پروتکل های انترنتی (بخش سوم)

پروتکل UDP چیست؟

‏ UDPبراي ارسال پيام کوچک از ميزبان به ميزبان ديگر استفاده ميشود و اين پروتکل بدون اتصال است يعني نيازي به اتصال ندارد هر دو UDP و TCP در بالای پروتکل اینترنت (IP) اجرا می شوند و گاهی به UDP / IP یا TCP / IP گفته می شود. اما تفاوتهای مهمی بین این دو وجود دارد. در جایی که UDP ارتباط پردازش  به پردازش را فراهم می کند، TCP از ارتباط میزبان به میزبان پشتیبانی می کند.TC بسته های جداگانه را ارسال می کند و یک وسیله حمل و نقل مطمئن محسوب می شود.UDP پیامی به نام دیتاگرام می فرستد و به عنوان بهترین حالت ارتباطات در نظر گرفته می شود.

پروتکلUDP

پروتکل SPDY چیست؟

SPDY پروتکلی است که توسط Google ساخته شده است تا سرعت و کارایی در ارائه محتوای وب را افزایش دهد. SPDY بخش هایی از پروتکل انتقال HyperText (HTTP) را اصلاح می کند تا عملکرد وب بهبود یابد. SPDY راه حلی است که برای حل برخی از مشکلات بزرگتر HTTP طراحی شده است. این پروتکل به دلیل ارسال از طریق اینترنت، ترافیک HTTP را بهینه می کند، در نتیجه سرعت ۲۸ – ۶۴٪ برای برخی از وب سایت های برتر دنیا فراهم می شود.

SPDY PROTOCOL

پروتکل POP

(Post office protocol)Pop در واقع یک موافقت نامه بین‌المللی دریافت و ارسال نامه‌های الکترونیکی می‌باشد.این توافق نامه توسط شرکت خدمات اینترنتی‌ها پشتیبانی و مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیستم‌های پست الکترونیکی که بر اساس این پروتکل طرح ریزی و طراحی می‌شوند به صورت مستقیم می‌توانند پذیرای نرم‌افزارهایی مانند Outlook باشند و کاربران نیز می‌توانند از طریق این نرم‌افزارها وارد صندوق پستی خود شوند نامه‌ها را بخوانند و به آن‌ها جواب دهند.

pop protocol

مزیت داشتن ایمیل pop3 این است که شما می‌توانید ایمیل‌های خود را از طریق نرم‌افزارهای مدیریت ایمیل دریافت نمایید. میل‌های خود را در سیستم خود آرشیو نمایید و ایمیل‌های خود را به صورت آفلاین مطالعه نمایید. سرعت دریافت و ارسال ایمیل با این روش بسیار بیشتر از حالتی است که به صورت وب میل و مرورگر صورت می‌گیرد. همچنین شما می‌توانید نامه‌های خود را با کمک ویرایشگر قوی که در نرم‌افزارهای مدیریت میل وجود دارد تایپ نموده، تصویر یا هرگونه فایل بر روی سیستم خود را ضمیمه نامه کرده و تنها برای ارسال نامه به اینترنت متصل شوید که مسلماً در وقت و هزینه شما در اینترنت صرفه جویی خواهد شد.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار
#اولین_دیتا
#پروتکل