قابلیت هایبرنت در کامپیوتر چه کاربردی دارد؟

قابلیت Hibernate به معنی خواب زمستانی یعنی حالتی که کامپیوتر به طور کامل خاموش می شود اما اطلاعات موجود در رم مانند پنجره ها و نرم افزار های در حال اجرا در هارد کامپیوتر ذخیره می شود و هنگامی که شما کامپیوتر خود را دوباره روشن می کنید تمام اطلاعات و نرم افزارها از هارد به رم منتقل می شوند و شما دوباره می توانید به کار خود ادامه دهید. به زبان ساده تر اگر برنامه ای، پنجره ای و … در حال اجرا باشد و سیستم را با استفاده از Hibernate خاموش کنید، پس از روشن کردن مجدد به همان صورت قبل برنامه ها را مشاهده میکنید و می توانید به ادامه کار خود بپردازید.

قابلیت هایبرنت

قابلیت Hibernate یکی از حالت های خاموش کردن کامپیوترمی باشد که به صورت عادی در منو Power ویندوز ۱۰ وجود ندارد و شما باید آن را از تنظیمات به منو Power موجود در Start اضافه نمود.حالا که فهمیدیم هایبرنت چیست، بیاییم طریقه فعال نمودن آن را نیز بیاموزیم.

هایبرنت

برای فعال کردن Hibernate در ویندوز ۱۰ و افزودن آن به منو Start ابتدا به Control panel ویندوز مراجعه کنید.
برای ورود به کنترل پنل می توانید بر روی آیکن Start راست کلیک کرده و گزینه Control panel را انتخاب کنید.
در کنترل پنل بر روی قسمت Power Options کلیک کرده و به آن مراجعه کنید.

فعال نمودن قابلیت هایبرنت


در پنجره جدیدی که باز می شود، در سمت چپ به دنبال گزینه Choose what the power buttons does  بگردید و بر روی آن کلیک کنید.
در بالای صفحه بر روی گزینه Change settings that are currently unavailable کلیک کنید.
در مرحله آخر کمی صفحه را به طرف پایین اسکرول کرده وازداخل پنجره گزینه Hibernate را فعال و بر روی کلید Save changes کلیک کنید.

#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار
#اولین_دیتا
#ویندوز10
#هایبرنت