طراحی اپلیکیشن در افغانستان

تکنالوژی به سرعت در حال پیشرفت است و ما باید عجله کنیم تا با آن به سمت جلو پیش رویم. امروزه با پیشرفت تکنالوژی خیلی از افراد کارهای اینترنتی خود را با گوشی های هوشمند و تبلت انجام میدهند. گوشی های هوشمند از کامپیوترهای شخصی پیشی گرفته اند و افراد کمتر سمت کامپیوترهای شخصی میروند. بسیاری از افراد با طراحی اپلیکیشن مخصوص کسب و کار خود، توسط گوشی های خود کارشان را انجام داده و درآمدزایی میکنند.

طراحی اپلیکیشن درافغانستان

طراحی اپلیکیشن
اپلیکیشن به نرم افزارهای کاربردی گفته میشود که برای گوشی های هوشمند، تبلت ها و… ساخته میشوندوشخص توسط این نرم افزارها فرمانی را در گوشی خود اجرا میکند. بسیاری از کسانی که در کار تجارت و کسب و کار هستند از طریق اپ مخصوص کار خود را انجام میدهند.
تمام مراحلی که برای ساخت یک نرم افزار طی میشود از طراحی گرافیکی گرفته تا کدنویسی و اولین ورژن که برای تست آماده میشود همه جز طراحی یک اپلیکیشن به حساب می آیند. ساخت اپلیکیشن بسیار اهمیت دارد زیرا شما را یک قدم به موفقیت در کسب و کار خود نزدیکتر خواهد کرد.

طراحی اپلیکیشن درافغانستان

اپلیکیشن ها انواع متفاوتی دارند:
اپلیکیشن های HTML5 : که بر پایه تکنالوژی هایی مانند HTML5، جاوا اسکریپت و CSS هستند و برای تغییرات کوچک، قابلیت تبدیل شدن به پلتفرم های دیگر را دارند.
اپلیکیشن های محلی: اپلیکیشن های اندروید بر اساس پلتفرم خاص جاوا و Eclipe طراحی شده و اپلیکیشن ios بر پایه پلتفرم Xcode و Objective-c طراحی شده است.
اپلیکیشن های ترکیبی: که ترکیبی از دو اپلیکیشن بالا میباشد.

طراحی اپلیکیشن درافغانستان

برای طراحی اپلیکیشن ابتدا باید هدف از آن و اینکه چه نیازی پشت طراحی آن اپلیکیشن است مشخص شود؛ مثلا هدف شما بازی است یا جنبه آموزشی دارد. برای اینکه یک اپ مناسب طراحی شود باید مراحلی طی شود:

 • موفقیت را در چه چیزی میبینید؟ درتعداد دانلودی که انجام میشود، تعداد کاربرانی که فعال هستند یا اینکه میزان پولی که پرداخت می شود.
 • تعیین بودجه که اینکار باید بسته به هدف شما به طور دقیق مشخص شود.
 • پلتفرم برنامه باید توسط شما مشخص شود که کدام پلتفرم موقعیت مناسبی را برای شما به وجود می آورد.
 • ویژگی های اپ بسیار مهم است زیرا یک اپ حرفه ای باعث میشود کاربران بیشتری جذب این اپ برای استفاده از آن بشوند و نیز کیفیت واسط کاربری مهم میباشد.
 • باید مخاطب هدف خود را از لحاظ مثلا سن، سرگرمی ها، جنسیت و… بشناسیم.
 • هدف مالی برای کارتان تعیین کنید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید. هرکسی بگوید من برای پول این کار را انجام نمیدهم خودش را گول میزند. شما باید به هدف درآمد زایی به طراحی اپ خود نگاه کنید.
 • بعد از اتمام طراحی یک اپ باید توسط افراد مختلف تست شود که اگر مشکلی داشت قبل از انتشار حل شود. اپ آماده شده برای انتشار باید هدف داشته باشد و محصول یا خدماتی را برای تبلیغ در برداشته باشد.
طراحی اپلیکیشن درافغانستان

زمانیکه یک اپلیکیشن برای کسب و کار خود طراحی میکنید مزایای بسیاری را میتواند به همراه داشته باشد ازجمله:

 • با مشتریان خود تعامل بهتری خواهید داشت.
 • خدمات سریعتری به آن ها ارائه خواهید کرد.
 • کارتان برای معرفی محصولات و خدماتتان به بازاری جدید راحت تر خواهد شد
 • در هر زمان و هر مکان در دسترس خواهید بود.
 • باعث میشود برند تجاری شما توسعه پیدا کند.
 • با کاربران ارتباط نزدیک داشته و مداوم در فضای خصوصی آن ها حضور دارید.
طراحی اپلیکیشن درافغانستان

برای طراحی یک اپ، انتخاب یک شرکت مناسب بسیار مهم است.شرکت اولین دیتا با داشتن تیم حرفه ای و فنی  در قسمت تولید و طراحی هرگونه نرم افزارو اپلیکیشن، آماده هرنوع همکاری با شما می باشد.
شما همین حالا می توانید سوالهای خود را در زمینه طراحی وب سایت، ارتقا رتبه سایت در گوگل، سئو، بهینه سازی وب سایت، بازاریی اینترنتی و ساخت اپلیکیشن با متخصصان تیم اولین دیتا در میان بگذارید تا به تمامی سوالات شما در این زمینه ها پاسخ داده شود.

#تولید_و_طراحی_سایت_در_افغانستان
# تولید_و_طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_گیم_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#اپلیکیشن
#طراحی_اپلیکیشن