چرا در مارکت پلیس عضو شویم؟

در سالهای اخیر شاهد رشد روز افزون مارکت پلیس ها در فضای تجارت الکترونیک بوده ایم چرا که این سایتها تسهیلات و امکانات مفیدی را در اختیار کاربران قرار میدهند که هم برای خریداران و هم فروشندگان به صرفه است. به طور مثال به این نکته دقت کنید اگر فروشنده دارای دفتر فروش فیزیکی باشد، چگونه میتواند مشتریان خود را پیدا کند و به سمت این دفتر فروش، برای خرید اجناس مورد نظر خود، هدایت کند؟ از طرف دیگر ممکن است مشتریان این تأمین‌کننده در فاصله دوری از دفتر فروش باشند. بنابراین مارکت پلیس‎ برای دو طرف معامله مزیت‎های زیادی به همراه دارند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

مارکت پلیس

مزایای مارکت پلیس برای خریداران:

خرید آسان و راحت:
شما میتوانید اجناس یا خدمات مورد نیاز خود را به راحتی از خانه سفارش دهید به عنوان مثال ، رزرو رستورانت درظرف چند دقیقه از طریق مسنجر قابل انجام است و یا می توانید بجای رانندگی تا فروشگاه  طی چند دقیقه از سوپرمارکت محل خود خرید کنید.

انتخاب/ مقایسه بهتر:
مارکت پلیس مقایسه و انتخاب خریداران را با ارائه اجناسها و تامین کننده های متفاوت، آسان می کنند بطوریکه نیازی به مراجعه به چندین وب سایت یا برقراری تماس تلفنی نیست بلکه تمام اطلاعات مربوط به قیمت گذاری تا حتی ساعات کاری ثبت شده است.

مزایای مارکت پلیس برای خریداران

خرید ارزانتر:
مارکت پلیسها تحت تاثیر واسطه ها نیستند بدین معنا که محصول بدون دخالت واسطه به دست مشتری میرسد و این باعث کاهش هزینه میشود.

کیفیت بالاتر:
در مارکت پلیس کاربران نظرات خود را در رابطه با محصول ابراز میکنند و به محصول امتیاز میدهند ،بسیاری از فروشندگان نظرات، پیشنهادات و انتقاداتی  که از مشتریان دریافت میکنند را بررسی کرده و تلاش میکنند کیفیت محصولات خود را بالا ببرند.

 اعلام تخفیفات و یا ارائه محصولات خاص:
حراج آنلاین در مناسبتهای خاص و یا رونمایی از خدمات /محصولات جدید در مارکت پلیس برای هر دوطرف فروشنده و خریدار یک فرصت خوب، محسوب میشود.

مزایای مارکت پلیس برای خریداران

مزایای مارکت پلیس برای فروشندگان:

 افزایش درآمد:
فروشندگان در مارکت پلیس لیست محصولات خود را به همراه قیمت و شرایط آنها ارائه میدهند، مشتریان نیز به علت تنوع در اجناسها و خرید با قیمت پایین‎تر مرتبا از مارکت پلیس‎ها دیدن می‎کنند این امر موجب فروش بالا و بدست آوردن سود بیشتر برای تامین کننده می‎شود بنابراین فروش در این حالت بالا میرود.

 عدم نیاز به دانش کامپیوتری:
از انجا که مدیر مارکت پلیس مسئولیت کلیه کارهای سایت و فروش آنلاین را بر عهده دارد تامین کنندگان مارکت پلیس تنها کاری که انجام میدهند ورود اطلاعات به پنل هست نیازی به دانستن دانش کامپیوتری ندارند.

فروش سرتاسری:
در فروش اینترنتی مارکت پلیس صاحبان اجناس میتوانند بدون اخذ مجوز فروش از صنف مورد نظر، به دور از  محدودیت جغرافیایی اجناس خود را به سرتاسر کشور بفروشند.

مزایای مارکت پلیس برای فروشندگان

مزایای مارکت پلیس برای مدیران مارکت پلیس:

کسب درآمد بدون سرمایه:
مارکت پلیس‎ها نیاز به دفتر کار ندارند و چون تامین کننده اجناس نیستند هزینه ای هم بابت خرید اجناس پرداخت نمی‎کنند، همچنین نیاز به انبار هم ندارند؛ به این شکل در هزینه‎‎ها صرف جویی می‎شود، بدون هیچگونه سرمایه‎ای و فقط با گرفتن کمیشن فروش، درآمد کسب می‎کنند. بنابراین فروشگاه‎ها می‎توانند هزینه‎ی بیشتری صرف مواردی دیگر از قبیل بهینه سازی سایت، بهبود و به روز رسانی محتوای سایت مارکت پلیس کنند.

مزایای مارکت پلیس

عدم  ضرر و زیان:
مدیران سایت مارکت پلیس به این دلیل که تامین کننده و صاحب محصولات نیستند و تنها خدمات و محصولات دیگران را ارائه میدهند دچار ضرر و زیان نمی‎شوند چرا که در فروش محصولات مشارکتی ندارند.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#کسب_و_کار_اینترنتی
#مارکت_پلیس
#بازاراینترنتی