تولید گیم در افغانستان

بازی های کامپیوتری قسمتی از سرگرمی های جامعه ما در این روزهاست و اکثریت مردم افغانستان از بازی های کامپیوتری خصوصا در ایام قرنطین و کرونا استفاده می نمایند. این بازی ها در افغانستان بسیار مشهور هستندو هر شخص حداقل یک ساعت در روز بازی می نماید. پیشرفت روز افزون فناوری درکشور ما باعث گردیده تا تولید گیم در افغانستان روز به روز محبوب تر گردد.

بازی های کامپیوتری

مردم افغانستان همیشه به سرگرمی های جدید علاقه مند بوده و بازی های کامپیوتری یکی از این علاقه مندی ها می باشد. از دیر زمان بدینسو بازی های کامپیوتری نظیر کنسول معروف (آتاری) که از جمله اولین بازی های کامپیوتری در افغانستان است بین مردم افغانستان رواج داشت و بعد از آن بازی های نینتندو و سگا نیز وارد کشور شدند. رفته رفته در اواخر دهه 1970 میزان استفاده از بازی های کامپیوتری و محبوبیت آنها بین مردم بیشتر گردید.

تولید گیم در افغانستان

تیم فنی اولین دیتا در تلاش این است که با تولید و طراحی گیم های متنوع توسط برنامه نویسان مجرب افغانستان بتواند بازار بازی های کامپیوتری را در افغانستان ترویج داده تا مردم ما از محصولات خود وطن استفاده نمایند و با این کارشان از بازی های ساخت افغانستان حمایت نمایند، زیرا استفاده ازمحصولات خود کشور نظر به استفاده از محصولات خارجی صفر است. البته در این چند سال اخیر طراحی و تولید بازی های کامپیوتری به مراتب بیشتر از سال های قبل بوده است و کیفیت این بازی ها نظربه گذشته رشد چشمگیری نیز داشته است.

برنامه نویس

امروزه بازی های آنلاین و چندنفره در بین کاربران افغان به طور قابل ملاحظه ای رشد نموده است تا جایی که عده ای از کاربران، اشتراکی مانند Steam، PSN و Xbox Live را برای بازی های آنلاین خریداری می کنند.همچنین استفاده از بازی های ساده  (Minigames)  و بازی هایی که جزو اپلیکیشن های مبایل هستند نیز در بین کاربران افغانستان بسیار رواج دارد.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#برنامه_نویسی_کامپیوتر
#بازی_های_آنلاین