تفاوت وب اپلیکیشن و اپلیکیشن موبایل

چند سال قبل اپلیکیشن واژه ای نامانوس بود که در زندگی روزمره ما کاربرد زیادی نداشت اما امروز زندگی بدون اپلیکیشن ها خیلی سخت خواهد بود. همه ما در طول روز از اپلیکیشن های مختلف جهت اهداف گوناگون استفاده می کنیم و هرچه در این باره یاد بگیریم برایمان جذابیت دارد. حقیقت این است که دنیای فناوری هر روز محصول جدیدی به بازار می دهد که نام و تعریف خاص خودش را دارد با فراگیری این مفاهیم می توانیم با راحتی بیشتری نیازهایمان را برآورده کنیم. وب اپلیکیشن و اپ موبایل دومفهوم بسیار نزدیک هستند که در متن زیر به تفاوتهای آن میپردازیم.

اپ موبایل برنامه ای است که توسط متخصصان طراحی و پیاده سازی شده تا بر روی موبایل، تبلت و سایر دستگاه های موبایل مورد استفاده قرار بگیرد. این نرم افزار برای کاربران نهایی تلفن هوشمند طراحی شده و از این رو سادگی استفاده و ساختار قابل فهم برای آن از اهمیت بالایی برخوردار است که هم در برنامه نویسی و هم طراحی باید رعایت شود.

برای دریافت اپ موبایل باید حتما به سرویس اینترنت دسترسی داشته باشید. اما Web app مفهومی است که کاملا متفاوت است

دامنه استفاده اپ موبایل بسیار گسترده است. اپ موبایل در موارد مختلف اعم از بازی، تجاری، آموزشی، سبک زندگی، سرگرمی، گردشگری ، کاربردی، کتاب، سلامت و تناسب اندام، غذا و نوشیدنی، بهره وری، موزیک ، ورزش، خبری، شبکه های اجتماعی، پزشکی و جهت یابی کاربرد دارد.

به این ترتیب واضح است که اپ موبایل برای گروه های مختلف انسانی و در رده های سنی مختلف قابل استفاده و کاربردی است. Web app هم کاربرد بسیار گسترده ای دارد اما موارد استفاده آن اختصاصی تر بوده و به دلیل اینکه توسعه و پیاده سازی آن هزینه بیشتری نسبت به اپ موبایل دارد برای موارد اختصاصی تولید و اجرایی می شود. بیشترین استفاده کنندگان Web app شرکت ها و سازمان ها هستند. پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب و یکپارچه در بستر موبایل واینترنت از جمله مهمترین کاربردهای Web app به شمار می رود.

توجه داشته باشید وب اپلیکیشن و اپ موبایل هر دو ابزار نرم افزاری بسیار سودمندی هستند که ممکن است به دلایل مختلف مورد استفاده ما قرارگیرند بنابر این هیچ یک بر دیگری ارجحیت ندارند. آنچه سبب انتخاب یکی نسبت به دیگری است نیاز خاصی است که ما در یک مطقع زمانی به هرکدام از آن ها داریم. شما ممکن است در یک پروژ به طراحی Web app نیاز داشته باشید درحالیکه پروژه دیگر نیاز به پیاده سازی در بستر تلفن های هوشمند و طراحی اپ موبایل داشته باشد.

#کسب_و_کار_اینترنتی

#تولید_اپلیکیشن

#تولید_سایت

#تولید_گیم

#استارتاپ

#طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان

#طراحی_سایت_در_افغانستان

#اولین_دیتا

#مزایای_وب_اپلیکییشن

#وب_اپلیکیشن

#وب_اپلیکیشن_چیست