ویژگی های یک اپلیکیشن خوب

همانطور که می دانیم درگیری‌های کسب و کار وارد دنیای دیجیتال نیز شده است. برای اینکه کسب و کاری با این روند رشد کند نیازمند این است که فورا از کسب و کارهای سنتی به پایگاه‌های کسب و کار اینترنتی منتقل شود و حضور آنلاین پررنگ‌تری داشته باشند. در این بازار به شدت رقابتی افراد به دنبال حداکثر میزان راحتی و صرفه‌جویی در زمان آزاد خود هستند. به عنوان مثال اگر فروشگاه‌ها هنوز نیز مشتریان خود را برای خرید کردن مجبور می‌کنند تا فروشگاه رانندگی کنند و به طور حضوری خرید خود را انجام دهند، احتمالا به زودی مشتریان خود را از دست می دهد و این دقیقا همان اشتباهی است که اکثر استارتاپ‌ها و کسب و کارهای کوچک مرتکب می‌شوند. برای فروشگاه‌ها ودکان هایی که استفاده از خدمات آن‌ها نیازمند صرف انرژی و زمان هستند، کمبود زمان به یک معضل مهم تبدیل شده است.

اپلیکیشن

یک اپلیکیشن خوب با راضی نگهداشتن و رفع نیاز کاربران، موجب شکوفایی و رونق کسب و کارتان می شود. بدون شک یک اپلیکیشن خوب طراحی شده، خیلی زودتر در بین مردم مشهور می شود. علاوه بر شکل ظاهری و طراحی اپلیکیشن، به رابط کاربری مناسب و تجربه کاربری آسان هم توجه کنید.
بنابر این لازم است تا یک تیم حرفه ای و کار بلد نظیراولین دیتا طراحی اپلیکیشن شما را به عهده بگیرند. طرز کار و ظاهر اپ هر دو باید جذابیت کافی را برای کاربران آنلاین داشته باشد. اما موارد دیگری هم باید در نظر گرفته شود از جمله:

 • ظاهر مناسب
  یکی از مهمترین ویژگی های یک اپلیکیشن، داشتن ظاهری مناسب و یک گرافیک بدون نقص میباشد. متاسفانه بعضی از اپلیکیشن ها در این زمینه گاهی ضعف های بسیار بزرگی دارند. برای داشتن یک ظاهر مناسب باید به رنگ بندی و روانشناسی رنگ ها توجه بسیار ویژه ای شود. یک ظاهر خوب میتواند به تنهایی بسیار جذاب باشد. حتی میتواند بعضی از عیب های کوچک اپلیکیشن شما را هم بپوشاند.
 • امنیت بالا
  اگر برنامه شما اطلاعاتی از کاربر را ذخیره میکند باید برای بالا بردن امنیت آن تلاش کنید. اطلاعات میتواند هر چیزی باشد که از گوشی کاربر وارد اپلیکیشن شما میشود. اگر اپلیکیشن قابلیت برقراری ارتباط با اینترنت را هم داشته باشد، امنیت بسیار بیشتر از گذشته مطرح میشود. امنیت یکی از ویژگی های اپلیکیشن خوب است که از دو جهت اهمیت دارد، اگر از این مورد غافل شوید ممکن است سرور های شما دچار اختلال شوند و به درستی کار نکنند. اما امکان دارد اطلاعات کاربران شما که به صورت آنلاین در سرور ها ذخیره شده اند لو بروند. اگر هرکدام از این اتفاقات برای شما رخ بدهد، ضربه ی بسیار بزرگی به برندتان وارد میشود. پس حتما در هنگام ساخت اپلیکیشن همه ی مواردی که امنیت برنامه شما را تهدید میکنند از بین ببرید.
اپلیکیشن
 • عملکرد مناسب
  خطاها و بد عمل کردن های نرم افزار (یا به اصطلاح باگ داشتن)، مهلک ترین سم برای اپلیکیشن شماست. هیچ شانسی برای یک اپلیکیشن که نمیتواند به وظایف خود عمل کند وجود ندارد. عملکرد مناسب و روان نرم افزار از ابتدایی ترین ویژگی های اپلیکیشن موفق است.
  قبل از ارائه ی اپلیکیشن حتما چندین بار و به صورت های مختلف همه ی قسمت های برنامه را شخصا تست کنید. اگر کاربران این موارد را به شما گزارش دادند در سریع ترین زمان ممکن آنرا برطرف نمایید.
 • ارائه آپدیت های منظم
  برای برطرف کردن مشکلات نرم افزار و یا اضافه کردن قابلیت های جدید همیشه آپدیت های جدید برای اپلیکیشن منتشر کنید. ارائه آپدیت ها این حس را به کاربران میدهد که به نظرات آنها توجه کرده اید. اپلیکیشن هایی که مدت زیادی از به روز رسانی آنها گذشته است، کاملا متروکه به نظر میرسند.
اپلیکیشن
 • رابط کاربری
  رابط کاربری در ارتباط مستقیم با میزان رضایت کاربران از اپلیکیشن شماست.رابط کاربری خوب هم از مهمترین ویژگی های اپلیکیشن به حساب می آید. باید قبل ازطراحی اپلیکیشن یک نقشه ی کامل برای نحوه ی تعامل کاربر با اپلیکیشن خود به وجود بیاورید.
  با دریافت نظر کاربران و به روزرسانی هایی که برای اپلیکیشن ارائه میکنید، میتوانید رابط کاربری را بهبود دهید. این نکته را نباید فراموش کنید که کاربر باید بتواند به قسمت های مهم، به راحتی دسترسی داشته باشد.
 • پشتیبانی خوب
  این مورد که یک اپلیکیشن به پشتیبانی نیاز ندارد باور کاملا نادرستی است. امروزه یکی از ضروری ترین ویژگی های اپلیکیشن، داشتن یک تیم پشتیبانی قوی و حرفه ای است. هنگامی که مشکلی در اپلیکیشن شما وجود دارد و نمیدانید کدام قسمت ضعف دارد، سوالاتی که از پشتیبانی پرسیده میشود میتوانند کاملا راهنمای شما باشند.
اپلیکیشن
 • سرعت بالا
  به لطف سریعتر شدن اندروید و قدرت بسیار زیاد گوشی های هوشمند موجود در بازار، اپلیکیشن ها میتوانند به سرعت اجرا شوند. سرعت اجرای اپلیکیشن ها تا حد بسیار زیادی به اندازه ی فایل ها و کدهای نوشته شده بستگی دارد.
 • تبلیغ، مزاحم همیشگی
  بدون شک میتوان گفت که آزار دهنده ترین مورد از ویژگی های اپلیکیشن، داشتن تبلیغات است. هیچ چیز به اندازه ی تبلیغ هایی که فعالیت کاربر را مختل میکنند نمیتوانند آنها را فراری دهند. سعی کنید تا جایی که میتوانید تبلیغات را درون اپلیکیشن خود به کار نبرید. برای کسب در آمد از پلن های دیگر استفاده کنید. اما در نهایت اگر مجبور بودید از تبلیغات استفاده کنید، فقط و فقط آنهایی که با موضوع اپلیکیشن مرتبط هستند را انتخاب نمایید.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#برنامه_نویسی_کامپیوتر
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تجارت_آنلاین
#بازاریابی_اینترنتی