ویژگی های ویندوز 10 (بخش دوم)

  • Snip & Sketch

در نسخه های قدیمی ویندوز بی شک از ابزار Snipping Tools استفاده کرده اید که یک ابزار برای گرفتن عکس از صفحه می باشد و بعد از مشخص کردن قسمت مدنظر، شروع به ذخیره کردن آن می کنید. اما این ابزار در ویندوز 10 تبدیل به ابزاری متفاوت و بهبود یافته به نام Snip & Sketch شده است که در کنار عکس گرفتن از صفحه، شما می توانید قسمتی از صفحه را با موس کامپیوتر ببرید و یا حتی می توانید بعد از ثبت عکس، اقدام به ویرایش آن کنید.

snip and sketch
  • منو استارت مخفی

منو استارت ویندوز 10 شاید برای هر یک از ما چیز جالبی نباشد چرا که کمی احساس شلوغ بودن را ممکن است در ما ایجاد کند و در نتیجه از کار کردن با آن احساس خوبی نخواهیم داشت. با این حال اگر شما نیز نسبت به منو استارت ویندوز 10 چنین احساسی دارید، جای نگرانی نیست چرا که ویندوز 10 دارای منو استارت مخفی و سریع است که شما می توانید این کار را انجام دهید.
برای استفاده از این منو تنها کافی است بر روی منو استارت راست کلیک کنید تا گزینه هایی اعم از موارد ذیل را مشاهده کنید.

Apps and features
System
Device Manager
Computer Management
Task Manager
Settings
File Explorer

windows 10
  • Task View

آپشن Task View گرچه مدت زمان زیادی نیست که در آپدیت جدید ویندوز 10 به ویندوز اضافه شده است، با این حال هنوز شاید اکثر ما به آیکون جدید اضافه شده Task View دقت نکرده باشیم و ندانیم که چگونه کار می کند! همان گونه که از نام آن مشخص است، نشان دهنده کارهای شما یا در اصل پنجره های باز شما می باشد که آیکون آن دقیقا در گوشه سمت راست آیکون کورتانا جای گرفته است که با کلیک بر روی آن می توانید پنجره های باز را با ویویی جالب و جذاب مشاهده کنید.

task view
  • حالت دارک مود در ویندوز 10

اگر شما از محیط کاربری قدیمی ویندوز احساس خستگی و کسلی می کنید، می توانید از حالت دارک مود ویندوز استفاده کنید که شباهت نزدیکی به نسل جدید گوشی های هوشمند دارد و شما می توانید به سادگی از آن برای انجام کارهای روزمره خود استفاده کنید و دیگر چشم های شما احساس خستگی نخواهد داشت. برای فعال کردن آن تنها کافی است وارد تنظیمات شوید و در منو جستجو تنظیمات عبارت Color را تایپ کنید و بعد از پیدا شدن آن کلیک کنید و سپس گزینه Choose your default app mode را با کمی اسکرول مشاهده خواهید کرد که از حالت Light به حالت Dark تبدیل کنید.

ویندوز 10
  • تایپ کردن با ویس

در سال های گذشته برای استفاده از این قابلیت باید هزینه های گزاف را می پرداختید تا نرم افزار تبدیل گفتار به متن را خریداری کنید که به میزان زیادی باگ داشت و شاید از هر 10 کلمه، 5 مورد کلمه به اشتباه تایپ می شد. اما امروزه دیگر نیاز به هزینه های گزاف ندارید چرا که در ویندوز 10 این قابلیت وجود دارد که تشخیص صدا آن بسیار حرفه ای می باشد.

ویندوز 10

برای فعال کردن این آپشن فقط باید وارد تنظیمات ویندوز شوید و سپس بر روی گزینه Speech کلیک کنید و سپس گزینه Online speech recognition را فعال کنید. پس از فعال شدن هر موقع که نیاز به تایپ داشتید دو کلید Win+H را بفشارید و با استفاده از این قابلیت تایپ کنید. آزمایش های انجام شده روی این قابلیت، نشان داده اند که این دستیار صوتی بسیار دقیق است و می تواند نیاز شما را به بهترین وجه برطرف کند.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#موبایل_های_هوشمند
#تکنالوجی
#ویندوز10