روش غیرفعال کردن آنتی‌ویروس Microsoft Defender در ویندوز10

Microsoft Defender یک اپلیکیشن ضد بدافزار است که در سیستم عامل ویندوز ۱۰ تعبیه شده و برای محافظت از سیستم و دیتاهای شما در برابر ویروس‌ها، باج‌افزارها، روتکیت‌ها، جاسوس‌افزارها، و سایر بدافزارها و هکرها به کار می‌رود. اگرچه این برنامه یکی از بهترین آنتی‌ ویروس‌ها برای کاربران ویندوز است، ولی در مواردی ممکن است نیاز باشد که محافظت آن را بطور دائم یا موقت غیرفعال کنید.

Microsoft Defender

علاوه بر اینکه ویندوز ۱۰ گزینه‌ ای برای حذف و یا غیرفعال کردن آنتی‌ویروس Microsoft Defender ندارد ولی ما در این مطلب به یک روش ساده به شما آموزش می‌دهیم که چگونه آنتی ‌ویروس Microsoft Defender را بصورت موقت و یا دائمی غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن آنتی‌ویروس Microsoft Defender

 برای غیرفعال کردن Microsoft Defender در ویندوز ۱۰ بصورت موقت مراحل زیر را انجام دهید:
روی Start کلیک کنید.
عبارت Windows Security را جستجو کرده و از نتایج داده شده برنامه موردنظر را باز کنید.
روی Virus & threat protection کلیک کنید.
همانند شکل زیر روی Manage settings کلیک کنید.

بعداز کلیک روی Manage settings تصویر ذیل ظاهر شده وطبق شکل گزینه Real-time protection را خاموش کنید.

پس از اتمام این مراحل، آنتی‌ویروس Microsoft Defender بصورت موقت محافظت از سیستم شما را غیرفعال نموده و بدون اینکه عکس‌العملی در قبال عملیات شما نشان دهد، به شما اجازه می‌دهد که برنامه‌های موردنیاز خود را نصب و یا تغییرات موردنظر را در سیستم خود اعمال کنید.
در این روش به محض اینکه سیستم خود را restart کنید، این گزینه بطور خودکار فعال می‌شود. البته جهت اطمینان، بهتر است  همه مراحل فوق را انجام داده و بررسی کنید که گزینه Real-time protection فعال شده است یا خیر.

#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار
#اولین_دیتا
#ویندوز10
#انتی_ویروس