کدام ویندوز برای بازی بهتر است؟

بعد از انتشار سیستم عامل ویندوز 10، شاید سوالی که به ذهن کاربران به خصوص گیمرها خطور کرده این باشد که از میان ویندوز های رایج مورد استفاده، کدام یک برای بازی ها مناسب تر است، یا به طور مشخص کدام یک عملکرد بهتری را در اجرای بازی ها ارائه می دهند. در یک جواب کوتاه، آخرین نسخه ویندوز یعنی ویندوز ۱۰ بهترین ویندوز برای بازی کردن روی کامپیوتراست؛ در ادامه با اولین دیتا همراه باشید.

ویندوز10

همانطور که می دانید ویندوز 10 تنها ویندوزی است که از بسته نرم افزاری DirectX 12 پشتیبانی میکند. دایرکت ایکس مجموعه ای از رابط های برنامه نویسی نرم افزار یا API است و وظیفه آن برقراری ارتباط با سخت افزارهای صدا و تصویر برای اجرای برنامه های گرافیکی همانند بازی وهاست بوده، که کار را برای بازی سازان آسان کرده تا خیال آنها را از دست و پنجه نرم کردن با کدهای سطح پایین سخت افزاری برای ایجاد تصاویر گرافیکی و افکت های صوتی و تصویری آسوده سازد. از تاریخ ایجاد دایرکت ایکس در سال 1995 تا کنون با گذشت زمان ورژن های مختلفی انتشار یافته که هر کدام عملکرد بهتری را نسبت به نسخه قبلی خود در نمایش تصاویر گرافیکی ارائه داده اند و باید گفت که دایرکت ایکس 12 بهترین آنهاست.

directx 12


گذشته از مبحث دایرکت ایکس، ویندوز 10 دارای اپلیکشن xbox می باشد که از امکاناتی، همانند xbox live در ایکس باکس (مانند صفحه مخصوص هر بازی که در آن می توانید آپدیت های جدید، ویدئو کلیپ، اچیومنت های مختلف و فعالیت های دوستان خود را مشاهده کنید) و یا امکان اتصال و استفاده از کنترلرهای ایکس باکس و همچنین اتصال دستگاه ایکس باکس به سیستم جهت نمایش یا همان استریم بازی ها، بهره می برد.

xbox

آیا همه بازی‌ها در ویندوز ۱۰ اجرا می‌شوند؟
باید گفت خیر، اما بیشتر بازی‌ها روی ویندوز ۱۰ اجرا می‌شوند، در این میان برخی از بازی‌های قدیمی برای اجرا شدن نیاز به نسخه‌های قدیمی ویندوز دارند. مایکروسافت سعی کرده است که این بازی‌ها را نیز روی ویندوز ۱۰ قابل اجرا کند، اما گاهی کم‌کاری استودیو‌های بازی‌سازی از این عمل جلوگیری می‌کند. برای بازی کردن این عناوین چاره‌ای جز نصب ویندوزهای قبلی ندارید، هرچند که می‌توانید به صورت دوال بوت هر دو ویندوز را در کنار یک‌دیگر نصب کنید. البته، تعداد این عناوین زیاد نیستند و لازم به ذکر است که بیشتر بازی‌های پرطرفدار بازسازی می‌شوند.

window10

واما سخن اخر
مایکروسافت بعد از رونمایی از ویندوز ۱۰ رسما اعلام کرد که این ویندوز بهترین سیستم عامل برای بازی کردن است. در ادامه مایکروسافت توضیح داد که سرعت بارگذاری بالا و تمرکز بر گیمینگ در ویندوز ۱۰ بیش از پیش اعمال شده است و به لطف این پلتفرم جهانی، گیمرها قادر خواهند بود بهترین تجربه از بازی کردن را سپری کنند. شما میتوانید با نصب ویندوز 10 بهترین بازی های کامپیوتری را نصب واز آن لذت ببرید.

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار
#اولین_دیتا
#ویندوز
#سخت_افزار
#بازی_های_کامپیوتری