رمزهای موفقیت بیل گیتس

موفق ترین و ثروتمندترین مرد جهان در نسل خود «بیل گیتس» است. او با کمک های خیریه سخاوتمندانه اش برای بهبود زندگی و جلوگیری از مرگ ومیر انسان ها، تلاش های فراوانی انجام داده است. به همین دلیل نام او همیشه و همه جا به عنوان ثروتمندترین مرد جهان بر سر زبان هاست. بیل گیتس یکی از بزرگ ترین و شناخته شده ترین کارآفرین های قرن حاضر، در انقلاب کامپیوترهای شخصی است. با ما همراه باشید تا دراین مقاله ازاولین دیتا شما را با رمزهای موفقیت بیل گیتس آشنا سازیم.

بیل گیتس

هدف گزاری بلندمدت کنید!
شاید برایتان جالب باشد تا بدانید موفقیت عظیم شرکت مایکروسافت از یک دروغ بیل گیتس به وجود آمد. سال ۱۹۷۵ بود که بیل گیتس با شرکت کامپیوتری MITS تماس گرفت و با آن ها در مورد طراحی مفسر بیسیک برای ریز کامپیوترها صحبت کرد. آن ها بسیار از این ایده استقبال کردند و اشتیاق خود را برای دیدن آن ابراز نمودند.
اما نکته جالب اینجاست که بیل گیتس و دوستش پل آلن هنوز به طور کامل این نرم افزار را نساخته بودند. پس تلاش کردند طی چند هفته این نرم افزار را تکمیل کرده و به شرکت MITS تحویل دهند. این نخستین فروش آن ها بود و پس از یک ماه توانستند شرکت مایکروسافت را تاسیس نمایند.

هدف گذاری بلندمدت

قدر زمان را بدانید!
یکی از جملات مهم بیل گیتس این است: «مهم نیست چقدر پول دارید، چون با پول نمی توانید زمان بخرید». او به خوبی اهمیت استفاده درست از زمان را می داند و کارها را بر اساس درجه اهمیت آن ها اولویت بندی می کند. اگر باور نداشته باشد که نیاز نیست در یک جلسه حضور داشته باشد، مطمئنا در آن جلسه شرکت نمی کند.
از طرف دیگر، برای معاشرت با آدم هایی وقت می گذارد که با آن ها صمیمی است و اطمینان دارد که این زمان را صرف تعهدات مهم خود می کند.

Time management

چشم اندازی رو به آینده داشته باشید!
بیل گیتس همیشه جلوتر فکر می کرد، چشم اندازی رو به دنیای آینده داشت و دائم در تلاش بود که این چشم انداز را بهتر و وسیع تر کند. به همین دلیل شرکت مایکروسافت توانست در طی سال ها از رقیبان خود پیشی بگیرد.
بیل گیتس حتی پس از بازنشستگی از مایکروسافت نیز به آینده فکر می کرد. او هم اکنون تمام وقت و تمرکز خود را بر کارهای انسان دوستانه گذاشته به گونه ای که بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس در سطح جهان تاثیرات مثبت فوق العاده ای بر جای گذاشته است.

آینده نگری

اجازه ندهید موفقیت شما را گول بزند!
بیل گیتس همواره توانایی زیادی در پشت سر گذاشتن و فراموش کردن موفقیت داشته است. از نظر او «موفقیت معلمی پست و بدجنس است که ذهنیتی در افراد باهوش به وجود می آورد که آن ها شکست ناپذیرند». موفقیت ها را به خاطر بسپارید اما اطمینان پیدا کنید که این پیروزی ها روی قضاوت هایتان تاثیر نگذارد و در شما احساس اعتماد به نفس کاذب به وجود نیاورد.
بیل گیتس بر این باور است که ما نباید الگوهای اولیه موفقیت خود را نادیده بگیریم. اما اگر زمان و انرژی خود را صرف این موضوع کنیم که چرا و چگونه این موفقیت اتفاق افتاده، آمادگی خود را برای مقابله با چالش های جدید در آینده از دست خواهیم داد.

موفقیت

ایده های تحول آفرین را نشان دهید!
در ابتدای دهه ۸۰ بیل گیتس به همراه استیو بالمر به جاهای مختلف سفر می کردند تا سمینارهایی در مورد این موضوع که چگونه رابط های گرافیکی، سیستم عامل های آینده خواهند بود را برگزار نمایند. ولی کسی آن ها را باور نمی کرد. زمانی که شرکت اپل در سال ۱۹۸۴ مکینتاش را راه اندازی نمود، دیدگاه ها سریع تغییر کردند. مکینتاش نخستین کامپیوتر موفق تجارتی بود که رابط کاربر گرافیکی GUI داشت.
مایکروسافت نیز در سال ۱۹۸۵ درست یک سال بعد از موفقیت مکینتاش، موفق شد ویندوز ۱.۰ را منتشر نماید. پس نتیجه می گیریم اگر ایده ای تحول آفرین در ذهن دارید، نگران این نباشید که دیگران متوجه آن می شوند یا خیر، با شجاعت آن را منتشر کنید.

ایده های تحول آفرین

کنترل کیفیت بسیار مهم است!
همگام با رشد مایکروسافت، هرروز بر تعداد برنامه نویسانی که در این شرکت استخدام می شدند، افزوده می شد. بیل گیتس مدیرعامل شرکت بود و سمت او ایجاب نمی کرد که خودش برنامه نویسی کند. اما نکته مهم اینجاست که این مورد مانع نمی شد، او تک تک کدهایی که از مایکروسافت منتشر می شد را بازبینی و بازنویسی نکند.
چشمان ریزبین او برای دیدن جزئیات سبب می شد کیفیت نرم افزارهایی که توسط مایکروسافت عرضه می شود، تضمین گردد. بیل گیتس نشان می داد که دائما در حال پیگیری و نظارت بر کار تیم خود است و همیشه آشنایی کاملی از محصولات مایکروسافت دارد.

quality

تا می توانید مطالعه کنید!
بیل گیتس در وبلاگ شخصی خود قسمتی را به کتاب هایی که می خواند اختصاص داده است. وی در سال گذشته کتاب هایی را برای مطالعه در تابستان و تا پایان سال پیشنهاد داد.
یک رهبر موفق به خوبی می داند که نقطه نظرات و دیدگاه های مختلف را باید در نظر بگیرد و افکار بکر و الهامات می تواند از جایی به سراغ انسان بیاید.

study

دیدگاه هایتان را با گروه خود به اشتراک بگذارید!
بیل گیتس اهمیت اینترنت را مدت ها قبل از افراد معمولی پیش بینی کرده بود. او در سال ۱۹۹۵ کاملا متقاعد شده بود که آینده مایکروسافت در گرواینترنت است. به همین دلیل کاغذ و قلم برداشت و یادداشتی بسیار طولانی برای شرکتش نوشت:
“اینترنت، مانند موجی است که جزر و مد دارد. اینترنت یک چالش و همچنین یک فرصت فوق العاده و باورنکردنی است. من منتظر اطلاعات شما در مورد بهبود بخشیدن به استراتژی ها برای ادامه موفقیت های باورنکردنی مایکروسافت هستم.”
بیل گیتس برای نوشتن این یادداشت زمان گذاشت زیرا می دانست این موضوع برای کل افراد تیمش چقدر مهم است تا در این ماموریت جدید همراه مایکروسافت باشند. نتیجه ی این کار نیز عرضه شدن ویندوز ۹۵ همراه با اینترنت اکسپلورر بود.

#تولید_و_طراحی_سایت_در_افغانستان
# تولید_و_طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_گیم_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#تولید_CRM_در_افغانستان
#شرکت_مایکروسافت
#بیل_گیتس