کار سرور چیست و چه کاربردی دارد؟

به این معنا که تمامی کامپیوتر‌های موجود در این شبکه، از سرور فرمان می‌گیرند و نیازهای تحت شبکه خود را به کمک آن تامین می‌کنند. حال اگر گستره این شبکه را کمی بیشتر و تشکیل شده از تمام کامپیوترهایی که از طریق اینترنت به هم وصل شده‌اند بدانیم، با گروه بسیار بزرگی از کامپیوترهای همیشه روشن و در دسترس از طریق اینترنت، روبرو هستیم. سرورهای اینترنتی، معلوماتی که در هر زمان از شبانه‌روز بر روی پهنای اینترنت جستجو می‌شوند را، در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

سرور چیست

انتخاب دستگاه سرور مناسب

هنگام انتخاب سرور مناسب، چندین نکته وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنیم. پیکربندی سخت افزاری، زیر ساخت شبکه و اینترنت قدرتمند، قابلیت‌های امنیتی و حفاظت از اطلاعات مواردی هستند که باید به آن‌ها، اهمیت ویژه‌ای دهیم. نکته مهم دیگر، کاربرد سرور است و اینکه برای برآورده کردن چه نیازی با چه منابعی، سرور تهیه می‌شود. قبل از انتخاب سرور، ویژگی‌های خاص آن‌را ارزیابی کنید تا در قبال هزینه پرداختی، سروری مناسب و کاربردی تهیه کنید.

سرور چیست

برنامه نویس سمت سرور

یک برنامه نویس سمت سرور باید با زبان‌های سمت سرور آشنایی داشته باشد و بتواند ارتباط بین پایگاه داده و سایت را به خوبی برقرار کند. از طرف دیگر باید توانایی تولید کدهای کاربردی برای انواع سرویس‌گیرنده‌ها را داشته باشد. کاربران با سیستم عامل‌های مختلف و مرورگرهای متفاوت به سرور متصل می‌شوند و محدودیت‌ها و تنظیمات مربوط به خود را دارند و برای این که سایت در تمامی سرویس‌گیرنده‌ها به خوبی نمایش داده شود و هر کاربر بتواند از تمامی امکانات سایت استفاده کند، کدها توسط برنامه نویس سمت سرور باید به گونه‌ای نوشته شود که تمام شرایط پیش‌بینی شده باشد.

سرور چیست

زبان‌های برنامه نویسی سمت سرور

برای طراحی سایت دینامیک به زبان برنامه نویسی نیاز داریم که با دیتابیس بتواند تعامل داشته باشد و کدهای پویا و مناسبی را در سمت کاربر ایجاد کند. باید در نظر بگیرید که هر کدام از برنامه‌های سمت سرور می‌توانند به تنهایی و یا با ترکیب با دیگر زبان‌های برنامه نویسی سمت سرور مورد استفاده قرار بگیرند. هر کدام از این زبان‌ها ویژگی‌هایی دارند و این ویژگی‌ها در زمان انتخاب، مورد توجه قرار می‌گیرند و برای سایت‌های مختلف متفاوت خواهد بود. در زیر به تعدادی از زبان‌های برنامه نویسی سمت سرور اشاره خواهیم کرد.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
# برنامه_نویس_سمت سرور