تفاوت نسخه های ویندوز 10

آخرین بروزرسانی نسخه ویندوز 10 اکتبر 2020، نسخه “20H2” است که در 20 اکتبر 2020 منتشر شد. مایکروسافت هر شش ماه یک بار به روزرسانی های مهم جدید را منتشر می کند. این به روزرسانی های مهم ممکن است مدتی طول بکشد تا به کامپیوتر شما دسترسی پیدا کنند، زیرا مایکروسافت و تولیدکنندگان کامپیوترهای شخصی آزمایشات گسترده ای را قبل از اجرای کامل آنها انجام می دهند. معمولا هر ویندوز چندین ورژن دارد که هرکدام از آنها را میتوان در طیف های متفاوت که اکثرکاربران از انها بیخبرن استفاده نمود. با اولین دیتا همراه باشید تا درادامه به موارد استفاده هر کدام ازاین نسخه ها آشنا شوید.

windows10

Windows 10 Professional
ویندوز ۱۰ پرو با توجه به امکاناتی مانند رمزنگاری پیشرفته و remote desktop و پشتیبانی مرورگر اینترنت اکسپلورر، بیشترمربوط به کاربران پیشرفته و همچنین شرکت‌های کوچک ‌تر می‏شود. درسوی دیگر، این نسخه، به مراتب به روز رسانی‏های امنیتی بیشتری را دریافت خواهد کرد و حتی از چند نرم ‏افزار جانبی در این زمینه همچون Device Guard و Secure Boot بهره می‏برد.
بطورعموم Windows 10 Professional برای برنامه نویسی وبازی مناسب است.

Windows 10 Professional

Windows 10 Home Edition
اگر فقط برای بازی میخواهید، می توانید Windows 10 Home Edition را انتخاب کنید که در زمینه بازی بهترین کارایی دارد. اما به طور کلی Windows 10 Home برای افرادی که استفاده های عمومی ویندوز مانند پخش مدیا، مرور وب، نگهداری و اشتراک گذاری فایل ها و استفاده از مجموعه آفیس را دارند گزینه بسیار به صرفه و مناسبی است.

Windows 10 Home

Windows10 Enterprises
به ‌طور کلی، Windows10 Enterprises تمامی قابلیت ‏های نسخه پرو سیستم‌عامل را داشته، با این حال با توجه به قابلیت ‏های امنیتی، دایرکت اکسس وWindows To Go برای کاربران کسب و کارهای سازمانی مناسب است. این نسخه همچنین امکان دریافت بروز رسانی ‏های امنیتی در کنار حفظ سازوکار اصلی سیستم‌عامل را به همراه دارد. Windows ۱۰ Enterprise علاوه‌ بر این، قابلیت‏های مدیریتی پیشرفته ‏تری نسبت به سایر نسخه‏ ها دارد، و پشتیبانی آن از سوی مایکروسافت بالاترین اولویت را دارا میباشد. این نسخه همچنین برای محیط ‏های آموزشی و حتی سازمان‏های اداری که امکان آموزش یک ابزار جدید برای تمامی کارمندان وجود ندارد بهینه شده است.
بطور عموم Windows10 Enterprises برای کارهای مربوط به کسب کار بهترین گزینه است.

Windows10 Enterprises

اگر محصل پوهنتون هستید و فقط از محصولات Microsoft Office و زبان برنامه نویسی قابل حمل مانند C / C ++ ، HTML ، Javaو غیره استفاده می کنید می توانید از نسخه Windows 10 Education Edition استفاده کنید.
برای شاگردان مکاتب Windows10s بهترین گزینه است.

#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار
#اولین_دیتا
#ویندوز10
#برنامه_نویسی
#سیستم_عامل