کاربرد هوش مصنوعی در طب(بخش دوم)

  • انجام عمل جراحی به کمک ربات‌ها

در سال‌های اخیر استفاده از ربات‌ها در جراحی محبوبیت زیادی پیدا کرده است . این ربات‌ها به داکتران کمک می‌کند که روش‌های معالجه پیچیده را با دقت، انعطاف‌پذیری و کنترلی انجام بدهند که فراتر از توانایی‌های انسانی باشد.

برای نمونه عمل‌های رباتیک به جراحان امکان استفاده از ابزارهای خوردتر برای برش‌های دقیقتر را میدهد؛ چراکه هوش مصنوعی در طب با ترکیب سوابق طبی مریضان با دیتاهای زمان حال و همین‌طور استفاده از دیتاهای موجود از عمل‌های مشابه قبلی، روند عمل جراحی را موثرتر و قابل پیش‌بینی‌تر می‌کند.

تکنالوچی در طب

این ربات‌ها مجهز به بازوهای مکانیکی، کمره و ابزار جراحی هستند که باعث افزایش مهارت، تجربه و دانش داکتران برای انجام به طریقه نوین از جراحی می‌شود. جراحان این بازوهای مکانیکی رابه‌وسیله‌ی یک کامپیوتر کنترل می‌کنند و این ربات تصویری 3 بعدی از محل جراحی، همراه با بزرگنمایی ارائه میدهد. این کار در گذشته امکان‌پذیر نبود و جراحان تنها بر قدرت چشم شان متکی بودند.

در جراحی‌هایی که به کمک ربات‌ها انجام می‌شود پس از جراحی، مریضان درد کمتری حس کرده و همچنان زمان بهبودی مریض نیز کاهش پیدا می‌کند.

تکنالوجی در طب
  • جمع‌آوری،مدیریت و دسترسی سریع به دیتاها و اطلاعات طبی

یکی از مرزهای بعدی که قرار است توسط دیتاسنترهای بزرگ (Big data) فتح شود، بدون شک صنعت صحت و معالجه خواهد بود.

گاهی اوقات اطلاعات بسیار باارزش، در میان میلیون‌ها دیتا از بین میرود و این امر موجب می‌شود تا زیان‌های چندصد میلیون‌دالری به این صنعت وارد ‌شود. همچنان عدم توانایی در اتصال نقاط مهم دیتا ها، روند تشخیص مناسب و ایجاد دواهای جدید را کند می‌کند.

تکناوجی در طب

تکنالوجی هوش مصنوعی می‌تواند میلیون‌ها دیتارا در چند دقیقه تجزیه و تحلیل کند و اطلاعاتی از آنها استخراج کند که برای به دست آوردن آنها، به صرف زمان زیادی نیازمند بودیم.

صفحه قبلی صفحه بعدی

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#برنامه_نویسی_کامپیوتر
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تجارت_آنلاین
#بازاریابی_اینترنتی
#تجارت_آنلاین_زنان
#هوش_مصنوعی
#روبات_ها
#برترین_تکنالوجی_سال_2020