ویروس کرونا و تحول در کسب وکارهای سنتی – بخش دوم

طراحی اپلیکیشن و سایت در کسب و کارها در دوران کرونا

در ابتدای مسیر طراحی مدل کسب و کار است که رخداد های فعلی و مسئله پررنگ و غیر قابل پیش‌بینی کرونا بیش از پیش مدل کسب و کار و تدوین استراتژی کسب و کار را مهم کرده است.سپس انتخاب یک شرکت نرم افزاری و یا پیدا کردن تیمی برای توسعه درون سازمانی.
توجه به دانش فنی این تیم یا شرکت نرم افزاری، تنها استخدام یک طراح اپلیکیشن یا عقد قرارداد با شرکت طراحی سایت کافی نیست.
این افراد قرار است سیستم‌ آنلاین کسب و کار‌تان را توسعه و رشد دهند، با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، فرایند های کاری و توانمندی‌شان را بررسی کنید. و مهم تر از همه میزان دلسوزی آن‌ها در قبال سیستم را تحلیل کنید.

ویروس کرونا و تحول در کسب و کارهای سنتی

نقشه راه چیست؟

کسب و کار‌ها بهتر است با توجه به مدل کسب و کار، جامعه هدف، نوع خدمات و همچنین استراتژی ورود به بازارشان، به دنبال راهکار آنلاین باشند.
واقعیت این است که شاید کرونا همیشگی باشد، ولی سبک زندگی مردم جوامع دچار تحول شده است. و کسب و کار‌ها نیز باید با این تحول همراه شوند. کسب و کار‌ها با هوشمند کردن فرایند ‌های خود و ارتقا سطح خدمت رسانی به کاربران در این دوران حساس، نقش خود را در زندگی کاربران حفظ کنند.
طراحی اپلیکیشن موبایل ، طراحی سایت و یا توسعه پلتفرم کسب و کار تنها بخشی از این فرایند است. مهم ترین پیشنهاد ما در این برهه زمانی به کسب و کار ها این است : یک نقشه راه جامعه و هدفمند برای مهاجرت از مدل کسب و کار سنتی به مدل کسب و کار هوشمند یا کسب و کار آنلاین طراحی کنید.

ویروس کرونا و تحول در کسب و کارهای سنتی

تصمیم بگیرید و عمل کنید.

در شرایط کنونی ارزشمند‌ترین دارایی و سرمایه هر کسب و کاری اطلاعات آن شرکت از کاربرانش است. استفاده بهینه و اخلاقی از این اطلاعات منجر به آشنایی با مدل رفتاری کاربران در بحران، پیش‌بینی نیاز‌های آن‌ها و ارائه پیشنهادات هوشمندانه و کاربردی است.
به این صورت، کاربر که خود نیز در شرایط بحران قرار دارد، در برابر نیاز‌هایش پاسخ هایی هوشمند و کاربردی از کسب و کار دریافت می‌کند و این یک مزیت رقابتی است.

ویروس کرونا و تحول در کسب و کارهای سنتی

کسب و کار‌ها در این مرحله با هوشمند تر کردن خدمات‌شان، علاوه بر جذب کاربران وفادار با افزایش نرخ سود نیز مواجه می‌شوند. شاید هزینه اولیه توسعه این سیستم ها بالا باشد، ولی این سرمایه گذاری هدفمند بر روی پیشرفت کسب و کار خودتان، در میان‌مدت و بلند‌مدت سوددهی بالایی خواهد داشت.
در این مسیر استفاده از کمک صاحب نظران و مشاوران اهمیت بسیار بالایی دارد. مطالعه در زمینه هایی مانند نوآوری، هوش مصنوعی، طراحی سیستم های هوشمند و همچنین فرایند های هوشمندسازی نیز کمک‌کننده در این راه است.
هوشمند سازی و استفاده از تحلیل داده، برای کسب وکار‌هایی که به سمت آنلاین شدن رفته اند یک مزیت رقابتی مهم است. آنلاین شدن دیگر تنها مزیت نیست و در شرایط بحرانی کنونی، یک اصل حیاتی و الزامی است.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#کسب_و_کار_اینترنتی
#ویروس_کرونا
#covid19
#طراحی_سایت
#طراحی_اپلیکیشن