شبکه های کامپیوتری

از آن‌جا که شبکه های کامپیوتری بخش بزرگی از زندگی روزمره ما را دربر گرفته‌اند، متخصص خدمات شبکه های کامپیوتری و شغل‌های وابسته به این حرفه نیز در مرکز توجه قرار گرفته‌اند. امروزه به دلیل اینکه شبکه‌های کامپیوتری به ستون فقرات ارتباطاتی شرکت‌های بزرگ و کوچک تبدیل شده‌اند، مراحل راه اندازی شبکه یک شرکت یا یک اداره نیاز به مهارت های کارشناس شبکه دارد، زیرا وقتی یک شبکه به هر دلیلی از کار می‌افتد و متوقف می‌شود، بسیاری از کسب‌و‌کارها نیز از انجام فعالیت خود باز می‌مانند تا زمانی که آن شبکه دوباره به کار افتد.

متخصصین شبکه

هر کسی که تا به حال حداقل یک‌بار از سرویس‌های پیام رسان، پیغامی را برای دوستان و یا همکاران خود فرستاده باشد، پس حتماً از شبکه‌های کامپیوتری استفاده کرده است. همین یک نسل پیش بود که کامپیوترها، تازه به شکل امروزی وارد بازار شدند ولی در حال حاضر به جایی رسیدیم که زندگی بدون شبکه‌های کامپیوتری غیرقابل تصور است. شبکه های کامپیوتری امروزه تبدیل به یک ابزار اساسی و مهم برای همه به خصوص محیط‌های تجاری و شرکتی شده‌اند.

متخصصین شبکه

تعریف شبکه کامپیوتری

شبکه کامپیوتری ارتباط دو یا چند کامپیوتر است که اجازه می‌دهد اطلاعات بین آن‌ها به اشتراک گذاشته شود. این کار می‌تواند بین کامپیوترها در خانه انجام شود یا در یک شرکت و یا یک سازمان بزرگ و حتی ممکن است در سطح جهانی صورت گیرد. اینترنت یک نمونه بزرگ از شبکه‌های کامپیوتری است چرا که شامل هزاران کامپیوتری است که به صورت شبکه‌ای اطلاعات خود را به اشتراک گذاشته‌اند.
اطلاعات در هر زمینه و موضوع قابل تصوری تنها با چندبار کلیک کردن موس در دسترس قرار می‌گیرد. شبکه‌های کامپیوتری در کنار تمامی مزایای خود ضعف‌هایی نیز دارند. هکرها به طور دائم در حال نفوذ به سیستم‌ها هستند و اطلاعات مهم شما ممکن است به سرقت برود، شبکه‌ها ممکن است مشکلات فنی نیز داشته باشند و یا به کلی خراب شوند و از دسترس خارج گردند. حل اینگونه مشکلات شبکه های کامپیوتری موجب معرفی مهارت های شغل کارشناس شبکه می‌گردد.

شبکه

مزایای شبکه کامپیوتری

امروزه اهمیت شبکه های کامپیوتری بر هیچ شخصی پوشیده نیست و استفاده از این شبکه در شرکت‌های کوچک و بزرگ، موسسات، مدارس، کارخانه جات، هتل‌ها، فروشگاه‌ها و حذف محدودیت‌های جغرافیایی شاهد پیشرفت روز افزون در این حوزه هستیم. از مزایای اصلی در نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت اطمینان
  • اشتراک گذاری اطلاعات، منابع نرم افزاری و سخت افزاری
  • صرفه جویی در زمان
  • کاهش هزینه‌ها
  • قابلیت توسعه

#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_اپلیکیشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_استاراب
#پروتکل
#طراحی_نرم_افزار
#IT
#IT manager
#شبکه