سیستم عامل های موبایل

اولین نرم افزاری است که بعد از روشن کردن گوشی آن را می بینیم سیستم عامل است. Operating System یا سیستم عامل مهم ترین نرم افزار در گوشی های موبایل، می باشد. یکی از مهمترین چیز هایی که بین گوشی های هوشمند با یکدیگر تفاوت بارزی ایجاد میکند، سیستم عامل هر کدام از آن هاست.
در واقع کنترل کامل سخت افزار گوشی موبایل بر عهده سیستم عامل آن گوشی می باشد. همچنین شما نمی توانید گوشی هوشمندی را که سیستم عامل ندارد را روشن کنید و از آن استفاده کنید.
سیستم عامل گوشی موبایل، شامل یک تعداد نرم افزار و اطلاعات مختلف می باشد و  وظیفه کنترل و مدیریت بخش سخت افزار و نرم افزار را در یک گوشی هوشمند بر عهده دارد. در واقع این سیستم عامل است که اجازه اجرا کردن و نصب برنامه های مختلف را به کاربر می دهد.

سیستم عامل موبایل

با توجه به پیشرفت روز افزون گوشی های هوشمند و به دنبال آن تنوع بالای گوشی ها در زمینه سخت افزار و نرم افزار، اغلب اوقات کاربران در میان انتخاب گوشی هوشمند مد نظرشان مردد می شوند. چرا که علاوه بر شناخت سخت افزار ها و مشخصات ظاهری گوشی های هوشمند، سیستم عامل و رابط کاربری گوشی ها هم از فاکتور های مهم خرید یک گوشی محسوب می شوند.

سیستم عامل موبایل

سیستم عامل ها توسط کمپنی سازنده روی گوشی های هوشمند تولید شده نصب می شوند. پس از انتخاب و خرید یک گوشی هوشمند جدید، شما نمی توانید سیستم عامل آن را عوض کنید. شما تنها قادر هستید از بروزرسانی هایی که برای سیستم عامل ها ارائه می شود، بهره مند شوید و آن ها را روی گوشی موبایلتان نصب نمائید. معمولا هر گوشی با توجه به سال تولیدش، تا دو سال در لیست گوشی هایی که بروزرسانی های آن کمپنی را دریافت می کنند، قرار خواهد گرفت.

سیستم عامل موبایل

در حال حاضر کمپنی های مختلف بر روی محصولاتشان سیستم عامل های مختلفی را عرضه می کنند که می توان ازwindows phone ،Palm ،iOS BlackBerry ،Bada ،Symbian ،Tizen ، Java  و Android  به عنوان نمونه یاد کرد.
هر کدام از این سیستم عامل هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارند که وجوه تمایز آن ها با سیستم عامل های ارائه شده شرکت های دیگر را تشکیل می دهند.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#برنامه_نویسی_کامپیوتر
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تولید_سایت_فروشگاهی_در_افغانستان
#کسب_و_کار_آنلاین
#سیستم_عامل
#سیستم_عامل_موبایل