نرم افزار CRM چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که از اسم آن مشخص است، CRM یا Customer Relationship Management، یک سیستم برای مدیریت روابط شما با مشتریانتان است. این مدیریت شامل اقدامات مستقیم و غیر مستقیمی است که سازمان در جهت رضایت مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید انجام می‌دهد. هنگامی که شما مشتری را به خوبی بشناسید، به موقع به نیاز‌های او پاسخ دهید و یا راه‌های ارتباطی با او را آسان‌تر نمایید، در واقع به طور مستقیم روابط خود را با او مدیریت می‌کنید. در حالی که در مدیریت غیر مستقیم، با ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای ورود بیشتر مشتریان، مانند ایجاد اتوماسیون، یکپارچگی و چرخه‌های کاری، کل سیستم کاری را برای مدیریت مشتریان مهیا می‌سازید.

نرم افزار سی آر ام

نرم افزار CRM چگونه کسب و کار‌ها را متحول می‌کند؟
استفاده از نرم افزار CRM باعث می‌شود تا نرخ بازگشت سرمایه به ازای هر دالر، ۸.۷۱ دالر باشد. به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کار‌ها نرم افزار CRM را برای سرمایه گذاری بلندمدت انتخاب کرده اند؛ بنابراین توجه شما را به 3 حالتی که این نرم افزار بیزنس شما را متحول می‌سازد می‌پردازیم:

نرم افزار CRM در کسب و کار

۱. تمام اطلاعات را در یک سیستم با دسترسی آسان منسجم می کند.
با ایجاد سطوح دسترسی مختلف، نرم افزار سی آر ام کاری می‌کند تا اطلاعات مشتریان و کاربران برای تسلط بیشتر به راحتی در دسترس باشد. این اطلاعات می‌تواند شامل اطلاعات تماس، سازمانی، وضعیت مشتری و شرح وقایع ارتباط با مشتری باشد. برای مثال نحوه آشنایی مشتری با کسب و کار، تاریخچه خرید‌ها و افراد در ارتباط با او می‌بایست در نرم افزار CRM ثبت گردد؛ بنابراین شما می‌توانید همه چیز را در چند ثانیه مشاهده کنید و وابستگی شما به نیروی انسانی و اطلاعات جسته و گریخته بسیار کاهش می‌یابد.

نرم افزار CRM

۲. بیشتر و سریعتر می‌فروشید.
وارد کردن دستی اطلاعات برای تمامی کادر فروش، یک کار خسته کننده است. این کار به مرور زمان خلاقیت این افراد را از بین می‌برد؛ بنابراین اتوماتیک کردن این قبیل کار‌ها به صرفه جویی زمان و ایجاد فرصت فروش بیشتر بسیار کمک خواهد کرد.

CRM

بهترین نرم افزار CRM به ایجاد یک پروسه فروش استاندارد می‌انجامد. با این روند فروش قادر خواهید بود تا به راحتی تیم سازی کنید و سپس نقشه حرکت مشتری را برای منتهی شدن به فروش مشخص کنید. علاوه بر این شما می‌توانید به روش‌هایی که می‌توانید مسیر فروش را کوتاه‌تر کنید را در این پروسه پیاده سازی کنید.
با ایجاد روند برای فروش، سه مزیت رقابتی نسبت به سایر کسب و کار‌ها پیدا خواهید کرد:

● به طور مرتب می‌توانید متد‌های فروشتان را ارزیابی کنید و تغییر دهید.
● وضعیت فروش و مشتریان جدید را پیش بینی کنید و هدف‌های معقول بگذارید.
● سرعت یادگیری پرسونل فروش افزایش می‌یابد و نیرو‌های متخصص بیشتری تولید می‌شود.
●‌ می‌توانید تجربه مشتری را از ارتباط با خود و حتی خرید مرتبا بهبود ببخشید.

نرم افزار سی آر ام

۳. تمرکزتان را روی مشتریان حفظ می‌کنید.
استراتیژی فروش اگر مشتری محور باشد، موفقیت شما در فروش و جلب نظر مشتری مسلم خواهد بود. از آنجایی هدف اصلی سی آر ام در نهایت رضایت مشتریان است، بنابراین با استفاده از مناسب‌ترین و بهترین نرم افزار CRM می‌توان به این هدف دست یافت.
بر اساس استراتیژی مشتری محور سی آر ام، تیم فروش باید بتواند با بررسی علاقه و رفتار مشتری، فرصت‌های مناسب را در زمان مناسب دنبال کنند یا در همکاری با تیم بازاریابی، محتوای هدفمند و مفید را به مشتریان احتمالی خود ارائه دهد. اینگونه فروش تبدیل به یک تجربه شخصی‌تر و متمرکز بر مشتری می‌شود.

افزایش مشتری توسط CRM

داده‌های CRM همچنین به شما کمک می‌کند تا قبل از مراجعه مشتری بتوانید از نیاز‌های او باخبر شوید. تیم پشتیبانی شما نیز می‌تواند با حل مشکلات مشتریان در مواقع لازم آن‌ها را راضی و خوشحال کند.

#تولید_و_طراحی_سایت_در_افغانستان
# تولید_و_طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_گیم_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان
# تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#CRM
#نرم_افزار_CRM
#ساخت_CRM