مزایای داشتن اپلیکیشن برای کسب و کار

اگر نمی‌دانید داشتن اپلیکیشن به عنوان کانال ارتباطی با مخاطب برای شما مناسب است یا نه، مزایای داشتن اپلیکیشن را بخوانید تا بهتر در این باره تصمیم بگیرید.

مزایای داشتن اپلیکیشن برای کسب و کار

۱. داشتن اپلیکیشن فروش شما را افزایش می‌دهد
با داشتن اپلیکیشن فروشگاهی، ارتباط شما با مشتری بسیار نزدیک‌تر می‌شود چون به طور دائمی در برابر چشمان او و در صفحه موبایلی که همیشه همراه او است، قرار دارید.

  • اعلان‌های تبلیغاتی، تخفیف و جایزه
  • انواع نوتیفیکیشن مثل اطلاع سانی اجناس جدید
  • ارتباط مستقیم با کلیه کاربرانی که برنامه شما را نصب کرده‌اند
  • امکان خرید و پرداخت از طریق موبایل
  • ترغیب مشتریان برای خرید با تسهیل خرید توسط موبایل و عدم نیاز به خارج شدن از خانه
  • ارسال پیشنهادهای خاص خود به مشتریانی که در نزدیکی فروشگاه یا محل کار شما هستند، به کمک فناوری‌های جغرافیایی و به صورت آفلاین
مزایای داشتن اپلیکیشن برای کسب و کار

۲. داشتن اپلیکیشن مخاطبانتان را افزایش می‌دهد
از مزایای داشتن اپلیکیشن،امکان عرضه اپلیکیشن خود در مارکت‌هایی مثل کافه بازار است. چون باعث می‌شود که افراد بسیار زیادی با این اپلیکیشن و کسب و کار شما آشنا شوند. به این ترتیب نه تنها مخاطبان شما افزایش پیدا می‌کند و محدود به سایت نمی‌شود، بلکه با استفاده از گیمیفیکیشن (بازی وار سازی) و بخش معرفی به دوستان در اپلیکیشن، خیلی سریع تعداد نصب اپلیکیشن و مشتری افزایش پیدا می کند. برای اینکه خودتان هم این روند را تسریع کنید می‌توانید برای معرفی به دوستان، جایزه یا تخفیف هم در نظر بگیرید.

مزایای داشتن اپلیکیشن برای کسب و کار

۳. اهمیت داشتن اپلیکیشن موبایل برای معرفی برندتان
اکثر کسب و کارهای موفق و پرمخاطب، اپلیکیشن هم دارند. چون برای آن‌ها، ارتباط نزدیک با مخاطب و در ذهنِ او ماندن مهم است. همانطور که قبلا هم گفتیم، نصب شدن یک اپلیکیشن در گوشی مخاطب، یعنی بیشترین ارتباطِ ممکن بین کسب و کار و مشتری. از برنامه‌های موبایلی می‌توانید برای بازاریابی اینترنتی کسب و کار خود و جلب توجه مخاطبان به برند، به خوبی استفاده کنید. مثلا می‌توانید اخباری در مورد موضوعات مرتبط منتشر کرده یا اطلاعیه‌های مطبوعاتی ارسال کنید.
داشتن اپلیکیشن به شما امکان دریافت بازخورد از کاربران می‌دهد. شما می‌توانید از طریق اپ موبایل نظرسنجی انجام داده و به کاربران خود اجازه دهید تا آزادانه نظرات مثبت و منفی خود را بازگو کنند.

مزایای داشتن اپلیکیشن برای کسب و کار

۴. با داشتن اپلیکیشن فروشگاهی همیشه در دسترس هستید
از دیگر مزایای داشتن اپلیکیشن این است که؛ برنامه گوشی هوشمند شما به صورت شبانه روزی، هم برای مشتریان دائمی و هم برای مشتریان بالقوه در دسترس است. حتی هنگامی که دفتر یا فروشگاه شما بسته است، مشتریان شما به راحتی می‌توانند در برنامه اختصاصی شما به بررسی خدمات و محصولات شما بپردازند. با سبک زندگی پرمشغله امروزه، خرید اینترنتی با موبایل بهترین گزینه برای کسانی است که قصد خرید دارند.

مزایای داشتن اپلیکیشن برای کسب و کار

۵. ضرورت استفاده از اپلیکیشن تا همیشه جلوی چشم مشتریان خود باشید
آمار نشان می‌دهد که هر شخص افغان به طورمتوسط، دو ساعت از زمان خود را صرف کار با موبایل هوشمند همراهش می‌کند. البته در نگاهی واقع بینانه اغلب کاربران در این مدت، از تعدادی اپلیکیشن محدود که عمدتا شبکه های اجتماعی و پیام رسان هستند استفاده می‌کنند. اما بطور کلی کاربران در طول روز ده‌ها بار قفل گوشی خود را می‌گشایند و صفحه اول حاوی اپلیکیشن‌های متعدد گوشی خود را بالا و پایین می‌کنند!

مزایای داشتن اپلیکیشن برای کسب و کار

بنابراین حتی اگر اپ شما، اپلیکیشن مورد نیاز روزمره کاربران نباشید اما شانس دیده شدن مداوم توسط کاربران را از دست نداده‌اید. روزانه چندین بار دیده شدن توسط کاربرانِ هدف، موقعیتی خاص و منحصر به فرد است که کمتر روش تبلیغاتی‌ای می‌تواند آن را فراهم سازد. حتی اگر اپلیکیشن شما در همان لحظه مورد استفاده کاربر قرار نگیرد یا حتی کاربر فراموش کرده باشد که چرا اپلیکیشن را نصب کرده، مشاهده متعدد آیکون برند شما یک تصویر ذهنی از شما در ذهن او ایجاد می‌کند. در نتیجه هرگاه نیاز به خدماتی مشابه کسب وکار شما داشته باشد، قطعا  اولین انتخاب او شما هستید.

#تولید_و_طراحی_سایت_در_افغانستان
# تولید_و_طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_گیم_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان
# تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#اپلیکیشن
#طراحی_اپلیکیشن_کسب_و_کارها
#اپلیکیشن_موبایل
#اهمیت_اپلیکیشن_موبایل
#مزایای_داشتن_اپلیکیشن
#گوشی_هوشمند
#اپیکیشن_موبایل
#بازاریابی_اینترنتی