رجیستری دامین با پسوند دات کام (com.) بخش اول

پسوند دامنه com یا همان Commercial یک پسوند عمومی برای ثبت سایت می باشد. این پسوند بین المللی است و در سرتاسر جهان از محبوبیت فراوانی برخوردار است. برای ساخت سایت های بسیاری از این پسوند استفاده می کنند مثلاً avalindata.com یک دامنۀ اینترنتی است. برای همه ی افراد امکان ثبت سایت با این پسوند فرآهم شده است.

دات کام

انواع دامنه های عمومی

  • پسوند net یک پسوند بین المللی است که بیشتر برای سایت های خبررسانی و کسب و کارها و شرکت های اینترنتی استفاده می شود.
  • پسوند org یک پسوند بین المللی است که برای سازمان ها و ارگان های مختلف استفاده می شود.
  • پسوند Info نیز از سری پسوندهای بین المللی است که بیشتر برای سایت های خبری و اطلاع رسانی استفاده می شود.
دات کام

پسوندهای زیادی برای نشانی سایت های اینترنتی وجود دارد که برای ساخت سایت خود می توانید از آنها استفاده کنید. به نشانی یک سایت دامنه گفته می شود. مثلاً avalindata.com یک دامنۀ اینترنتی است. هر شخصی می تواند برای خود یا دیگران دامنه ثبت کند. اما برای این کار حتماً باید مقدار بهای سالیانۀ آن را بپردازید. پس برای ساخت سایت با پسوند com باید یک دامنۀ com ثبت کنید. این نوع دامنه جزءِ دامنه های بین المللی محسوب می شود و نوع دیگر آنها دامنه های ملی است که مخصوص هر کشور در سرتاسر جهان است.. دامنۀ ملی ارزان تر از دامنه های بین الملی می باشد.

دات کام

بنابراین برای ساخت یک سایت اول باید به دنبال دامنۀ آن باشیم که در اینجا باید یک دامنۀ com ثبت کنیم. اما یک جزء دیگر هم نیاز داریم و آن هاست یا فضای میزبانی است که ما باید فایل های سایت خود را روی آن قرار دهیم. این هاست فضایی از یک کامپیوتر است که برای همیشه به شبکه اینترنت متصل است.

دات کام

تاثیر پسوند بر سئو سایت

با توجه به کاربردهایی که بیان کردیم باید متوجه شده باشید که برای هر سایت با کاربردی خاص پسوند مناسب باید انتخاب شود. در این حالت اثرات مثبتی را در سئو سایت شاهد خواهید بود. اولین قدم در سئو و بهینه سازی سایت خود را هنگام انتخاب پسوند و ثبت دامنه باید انجام دهید. پس پسوند و نامی مناسب برای دامنه خود انتخاب کنید. دامنه در واقع همان نامی است که آدرس سایت شما تلقی شده و از این طریق در دسترس کاربران خود خواهید بود.

سئو

هاست و دامنه را باید از کجا تهیه کنیم؟

شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی و ثبت دامنه، مانند avalindata وجود دارند که شما می توانید دامنه و فضای میزبانی خود را از آنجا خریداری کنید. جهت ارتباط با شرکت داده پردازی نخستین (اولین دیتا) شما می توانید به وبسایت avalindata.com  مراجعه نموده و با بخش خدمات اولین دیتا تماس برقرار نمایید.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#اولین_دیتا