توییترچیست؟

توییتر (به انگلیسی: Twitter) یک شبکهٔ اجتماعی و سرویس ارائه دهندهٔ میکروبلاگ است که به کاربران اجازه می‌دهد تا ۲۸۰ حرف، پیام متنی را که توییت (به انگلیسی: Tweet) نا میده می‌شود، ارسال کنند. توییت‌ها در ابتدا به ۱۴۰ حرف محدود شده بودند، اما در ۷ام نوامبر سال ۲۰۱۷، این محدودیت به ۲۸۰ حرف در هر توییت، به جز زبان‌های چینی، جاپانی و کره ای، ارتقا پیدا کرد. کاربرانی که در توییتر ثبت ‌نام کرده‌اند می‌توانند توییت ارسال کنند، بازتوییت کنند و همچنین آنها را لایک کنند اما کاربران ثبت نام نشده فقط می‌توانند توییت ها را مشاهده کنند. همچنین کاربران می‌توانند از طریق وبگاه توییتر، پیامک یا نرم‌ افزار کاربردی موبایل همراه به توییتر دسترسی داشته باشند. توییتر در جوزا ۲۰۰۶ به دست جک دورسی ، «Noah Glass»، بیز استون و اوان ویلیامز ایجاد شد و درحمل ۲۰۰۶ آغاز به کار کرد. این میکروبلاگینگ در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر داشت که ۳۴۰ میلیون توییت در روز می‌فرستند و بیش از ۱٫۶ میلیارد جستجو در آن انجام می‌شود.

توییترچیست؟

تاریخچه
توییتر یک پروژه بود که توسط شرکت Obvious درسرطان۲۰۰۶ ایجاد شد. نمونهٔ اولیهٔ توییتر به عنوان یک سرویس داخلی برای کارکنان Odeo مورد استفاده قرار گرفت و نسخهٔ کامل آن در تاریخ ۱۵حمل۲۰۰۶ معرفی شد اما در قوس۲۰۰۶ به صورت همگانی در دسترس قرار گرفت. این سرویس به سرعت مورد توجه قرار گرفت تا اینکه در جوزا ۲۰۰۷ برندهٔ وب اواردرجشنوارهٔ جنوب از جنوب غربی در بخش وبلاگ شد.دفتر اصلی توییتر در سان فرانسیسکو است، ولی هم‌اکنون توییتر در نقاط مختلف جهان دفتر دارد و مشغول به فعالیت است. سرورهایی نیز در سن‌آنتونیو و بوستون دارد. این شرکت ابتدا در کالیفرنیا به ثبت رسید. ثبت‌نام در توییتر رایگان است و راه‌های متفاوتی برای فرستادن توییت وجود دارد و از راه موبایل هم در دسترس می‌باشد.

تاریخچه

رشد توییتر
درسنبله ۲۰۱۱ تعداد کاربران این وبگاه از مرز ۲۰۰ میلیون نفر گذشت و تعداد ۲۰۰ میلیون توییت در روز به ثبت رسید. این عدد برابر با نوشتن ده میلیون صفحه کتاب در روز است یا برابر با نوشتن ۸٬۱۶۳ نسخه از کتاب جنگ و صلح اثر لئو تولستوی می‌باشد. خواندن این تعداد از توییت حدود ۳۱ سال طول می‌کشد و بلندی آن‌ها به روی هم برابر با ۱٬۴۷۰ پا ارتفاعی نزدیک به برج تایوان در تایپه خواهد شد. شرکت توییتر رشد سریعی را تجربه کرده‌است. در سه ‌ماههٔ اول سال ۲۰۰۷، ۴۰۰٬۰۰۰ تویت ارسال شد، این رقم در سه ‌ماههٔ نخست سال ۲۰۰۸ به ۱۰۰ میلیون توییت رسید و درثور۲۰۱۰ کاربران توییتر روزانه ۵۰ میلیون توییت در روز به این وب ‌گاه فرستادند.درسنبله ۲۰۱۰ در حدود ۶۵ میلیون توییت در روز که برابر است با فرستادن ۷۵۰ تویت در هر ثانیه به توییتر، ارسال شد. در ماه مارس ۲۰۱۰، بیش از ۷۰٬۰۰۰ برنامه‌های کاربردی برای توییتر به ثبت رسید تا ژوئیهٔ ۲۰۱۱ بیش از یک میلیون نرم ‌افزار برای توییتر توسط توسعه ‌دهندگان نوشته شد که این نرم‌افزارها توسط شرکت توییتر تأیید و ثبت شده‌اند.

رشد توییتر

برخی از ویژگی های توییتر

1. توییتر به کاربران امکان می‌دهد تا در زمانی کوتاه توییت های جدید بفرستند و آخرین توییت های کاربران دیگر را نیز بخوانند.
۲. هریک از پیام‌های توییتر (توییت) محدود به ۱۴۰ کاراکتر است که به سرعت بر روی سایت توییتر یا موبایل های همراه قابل دریافت است.
۳. کاربران می‌توانند به‌روزرسانی توییت‌ها را از طریق سایت توییتر، پیامک، RSS، ایمیل یا نرم افزار‌های کاربردی ارتباطی بفرستند و دریافت کنند.
۴. امکان ارسال انبوه پیامک با اهداف سیاسی، سازماندهی اعتراضات داخلی و ایجاد آشوب در کشورهای هدف
۵. امکان ایجاد هویت های مجازی برای پرمخاطب نشان دادن یک موضوع خاص با هدف الغای فضای ذهنی مورد نظر به کاربران میدهد.

#تولید_و_طراحی_سایت_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_گیم_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#توییتر_چیست؟
# برخی_از_ویژگی_های_توییتر