تولید محتواچیست وچی کاربردی دارد؟ بخش دوم

در بخش اول با تولید محتوا وکاربرد آن آشنا شدید، حال میپردازیم به انواع تولید محتوا ومهارت های شخص تولید محتوا

انواع تولید محتوا
تولید محتوای متنی:
این نوع محتوا یکی از قدیمی‌ترین روش‌های تولید محتوا است. با استفاده از محتوای متنی شما می‌توانید بر اساس کلید واژه‌های استاندارد خود محتوا را برای کاربران بهینه کنید. در این صورت کاربران در صورتی که کلمه و یا کلید واژه خاصی را جستجو کنند و شما بر اساس آن کلمه محتوا تولید کرده باشید، از طریق موتور جستجوها به سمت سایت شما هدایت خواهند شد. موتور های جستجو محتوای متن سایت شما را بررسی کرده و کلید واژه های اصلی آن را پیدا می‌کنند و در صورتی که کاربران بر اساس کلید واژه های قرار گرفته در محتوای متن شما جستجویی را انجام دهند، این موتور‌های جستجو صفحات سایت شما را برای کاربران نشان خواهند داد تا به سمت سایت شما هدایت شوند.

تولید محتوای متنی

تولید محتوای ویدیویی:
امروزه یکی از محبوب ترین انواع تولید محتوا، تولید محتوای ویدئویی است. محتوای ویدیویی یکی از روش های موفق در زمینه جذب مخاطب است. شما می توانید با استفاده از تولید محتوای  ویدئویی در مدل ها و انواع گوناگون اقدام به جذب مخاطب نمایید و محتوای ویدئویی قابلیت نمایش در شبکه های اجتماعی، سایت ها و شبکه های ویدئویی و کانال های ویدئویی را نیز دارد و از همین طریق می تواند در جذب مخاطب برای سایت شما بهتر و موفق تر عمل کند.

تولید محتوای ویدیویی

تولید محتوای عکسی
عکس ها و تصاویر یکی از راه های جذب مخاطب برای سایت های شما است. ممکن است کاربران بر اساس یک موضوع و یا یک کلید واژه خاص در گوگل اقدام به جست و جو کنند، گوگل می تواند بر اساس نام عکس ها و متن هایی که برای آنها انتخاب شده است، عکس های شما را برای کاربران نمایش دهد و کاربران با کلیک بر روی عکس های قرار داده شده توسط شما به سایت شما هدایت شوند. تولید محتوای عکسی یکی از روش های جذب مخاطب برای مقالات و نوشته ها است.

تولید محتوای عکسی

-تولید محتوای انفوگرافیک
محتوای اینفوگرافیک امروزه به یکی از روش های نوین در تولید محتوا تبدیل شده است. در محتوای اینفوگرافیک شما می توانید بر روی عکس ها، نوشته ها و توضیحات مختصر و مفیدی را قرار دهید تا کاربران به خوبی با محصولات و خدمات شما آشنا شده و از توضیحات لازم نیز برخوردار شوند.

تولید محتوای انفوگرافیک

– تولید محتوای وبینار
امروزه یکی از روش های جذب مخاطب تولید محتوای وبیناراست. در تولید محتوای وبینار شما یک محتوای آموزشی را برای مدتی محدود بر روی سایت خود قرار می‌دهید و کاربران با مراجعه به سایت شما می توانند به صورت آنلاین با محصولات و خدمات شما آشنا شده و از طریق صفحه های ارسال پیام برای شما پیام ها و سؤالات خود را ارسال کنند. امروزه وبینارها به یکی از روش های موفق در تولید محتوا تبدیل شده اند.

تولید محتوای وبینار

از مهم‌ترین مهارت‌های متخصص تولید محتوا:

 • توانایی نگارش و درک مطلب
 • هوش اجتماعی
 • توانایی کار گروهی
 • گزارش‌ دهی و مستندسازی
 • توانایی کار با ابزارهایی همچون برنامه ورد و نرم‌افزارهای گرافیکی همچون فوتوشاپ
 • تسلط بر نرم‌افزارهای ادیت ویدیو (برای تولید محتوای ویدیویی)
 • توانایی مدیریت دقیق زمان برای آماده‌ سازی مطالب فوری
 • مسلط به شبکه‌های اجتماعی
 • آشنایی با مبحث ایمیل مارکتینگ
 • آشنایی با امور تبلیغاتی و بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ
 • آشنا به اصول و نگارش فارسی
 • دسترسی به اینترنت و آنلاین بودن
 • و در نهایت یک کامپیوتر (لپ‌تا‌پ‌) برای آماده‌سازی محتوا تمام آن چیزی است که شما نیاز دارید.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار
#اولین_دیتا
#تولید_محتوا
#سئو
#رسانه_های_اجتماعی