هاست چیست؟(بخش اول)

هاست در زبان انگلیسی (Host) به معنای میزبان است که به بخشی از سرور گفته می‌شود. یک سرور می‌تواند به چندین قسمت تقسیم شود (تقسیم‌بندی مجازی) که به هر قسمت آن، هاست گفته می‌شود. یعنی هر بخش از این سرور به عنوان یک هاست از یک وب‌ سایت میزبانی می‌کند. برای راه‌اندازی یک وب‌ سایت در فضای اینترنت بعد از طراحی قالب سایت، باید به دنبال تهیه‌ی یک هاست مناسب برای خود باشید.

هاست

چطور یک هاست تهیه کنیم ؟

با مطالبی که گفته شده برای اینکه یک فضا و یک هاست در اینترنت داشته باشید باید سه گزینه زیر را تهیه کنید برای اینکه یک هاست و فضای شناخته شده در اینترنت داشته باشید ابتدا باید یک نام دامنه Domain Name تهیه کنید. سپس با آن نام دامنه یک فضای اینترنتی یا یک هاست را تهیه می کنید. چون در حین خرید و تهیه دامنه نیاز به یک نام دارید و مراحل خرید را بدون نام نمی توانید تکمیل کنید

هاست

هاست وردپرس

هاست وردپرس، یک هاست لینوکس با قدرت و تنظیمات مشخص جهت میزبانی وب‌سایت‌های وردپرسی است. در حالت کلی یک وب‌سایت وردپرسی در سرور‌های لینوکسی و ویندوزی قابل میزبانی است. اما از آنجا که وب‌سایت‌های وردپرسی استفاده‌ی زیادی از منابع سرور دارند، باید از سرورهایی برای میزبانی آنها استفاده شود که منابع و سخت‌افزارهای قدرتمندتری داشته باشند .

هاست

کنترل پنل هاست چیست؟ و مدیریت هاست چگونه است

همانطور که گفتیم یک هاست قسمتی از یک سرور میزبان ارائه دهنده خدمات وب است که بر روی آن هاست های زیاد دیگری نیز قرار دارند. شما بعد از تهیه یک هاست باید سایت، فایل ها و اطلاعات خود را در فضای هاست قرار دهید. خوب پس برای این کار باید با هاست خود دسترسی برای انتقال فایل داشته باشید و بتوانید آن ها را مدیریت کنید.همچنین ممکن است بخواهید ویژگی های خاصی را در هاست خود فعال کنید یا تغییر دهید. برای مثال تنظیم SSL و تبدیل سایت به HTTPS، ایجاد یا حذف صندوق پست الکترونیک EMAIL، ایجاد و مدیریت زیر دامنه، ایجاد و تنظیم دسترسی های FTP برای انتقال فایل و فعالیت های بسیار دیگر. دقت کنید که هر کدام از این فعالیت ها در تمام هاست های اشتراکی موجود در سرور باید قابل انجام باشد.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#هاست