کاربرد هوش مصنوعی در طب (بخش اول)

در این مقاله به بررسی اجمالی کاربردهای هوش مصنوعی در طب و تحولاتی که در حوزه‌ی بیولوژی و معالجه ایجاد کرده است، می پردازیم.
روزگاری هوش مصنوعی برای ما صرفا جنبه‌ی سرگرمی داشت و شاید چیزی بود که فقط در فیلمای علمی- تخیلی، مارا درگیر جهان حقیقت‌جویی می‌کرد. هر قدر که جلوتر میرویم، نمود هوش مصنوعی در جهان عینی را بیشتر حس می‌کنیم، تا جایی که این فکر در ذهن ما جرقه میزند که ” نکنه یک وقت هوش مصنوعی جای ما را بگیرد.

تکنالوجی در طب

 هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) درواقع برنامه‌های پیشرفته‌ را که به شبیه‌سازی رفتارهای خاص و هوشمندانه‌ انسان مانند منطق، استدلال و تصمیم‌گیری می‌پردازد. در اکثر نوشته‌ها و مقالات از هوش ماشینی به‌عنوان “دانش شناخت و طراحی عامل‌های هوشمند” یاد می‌شه. این تکنالوجی آمده تا زندگی بشر را آسانتر و بهتر کند.
طبق برآورد سازمان جهانی صحت، بیش از 400 میلیون نفر در دنیا به ابتدایی‌ترین مراقبت‌های صحی دسترسی ندارند و AI قابلیت تغییر این شرایط را دارد. هم‌چنان با استفاده از این تکنالوجی میتوانیم در هزینه‌های زیاد مادی و معنوی صرفه‌جویی کنیم.

هوش منصوعی در طب

مزایای استفاده از تکنالوجی در بیولوژی

  • تشخیص دقیقتر مریضان

هوش ماشینی در تفکیک دیتاها فوق‌العاده عمل می‌کند؛ به‌ ویژه زمانی‌که دیتاهایی با حجم زیاد درباره موضوعی خاص، در اختیارش قرار بگیرد. این مشخصه برای تشخیص امراض بسیار مفید و امیدوارکننده است.

تکنالوجی در طب

نتایج تصویربرداری طبی (رادیولوژی)، سوابق طبی مریضان، ژنتیک و… می‌تونند با هم ترکیب شوند تا نتایج تشخیص مریض بهبود پیدا کند. همچنان ابزارهای AI می‌توانند روش‌های معالجه خاص رابه داکتران پیشنهاد کنند که این توانایی به‌صورت عملی هم مورد استفاده قرار گرفت است. یک نمونه از این توانایی مربوط به تشخیص سرطان پوست است.

صفحه قبلی – صفحه بعدی

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#برنامه_نویسی_کامپیوتر
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تجارت_آنلاین
#بازاریابی_اینترنتی
#تجارت_آنلاین_زنان
#هوش_مصنوعی
#روبات_ها
#برترین_تکنالوجی_سال_2020