کسب درآمد ازطریق اینترنت – بخش سوم

11. لازم نیست برای بازاریابی هزینه زیادی بدهید

 مزیت بعدی کسب و کار اینترنتی این است که نیاز نیست پول زیادی برای بازاریابی بدهید. در کسب و کار حضوری افراد می‌آمدند برای بازاریابی هزینه زیادی می‌کردند. آن‌ها پول زیادی می‌دادند تا تبلیغات تلویزیونی خریداری و پخش کنند. سپس هزینه زیادی برای چاپ پوستر و تبلیغات چاپی می‌کردند و سپس باید پول می‌دادند تا افرادی این تبلیغات چاپی را پخش و توزیع کنند. همچنین باید یک تعداد بازاریاب حضوری استخدام می‌کردند که از این دکان به آن دکان بروند و محصولات شما را تبلیغ کنند.

کسب درآمدازطریق اینترنت

اما چگونه کسب و کار خود را بدون پول راه‌اندازی کنیم؟

در حال حاضر این روش به طور کلی و از اساس حذف شده و بازاریابی دیجیتال تنها شکلی از بازاریابی است که در دنیای امروز باقی مانده است. در بازاریابی دیجیتال می‌توانید از سئو، موتورهای جستجو، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید و با صرف کمترین هزینه ممکن یک برند معروف و قدرتمند بسازید و محصولات خود را به مشتریانی از سراسر کشور بفروشید.
بیزنس‌های اینترنتی با صرف کمترین هزینه برای بازاریابی، بیشترین بازدهی را دریافت می‌کنند. به بیان دیگر هر هزینه‌ای که برای بازاریابی می‌کنند بیش از 100 یا 1000 برابر آن هزینه به آن‌ها برمی‌گردد و به همین خاطر است که کسب و کارهای آنلاین تا این حد قدرت و بازدهی دارند.

کسب درآمد ازطریق اینترنت

12. توسعه کسب و کار اینترنتی خیلی آسان است

یکی از مزایای کسب درآمد اینترنتی این است که توسعه آن خیلی آسان است. به عنوان مثال شما تاکنون در حوزه کفش مردانه کار می‌‎کردید و فروش خوبی در این زمینه دارید. حالا تصمیم دارید علاوه بر حفظ فروش کفش، شلوار مردانه هم به مشتریان خود بفروشید.
برای این کار کافی است یک بخش دیگر تحت عنوان «شلوار مردانه» به سایت خود اضافه کنید و محصولات را در آن بخش در اختیار مشتریان خود قرار دهید. همچنین باید در رسانه‌های اجتماعی هم به اطلاع مشتریان خود برسانید که بازار خود را توسعه داده‌اید و در کنار کفش، شلوار هم می‌فروشید. همچنین باید این محصولات را در رسانه‌های اجتماعی به مشتریان معرفی و خصوصیات آن‌ها را بیان کنید. در نهایت می‌شود نتیجه گرفت که رشد و توسعه کسب و کار اینترنتی واقعاً آسان است و قرار نیست که کار سختی انجام دهید.

کسب درآمد ازطریق اینترنت

حال تصور کنید که می‌خواهید یک کسب و کار حضوری را توسعه دهید. واقعاً باید چه کارهایی انجام دهید؟ ابتدا باید دکوراسیون دکان را تغییر دهید تا بتوانید شلوارها را در کنار کفش‌هایی که قبلاً می‌فروختید، عرضه کنید. باید قفسه بزنید یا اگردکان فضای کافی ندارد، ممکن است مجبور شوید کلاً دکان را عوض کنید.
در نهایت برای توسعه بازار در کسب و کار حضوری باید کلی هزینه کنید و به همین خاطر مسئله توسعه برای این مدل از کسب و کارها واقعاً پیچیده و دشوار است و نیاز به هزینه بسیاری دارد. همچنین لازم است کلی تلاش کنید تا مسئله توسعه را به اطلاع مشتریان خود برسانید. به همین خاطر است که متخصصان و کسانی که دستی بر این آتش دارند، یکی از مهم‌ترین مزیت‌های کسب و کار آنلاین را توسعه آسان آن می‌دانند و همیشه به این مسئله اشاره دارند.

کسب درآمد ازطریق اینترنت

13. کسب و کارهای آنلاین از محیط زیست حفاظت و حراست می‌کنند

یکی دیگر از مزایای کسب و کار اینترنتی این است که با تمام پروتکل‌های زیست محیطی سازگاری و مطابقت دارد. در حال حاضر شرکت‌هایی که بتوانند استانداردهای حفاظت از محیط زیست را رعایت کنند، بیشتر مورد قبول مشتریان و نهادهای دولتی قرار می‌گیرند. در صورتی که شما هم بتوانید یک کسب و کار اینترنتی منطبق بر استانداردهای حفاظت از محیط زیست راه اندازی کنید، مطمئناً می‌توانید نظر مشتریان را بیش از پیش جلب کنید. البته هدف از رعایت این استانداردها فقط جلب نظر مشتریان نیست بلکه این موضوع رسالتی است که بر عهده تمامی انسان‌ها قرار دارد و شما با این کار دارید به تعهد خود در قبال محیط زیست عمل می‌کنید.

کسب درامد ازطریق اینترنت

14. کسب و کار اینترنتی نوعی خدمت به بشریت است

شاید با این نگاه به مسئله نگاه نکرده باشید ولی بعضی از کسب و کارهای اینترنتی نوعی خدمت به بشریت است. فرض کنید افرادی در یک نقطه خاص از کشور هستند و نیاز به یک داروی خاص دارند. این دارو فقط در پایتخت کشور پیدا می‌شود. حال یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی می‌شود که داروهای کمیاب و نادر را پیدا و برای مشتریان ارسال می‌کند. این تیم بیزنس آنلاین دارد با این کار خود خیلی از سختی‌ها و مشکلات را برای مشتریان و متقاضیان آسان می‌کند و از طرفی به نجات جان انسان‌های مختلفی کمک می‌کند. شاید این بهترین کمکی است که می‌شود به هم‌نوعان کرد. بنابراین این مزیت فقط مختص کسب و کارهای اینترنتی است و بسیاری از کسب و کارهای حضوری توان انجام چنین کارها و فعالیت‌هایی را ندارند.

قبلی

#طراحی_سایت_در_افغانستان
#طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_سایت_ در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#برنامه_نویسی_کامپیوتر
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تولید_سایت_فروشگاهی_در_افغانستان
#بازاریابی_آنلاین
#فروشگاه_اینترنتی
#کسب_و_کار_آنلاین