مارکت پلیس Marketplace یا بازار اینترنتی چیست؟

مارکت پلیس ها، فروشگاه های اینترنتی هستند که فروشندگان متعدد می توانند در آن محصولات و خدمات خود را به خریداران بفروشند

مارکت پلیس ها، فروشگاه های اینترنتی هستند که فروشندگان متعدد می توانند در آن محصولات و خدمات خود را به خریداران بفروشند. آمازون (Amazon)، اتزی (etsy)، ای بی  (ebay)، نمونه ای از این فروشگاه ها هستند. این فروشگاه های اینترنتی در واقع مارکت پلیس هستند. زیرا صدها  فروشنده می توانند محصولات خود را به خریداران بفروشند.  فروشگاه های اینترنتی سنتی تنها محصولات و خدمات یک برند را می فروشند. اما مارکت پلیس ها با داشتن فروشندگان مختلف که محصولات مختلفی را می فروشند، می توانند خریداران بیشتری جذب کنند.

مارکت پلیس

افراد بیشتری به مارکت پلیس ها سر می زنند. در نتیجه فروشندگان و محصولاتشان بیشتر در معرض دیده شدن قرار می گیرند. زمانی که خریداران در این فروشگاه ها به خرید می پردازنند، برای پرداخت هزینه ی محصولات نیازی به وارد شدن به صفحات مختلف ندارند. آن ها می توانند از چندین فروشنده ی مختلف به طور همزمان خرید کنند.

مارکت پلیس

هر فردی که از مارکت پلیس ها محصولی را خریداری کند، به فروشنده ی آن محصول اطلاع داده می شود. زمانی که فروشندگان از خرید یک محصول مطلع می شوند، محصول سفارش داده شده را برای مشتریان ارسال می کنند. این موضوع نشان می دهد که اگر چه خریداران با خرید از چند فروشنده، تنها یک بار پرداخت انجام می دهند، اما محصول هر فروشنده به صورت جداگانه ارسال می شود. به عبارت دیگر خریداران، هر محصول را از فروشنده ی همان محصول دریافت می کنند. خرید از مارکت پلیس ها مانند خرید از چندین فروشگاه اینترنتی به طور هم زمان است. با این تفاوت که خریداران می توانند تنها با یک بار پرداخت هزینه ی محصولات را به تمامی فروشندگان بپردازند.

مارکت پلیس

مارکت پلیس ها با نام “اقتصاد مشارکتی” هم شناخته می شوند. زیرا  معمولا در آن ها فروشندگانی وجود دارد که می خواهند دارایی هایی خود را که دیگر از آن استفاده ای ندارند، بفروشند.

مارکت پلیس

چرا باید یک مارکت پلیس راه اندازی کرد؟

یکی از دلایل عمده برای راه اندازی یک مارکت پلیس می تواند کمک به فروشندگانی باشد که قصد فروش وسایل خود را دارند. وسایلی که دیگر از آن استفاده ای ندارند و یا تنها در مواقعی از سال از آن استفاده می کنند. علاوه بر این هدف از ایجاد یک مارکت پلیس می تواند دسترسی آسان خریداران به محصولات و خدمات مورد نظرشان باشد.

مارکت پلیس

با راه اندازی یک مارکت پلیس محیطی را برای افراد فراهم می کنید تا بتوانند محصولات خود را بفروشند یا اجاره دهند و به خدمات آنلاین با قیمت ارزان تر، کیفیتی بالاتر و روشی آسان تر دسترسی داشته باشند. مارکت های موفق این کار را به شیوه ای انجام می دهند که خرده فروشان قادر به انجام آن نیستند. به همین دلیل آن ها در فروش اینترنتی به رقبای سرسختی تبدیل می شوند.

مارکت پلیس

ایجاد یک مارکت بسیار آسان است زیرا برای شروع کار نیازی به داشتن انباری از اجناس نیست. این مسئله برای کارآفرینانی که می خواهند خدمات خود را بدون نیاز به صرف سرمایه ی زیاد ارائه دهند، می تواند سودمند باشد. محصولات مارکت پلیس ها از طریق فروشندگان مختلفی که می خواهند اجناسی خود را به فروش برسانند، تامین می شود و این کار تنها به عهده ی صاحب مارکت پلیس نخواهد بود.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#کسب_و_کار_اینترنتی
#مارکت_پلیس
#بازاراینترنتی