کاربرد هوش مصنوعی در طب(بخش سوم)

  • نرس مجازی

هوش ماشینی به دنبال روش نوینی برای نظارت و مراقبت است. با وارد شدن این تکنالوجی به طب، وجود نرس ها در کنار تخت‌خواب اندک اندک منسوخ می‌شود و جای خودشانرابه نرس های مجازی میدهند.

این نرسهای مجازی ممکنه در قالب اتاق‌های گفتگو مجهز به هوش ماشینی باشند؛ چراکه می‌توانند در زمینه‌هایی مانند نظارت بر مریضان برای اطمینان از اجرای دستورالعمل‌های طبی، یادآوری برای مصرف دوا ها، رفتن به قرار ملاقات داکتر، پاسخ به سوالات طبی و ارائه‌ی دستورالعمل‌های خاص به مریضان در حال بهبود یا بهبودیافته، همان کارائی راداشته‌ باشند که مریضان واقعی دارند.

نرس رباتیک
  • تشخیص درد با هوش مصنوعی

هوش ماشینی به‌ کمک یک تکنالوجی پیشرفته، میزان درد افراد راشناسایی می‌کند. این سیستم که
Deep face life نام دارد، نوعی الگوریتم یادگیری ماشینی است که بر پایه ویدیوهایی از حالات مختلف درد کشیدن انسان، آموزش دیده است.

این سیستم با استفاده از این ویدیوها تونسته حالات مختلف چهره‌ی انسان‌ها در حین تحملِ با درجات مختلف با دقت و ظرافت فوق‌العاده بالایی یاد بگیرد و درحال‌حاضر قادراست درجات مختلف درد مریضانرا تشخیص بدهد. ضمناً دقت تشخیص این سیستم با توجه به سن، جنسیت و رنگ پوستِ افراد نیز بالاتر میرود.

تکنالوجی در طب

سیستم تشخیص دردی که امروزه استفاده می‌شود، سیستم آنالوگ بصری (VAS) نام دارد. این سیستم با وجود کاربردی که دارد، کاملا براساس الگوی پرسش و پاسخ طراحی شده و نتایج تشخیص آن با توجه به پاسخ‌های مریضان، میتواند کاملا متفاوت باشد.

سیستم‌های تشخیص درد بر پایه یادگیری ماشینی نمی توانند به طور کامل جایگزین سیستم‌های تشخیص درد VAS امروزی بشن. اما میتوانند در بسیاری از شرایط  کارآمدتر باشند. برای مثال این سیستم می تواند تشخیص بدهد که آیا فرد در حال درد کشیدن است یا اینکه دروغ می‌گوید! در واقع هوش مصنوعی در طب بخصوص در تشخیص دروغ هم موثر واقع میشود.

تکنالوجی

این پروژه هم‌چنان در حال توسعه و پیش‌رویه و محققان امیدوارن که این سیستم را در یک اپلیکیشن موبایل اجرا کنند تا داکتران بتوانند خیلی راحت به ان دسترسی داشته‌ باشند.


صفحه قبلیصفحه بعدی

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#برنامه_نویسی_کامپیوتر
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تجارت_آنلاین
#بازاریابی_اینترنتی
#تجارت_آنلاین_زنان
#هوش_مصنوعی
#روبات_ها
#برترین_تکنالوجی_سال_2020