یا لینک را پست کنید. شما می توانید کاربران را در تامبلر دنبال و آنها نیز می توانند شما را دنبال کنند. تامبلر فضای بسیار بصری دارد و کاربران جوان تربه آن تمایل بیشتری دارند. در هر صفحه از اینترنت که باشید در صورت یافتن مطلبی جالب می توانید با کمک تامبلر به عنوان یک مینی بلاگ به صورت آنلاین آنرا به اشتراک بگذارید. کافیست مطلب با تصویر مورد نظر را انتخاب و روی گزینه share on تامبلر کلیک کنید.استفاده از تامبلر بسیار آسان است که توضیح آن را سخت می کند. تامبلر با قراردادن یک وبلاگ ساده هر آنچه که کاربران می خواهند را از قبیل داستان، عکس، تصاویر GIF، تلویزیون ، پیوندها، quips، جوک ها ، جوک های هوشمند، آهنگ Spotify ، mp3 ها، فیلم ها، مد، هنر و… را در آن قرار داده است. تامبلر از 225 میلیون وبلاگ متفاوت تشکیل شده است.

شبکه اجتماعی تامبلر

برخی از مزایای کلیدی تامبلر عبارتند از:

  • استفاده سریع
  • شروع آسان
  • امکان ارسال تصویر، صدا و ویدئو و مقالات به طور مستقیم در وبلاگ
  • امکان ایجاد ساده یک وبلاگ
  • امکان اشتراک بخشی کوتاه از یک نوشته

تامبلر با آموزشی دقیق برای کسب و کارتان به شما نشان می دهد چگونه می توانید بهترین نتایج را از این شبکه اجتماعی دریافت کنید.

#تولید_و_طراحی_سایت_در_افغانستان
# تولید_و_طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_گیم_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان
# تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#شبکه_های_اجتماعی
#تامبلر
#Tumblr
#شبکه_اجتماعی_تامبلر