ممنوعیت بازی پابجی در افغانستان

بازی پابجی یا player`s unknown battleground`s که اختصار آن PUBG است، به صورت کلی، سبک بازی بتل رویال (کش‌مکش خشونت‌آمیز) است که چند سال محدود از واردشدن آن به بازار بازی‌های انترنتی می‌گذرد، صحنه‌ی بازی‌های چند نفره است. تجربه‌ی درگیری‌های سخت، هیجان‌انگیز و نزدیک به واقعیت در دنیای وسیع و پرجمعیت، دلیل اصلی موفقیت این بازی در بازار بازی‌های انترنتی است.

پابجی

کمیسیون مواصلات و مخابرات مجلس نمایندگان افغانستان از حکومت این کشور خواسته که بازی پابجی(PUBG) را مسدود و دسترسی به این بازی را محدود کند.گفته می‌شود که این تصمیم در پی شکایت و گلایه‌های مکرر خانواده‌های افغان وشماری از شهروندان از بازی پابجی گرفته شده است. این بازی در سال‌های اخیر در کشور افغانستان به شدت رواج پیدا کرده و هواداران بسیاری در میان نسل جوان این کشور پیدا کرده است. این بازی طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان دارد و در سال 2018 به عنوان پر درآمد‌ترین بازی ویدئویی شناخته شد.

پابجی

هم اکنون نسخه موبایلی این بازی کاربران بسیاری در کشور ما دارد، اما کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌های موجود امکان اجرای این بازی را به صورت مستقیم ندارند و باید DNS خود را به صورت دستی تغییر دهند. به نظر می‌رسد که موج ممنوعیت‌ها علیه بازی پابجی در حال گسترش است.

بازی پابجی

اداره ‌ی تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان (اترا) برای مسدودکردن دسترسی شهروندان به بازی پابجی، از سوی پارلمان هفت روز مهلت دریافت کرده بود؛ هفت روزی که به پایان رسید، اما دسترسی به این بازی هنوز هم مسدود نشده و در بازار خرید و فروش نیز می‌شود.
دسترسی به بازی پابجی و بازی‌های مانند آن در افغانستان آن‌ قدر دشوار نیست، خرید و نصب اپلیکیشن این بازی، پنجاه افغانی هزینه دارد و در هر قسمتی از شهر می‌توان آن را تهیه کرد.

پابجی

پابجی نه تنها در افغانستان؛ بلکه در‌شماری از کشورها طرفداران خود را دارد که در این اواخر با سروصداهایی که ایجاد کرده، باعث شد در کشورهایی مثل؛ مصر، هند، اندونیزیا و امارات متحده‌ی عربی، دسترسی به آن مسدود شود؛ پس از این کشورها، دولت افغانستان نیز تصمیم به مسدود‌کردن بازی پابجی در این کشور شد.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار
#اولین_دیتا
#پابجی
#بازی_پابجی