وبسایت چیست؟

وب سایت به مجموعه ای از صفحات وب متصل به هم گفته می شود که معمولا روی یک سرور قرار دارند و اغلب شامل یک صفحه اصلی (home page)  است و به عنوان مجموعه ای از اطلاعات توسط یک فرد، گروه یا سازمان، تهیه و نگهداری می شود. وب سایت در اصطلاح، به مکانی در وب گفته می شود که یک صفحه یا تعداد بیشتری از صفحات را در خود جای داده است.

وبسایت

طراحی سایت (Web designing )

به روند برنامه ریزی و ساخت یک وب سایت، طراحی وب سایت می گویند. متن، تصاویر، فایل های صوتی و تصویری و عناصر برنامه نویسی، توسط طراحان سایت برای تولید صفحه ای قابل دید در مرورگر، فرمت دهی می شوند. طراحان سایت برای ایجاد صفحاتی که توانایی خوانده شدن توسط مرورگرها را داشته باشند، از زبان های نشانه ای HTML  و CSS  استفاده می کنند. در دنیای Web 2.0، از زبان های برنامه نویسی دیگر مانند جاوا اسکریپت، Ruby on Rails، PHP، ASP.net  و Perl برای ساخت صفحات سایت ها استفاده می شود.

طراحی سایت

هدف از طراحی سایت چیست؟

ممکن است هدف شما از طراحی سایت با هدف یک شخص دیگر از زمین تا آسمان متفاوت باشد، سایت های مختلف برای هدف های گوناگون طراحی می شوند امروزه برای تمامی مشاغل و کارها می شود یک وبسایت راه اندازی کرد. اگر یک سرچ ساده در گوگل دوست داشتنی انجام بدهید متوجه می شوید که میلیون ها سایت با هدف و موضوع متفاوت طراحی شده اند، این سایت ها شامل: سایت های فروشگاهی، سایت های شخصی، سایت های شرکتی، سایت های خبری و مجله ای، سایت های دانشگاهی، سایت های آموزشی و… هزاران مدل سایت که هر کدام هدفی متفاوت را دنبال می کنند.

طراحی سایت

چگونه می توانیم یک وبسایت ایجاد نماییم؟

برای ایجاد یک وبسایت برای کسب و کار خویش و سایر اهدافتان شما نیاز دارید تا دانش برنامه نویسی را بیاموزید و یا هم به یک شرکت طراحی وبسایت مراجعه نمایید. شرکت اولین دیتا (Avalin Data ) یک شرکت طراحی وبسایت، طراحی اپلیکیشن وطراحی گیم درافغانستان است که با داشتن تیم حرفه ای آماده طراحی هرنوع وبسایت و نرم افزار برای شما می باشد.

طراحی سایت

انوع وب سایت

وب سایت ها را بر اساس نیاز صاحبان کسب و کار می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

1-  وب سایت های شخصی
2- وب سایت های سازمانی (شرکتی)
3- وب سایت های فروشگاهی
4- وب سایت های خبری
5- وب سایت های آموزشی
6- وب سایت های انجمن ها

وب سایت ها را بر اساس کاربرد و روش طراحی می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

1-  وب سایت های استاتیک
2- وب سایت های داینامیک
3- پرتال ( پورتال )
4- وب سایت های متحرک ( فلش )

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#کسب_و_کار_اینترنتی
#وبسایت
#طراحی_سایت