وب اپلیکیشن (Web Application) چیست؟

در این مقاله سعی شده بصورت کامل جنبه های مختلف وب اپلیکیشن و کار بردهای آن مورد بررسی قرار گیرد و همچنین به چند سوال شما مثل: وب اپلیکیشن چیست؟ تفاوت وب اپلیکیشن و وبسایت چیست؟ تفاوت وب اپلیکیشن و اپلیکیشن چیست؟  ویژگی های وب اپلیکیشن چیست؟ و… پاسخ داده خواهد شد.

در سال 2015 برای اولین بار گوگل از طرح جدید خود به نام وب اپلیکیشن (Web Application (PWA رو نمایی کرد. PWA که کوتاه شده عبارت (Progressive Web Apps) است به معنای اپلیکیشن تحت وب پیش رونده یا وب اپلیکیشن است.

وب اپلیکیشن یا اپلیکیشن تحت وب، ترکیبی از وب سایت و اپلیکیشن هستند. نرم افزاری است که با استفاده از مرورگر وب و از طریق شبکه های محلی یا اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. در اصل، وب اپلیکیشن ها برنامه هایی هستند که تنها از طریق وب قابل استفاده هستند. بیشتر به عملکرد و کارکرد وب اپلیکیشن ها توجه می شود و محتوای آن ها چندان اهمیت ندارد و معمولا پر محتوا نیستند. به طور مثال، سرویس Gmail یک وب اپلیکیشن معروف است. وب اپلیکیشن ها امکان دسترسی به اطلاعات کسب و کارها را از هر مکانی و در هر زمانی از شبانه روز، برای کاربران اینترنتی فراهم می کنند.

از نمونه های بسیار قدرتمند وب اپلیکیشن می توان به webmaster گوگل اشاره نمود که اطلاعات بسیار ریز و متفاوت را از سایت جمع آوری می نماید، و پس از کنار هم گذاشتن آنها و تجزیه تحلیل آنها اطلاعات بسیار با ارزش و قدرتمندی را به صاحبان سایت ها ارائه می دهد.

صاحبان سایت ها با مطالعه این اطلاعات و نمودار ها، استقبال از سایت، صفحات پربازدید، کلمات کلیدی، موقعیت مکانی بازدیدکنندگان و … را متوجه شده و از آنها استفاده می نماید و با بهره گیری از این اطلاعات درآمد های بیشتری را کسب می نماید.

به عبارتی دیگر گوگل با ارائه این طرح بی نظیر به شما این قابلیت را می دهد تا با استفاده از اپلیکیشن تحت وب، یک وب سایت داشته باشید که کارکرد آن کاملا مشابه اپلیکیشن است. به بیانی دیگر می توان این چنین وب اپلیکیشن را تعریف کرد: وب اپلیکیشن (Web app) برنامه یا نرم افزاری است که از طریق مرورگر ها و اینترنت در اختیار کاربران قرار می گیرد. نرم افزارهای Web app بر روی یک سرور قرار می گیرند و کاربر از طریق آدرس IP   یا URL  به قسمت های مختلف Web app دسترسی خواهد داشت.

#کسب_و_کار_اینترنتی

#تولید_اپلیکیشن

#تولید_سایت

#تولید_گیم

#استارتاپ

#طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان

#طراحی_سایت_در_افغانستان

#اولین_دیتا

#مزایای_وب_اپلیکییشن

#وب_اپلیکیشن

#وب_اپلیکیشن_چیست