مزایای استفاده از مارکت پلیس برای مدیران

آمازون و Ebay از اولین و موفق‌ترین مارکت پلیس های دنیا هستند که بیشتر از 20 سال گذشته فعالیت خود را شروع کردند و تاکنون نه تنها ذره‌ای از محبوبیت خود را از دست نداده‌اند بلکه هر روز نیز به ارزششان افزوده می‌شود. آمار موفقیت این شرکت‌ها در کنار مزایای استفاده از مارکت پلیس ها، راه اندازی یک بازار اینترنتی را به ایده‌ای بسیار فوق العاده تبدیل می‌کند.
هر مارکت پلیس شامل سه عضو اصلی مدیر، فروشنده و خریدار است که هر کدام از آن‌ها نقش خاصی را در تجارت یک مارکت پلیس دارند. در این مقاله می‌خواهیم صرفا مزایای مارکت پلیس برای مدیران را توضیح دهیم. پس اگر قصد دارید به جمع صاحبان بازارهای اینترنتی بپیوندید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

مزایای مارکت پلیس برای مدیران

از آن جایی که مارکت پلیس ها گزینه‌ای برای خرید اینترنتی محصولات محسوب می‌شوند، پس تمامی فایده‌های خرید آنلاین مانند حفاظت از محیط زیست، کمک به کاهش ترافیک، آلودگی هوا، صرفه جویی در وقت و .. را دارند. البته مزایای مارکت پلیس بسیار بیشتر از این‌ها است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مزایای مارکت پلیس برای مدیران

نیاز نداشتن به سرمایه زیاد

نکته جالب در راه‌اندازی یک مارکت پلیس این است که شما قرار نیست هیچ‌گونه جنسی خریداری و انبار کنید پس به سرمایه زیادی نیاز نخواهید داشت. اگر بودجه لازم برای طراحی سایت، خریداری هاست، بازاریابی و تبلیغات اولیه را داشته باشید، به راحتی می‌توانید از پس هزینه‌های آن برآیید. این هزینه‌ها هم در برابر بودجه مورد نیاز برای راه اندازی یک کسب و کار معمولی چیزی نیست. برای موفقیت در اداره یک بازار اینترنتی، بهتر است به مباحث مدیریتی و بازاریابی تسلط کامل داشته باشید تا تبلیغات و بازاریابی آن را به خوبی انجام دهید و مشتریان زیادی را جذب کنید.

مزایای مارکت پلیس برای مدیران

نیاز نداشتن به انبار

یکی دیگر از مزایای مارکت پلیس برای مدیران، این است که یک مدیر در شروع کار خود هیچ نیازی به داشتن انبار ندارد چون قرار نیست جنسی را از خودش داشته باشد. تمامی اجناس از طریق فروشندگان تامین می‌شوند و وظیفه مدیر رساندن خریداران و مشتریان به یکدیگر است.

مزایای مارکت پلیس برای مدیران

عدم نگرانی برای فروش و موجودی نداشتن

مارکت پلیس ها بسته به نوعشان (عمودی، افقی و جهانی)، اجناس مختلفی را برای سلیقه‌ها و افراد مختلف ارائه می‌کنند. به این ترتیب مشتریان همیشه می‌توانند اجناس مورد نیازشان را پیدا کنند.
همچنین از آنجایی که فروشندگان زیادی در یک بازار اینترنتی حضور دارند، ممکن است چندین فروشنده یک محصول خاص را داشته باشند پس شما نگرانی از بابت موجودی نداشتن و از دست دادن مشتری نخواهید داشت.

مزایای مارکت پلیس برای مدیران

ریسک کم

دغدغه ریسک کردن درهر کسب و کاری وجود دارد و این هم یک موضوع طبیعی است. اگر شما تمام سرمایه خود را برای یک کسب و کار هزینه کنید و آن بیزنس شکست بخورد، نه تنها تمام آن سرمایه را از دست می‌دهید بلکه شاید ضرر نیز بکنید. یکی از مزایای مارکت پلیس برای مدیران این است که اگر شما در بیزنس خود شکست بخورید، سرمایه زیادی را از دست نمی‌دهید.

مزایای مارکت پلیس برای مدیران

راه‌های مختلف کسب درآمد

یک بازار اینترنتی از راه‌های زیادی درآمد دارد و جالبی این موضوع در آن است که به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. اگر بازدید وب سایت فروشگاه مارکت پلیس شما بالا باشد، همیشه می‌توانید از راه تبلیغات کسب درآمد کنید. همچنین می‌توانید دربدل فروش محصولات، از تامین کنندگان ان‌ها سود دریافت کنید.

مزایای مارکت پلیس برای مدیران

گردش مالی زیاد

در مارکت پلیس ها به دلیل تنوع زیاد محصولات و فروش بالا، همیشه پول در گردش است. به همین دلیل شما لازم نیست درباره کمبود محصولات و پول درآوردن نگران باشید. این گردش مالی زیاد می‌تواند یکی از مهم‌ترین مزایای مارکت پلیس برای مدیران آن باشد.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#کسب_و_کار_اینترنتی
#مارکت_پلیس
#بازار_اینترنتی