برترین فروشگاه های اینترنتی جهان – فروشگاه اینترنتی اِتسی (Etsy)

Etsy یک شرکت آمریکایی با مدل تجارت الکترونیکی مارکت پِلیس(Marketplace)، سبکی منحصربه‌فرد در بین فروشگاه‌های اینترنتی ایجاد کرده است.  فروشگاه Etsy به عنوان یک کسب و کار اینترنتی برای خرید اجناس خانگی، پوشاک، آثار هنری، صنایع دستی و جواهرات دست‌ساز شهرت دارد. بسیاری از فروشندگان این سیستم را به جهت شباهت روند کار با فروشگاه اینترنتی eBay مقایسه می‌کنند.

فروشگاه اینترنتی اتسی

معرفی و تاریخچه فروشگاه اینترنتی Etsy
Etsy یک بازار اینترنتی جهانی است که تقریبا هرچیزی که شما فکرش را بکنید، بصورت اینترنتی می‌فروشد! خود اِتسی نیز به این امر واقف است و به همین خاطر در صفحه‌ی اول وب‌سایت جمله‌ای درج شده که در یک جمله تمام فلسفه وجودی این فروشگاه آنلاین را تعریف می‌کند:
“چیزهایی را کشف کنید که در هیچ جای دیگر نخواهید یافت!”

فروشگاه اینترنتی اتسی

این فروشگاه ابتدا بصورت فیزیکی و با هدف ارائه و فروش محصولات دست‌ساز و خانگی در سال ۲۰۰۵ شروع به کار کرد. دفتر آن در شهر بروکلین نیویورک واقع شده است. با اینکه این فروشگاه عمر زیادی ندارد اما توانسته است در این ۱۲ سال موفقیت‌های بزرگی کسب کند و در کنار سایت های بزرگ دیگری چون آمازون و ای بی، با ۵۰ میلیون کاربر، ۱٫۵ میلیون فروشنده و ۲۰ میلیون خریدار به یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین فروشگاه‌های جهان تبدیل شود. Etsy در نگاه اول، یک فروشگاه آنلاین مثل میلیون‌ها فروشگاه آنلاین دیگر به نظر می‌رسد، اما این فروشگاه، ویژگی‌های دارد که آن را از فروشگاه‌های دیگر متمایز کند. تفاوت عمده‌ی اِتسی با آمازون و eBay بیشتر در این است که برخلاف این دو فروشگاه که تمایل به خرید دیگر محصولات دارند، Etsy علاقه‌مند به فروش محصولات صنایع دستی است.

فروشگاه اینترنتی اتسی

روش کار Etsy به چه صورت است؟
Etsy ، پلی است بین خرده‌فروش‌ها و خریداران. تصور کنید که یک خانم خانه‌دار، که در اوقات فراغت خود کاردستی درست می‌کند، بتواند بدون اینکه از منزل خارج شود، هنر دست خود را به خریداری در هزاران کیلومتر دورتر بفروشد و وجه خرید را مستقیما در حساب بانکی خود دریافت کند. Etsy، این کار را به زیبایی انجام می دهد، این فروشگاه فروشندگان و خریدارانی در ۱۵۰ کشور جهان دارد. یکی از منحصربفردترین ویژگی‌های این Marketplace این است که خریداران و فروشندگان آثار هنری و صنایع دستی با یکدیگر آشنا شوند. به این معنی که در بسیاری از موارد، برای کالاهای موجود در فروشگاه که دست‌ساز هستند، امکان مشاهده سازنده، سایر محصولاتش، تماس و طرح سوالات و بالاخره بخشی اختصاصی برای ثبت سفارش‌های بخصوص در اختیار شما قرار دارد.

فروشگاه اینترنتی اتسی

یک بخش از وب‌سایت برای کالاهای عتیقه(Vintage) اختصاص داده شده است. تمام کالاهای عرضه شده در آن شناسنامه‌دار و اصیل هستند. یکی از معیارهای انتخاب آن اجناس قدیمی و عتیقه، حداقل ۲۰ سال باید عمر داشته باشند. این فروشگاه امکان قراردادن ۵ تصویر برای هر کالا را بصورت رایگان فراهم کرده و تنها ۳٫۵ درصد از قیمت محصولات فروخته شده را بعنوان درآمد دریافت می‌کند. این سایت سیاست کلی‌ای در قبال ارسال کالا ها به نقاط مختلف دنیا ندارد و این موضوع بستگی زیادی به فروشنده دارد. برای مطمئن شدن از روش ارسال و زمانی ارسال کالای خود بهتر است که با فروشنده مکاتبه کنید.

فروشگاه اینترنتی اتسی

دلایل موفقیت فروشگاه اینترنتی اِتسی
فروشگاه Etsy از ابتدا با روشی متفاوت پا به میدان رقابت در تجارت الکترونیک گذاشت. به همین دلیل هم با طول عمر نسبتا کمی که داشته، یکی از موفق‌ترین سایت‌های تجارت الکترونیک لقب گرفته است. از دیگر دلایل موفقیت Etsy می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فروشگاه اینترتی اتسی
  • عرضه محصولاتی که خوب و مفید هستند. ضمن اینکه در عین قیمت کم هرگز دربازار یافت نمی‌شوند
  • اهمیت به موضوع ux خوب برای سایت؛ یعنی کاربری ساده و حرفه‌ای
  • امکان انتخاب روش پرداختی شامل پرداخت از طریق PayPall، کارت اعتباری، کارت‌های هدیه Etsy و Apple Pay است.
  • امکان ایجاد فروشگاه اختصاصیِ اینترنتی برای هر فروشنده
  • دسته‌بندی موضوعی خوب برای جستجوی اقلام موردنیاز
  • دریافت هزینه‌ی منطقی برای فروش محصولات از طریق سایت
  • امکان قرار دادن نظرات و انتقادات و به عبارت دیگر بازخورد(Feedback) از طرف خریداران که نشان دهنده صحت عملکرد فروشنده است

#تولید_و_طراحی_سایت_در_افغانستان
# تولید_و_طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_گیم_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان
# تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#فروشات_اینترنتی
#Etsy