مزیت ها و ویژگی های وب اپلیکیشن …!

حفظ یکپارچگی بر روی دستگاه های مختلف:

ویژه ترین مزیت وب اپلیکیشن را به جرأت می توان حذف محدودیت استفاده از اپلیکیشن اختصاصی سیستم عامل نام برد. با ظهور وب اپلیکیشن کاربران اپلیکیشن Android و اپلیکیشن IOS دیگر محدود به اپلیکیشن های موجود در گوگل استور و اپ استور نیستند. محدودیت اینکه یک کاربر اندروید صرفا می تواند از اپلیکیشن های مخصوص اندروید استفاده کند یا یک کاربر آیفون فقط باید برای اپلیکیشن های مورد نیاز خود به اپ استور سر بزند با وجود وب اپلیکیشن دیگر وجود ندارد. با هر سیستم عاملی می توان فقط با وارد کردن آدرس وب اپلیکیشن در نوار جستجوی مرورگر به اپ مورد نظر خود دست یافت.

حجم کم و سرعت استفاده بالا:

وب اپلیکیشن ها فضایی از رم شما را درگیر خود نمی کنند. تقریبا تمام کاربران اگر سری به میزکار گوشی هوشمند یا تبلت خود بزنند با تعدادی اپلیکیشن بلا استفاده رو به رو خواهد شد که بخشی از حافظه دستگاه آنها را نیز به خود اختصاص داده است. در چنین شرایطی برای دست یابی به حافظه بیشتر اپلیکیشن های بلا استفاده حذف خواند شد. وب اپلیکیشن یک صفحه در اینترنت است و فضایی از حافظه دستگاه شما را اشغال نمی کند و این یکی دیگر از مزیت های ویژه آن است.

نمایش استاندارد بر روی دستگاه های مختلف:

وب اپلیکیشن با استفاده از فناوری طراحی واکنش گرا در هر دستگاهی که جستجو شود با همان ابعاد صفحه نمایش خود را وفق داده و به صورت استاندارد به نمایش در می آید.

سرعت، دقت و عملکرد عالی وب اپلیکیشن ها:

یکی از معایب اپلیکیشن های بومی این است که هر از چند گاهی باید آنها را به روز رسانی کرد تا به درستی کار کنند و نکته جالب اینجاست که این دردسر در وب اپلیکشن وجود ندارد و این نرم افزارهای کاربردی تحت وب به لطف فرایند سرویس ورکر همیشه به آخرین نسخه به روز هستند.

قابلیت خوب اجرا بدون نیاز به نرم افزار جانبی:

اپلیکیش های تحت وب با استفاده از مرور گر کروم قابل جستجو هستند و از همه هیجان انگیز تر این است که در پروسه دستیابی به آنها مرحله دانلود و نصب، وجود ندارد و این یعنی سرعت و راحتی کار با آنها به مراتب بیشتر از اپلیکیشن های بومی است.

امنیت بالای استفاده از وب اپلیکیشن:

از آنجا که Web app به صورت اختصاصی نوشته می شود از سیستم امنیتی بالایی نسبت به سایر نرم افزارهای مشابه برخوردار است که می تواند در حفظ اطلاعات شما نقشی اساسی ایفا کند. استفاده از بستر HTTPS در وب اپلیکیشن (Web Application (PWA موجب شده تا PWA امنیت بالایی داشته باشد .

دسترسی، سرعت، دقت و عملکرد خوب:

از مهمترین مزیت های وب اپلیکیشن دسترسی بدون محدودیت زمانی و مکانی است که برای بسیاری از کارکنان شرکت ها و سازمان ها یک  امر ضروری جهت دسترسی به اطلاعات شرکت در اسرع وقت است.

Web app  از دقت بسیار بالایی نیز برخوردار است و در بازیابی اطلاعات شما از مهارت بالایی برخوردار می باشد.

از دیگر مزیت های وب اپلیکیشن میتوان قابلیت طراحی به زبان های مختلف برنامه نویسی نیز اشاره نمود. نکته مهم دیگر اینکه وب اپلیکیشن ها قابلیت نصب و قرارگیری آیکون رو دارند! در نهایت باید توجه نمود که وب اپلیکیشن ها دوران اولیه تکامل خود را سپری می کنند و نمی توان آینده آنها را قضاوت نمود.

#کسب_و_کار_اینترنتی

#تولید_اپلیکیشن

#تولید_سایت

#تولید_گیم

#استارتاپ

#طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان

#طراحی_سایت_در_افغانستان

#اولین_دیتا

#مزایای_وب_اپلیکییشن

#وب_اپلیکیشن

#وب_اپلیکیشن_چیست