26 دلو سالروز شکست شوروی و پیروزی ملت افغانستان

بیست و شش دلو در تقویم افغانستان، به مناسبت سالروز اخراج اتحاد جماهیر شوروی از این کشور، روز نجات ملی یاد میشود. در این روز قوای اشغالگر شوروی با دادن حدود 50 هزار نفر تلفات و میلیاردها دالرخساره، پس از 9 سال و 50 روز بدون کوچکترین دستاورد سیاسی و نظامی خاک افغانستان را در حالت فرار ترک کردند.

سالروز شکست شوروی و پیروزی مجاهدین افغانستان

جا دارد تا این روز تاریخی را به همه مردم افغانستان تبریک گفته و به روح همه شهدا و قهرمانان نامدار و گمنامی که در ادوار مختلف تاریخی کشور برای پاسداری از آزادی، استقلال و ارزش های متعالی خویش جان باختند، به ویژه همه شهدای جهاد و مقاومت و همه قربانیان کمونیزم و تروریزم، درود بفرستیم.
رئیس محترم شرکت اولین دیتا، جناب آقای داکتر نذیراحمد حیدرزاده در خصوص این واقعه بزرگ و شکوهمند، نامه ای را برای عرض تبریک تنظیم نموده اند که شرح نامه بدین صورت است:

سالگرد خروج ارتش سرخ شوروی از افغانستان

“به حق می توان گفت که 31 سال قبل در چنین روزی (26) دلو 1368 قشون سرخ اتحاد جماهیر شوروی از اثر مجاهدت و پایمردی و خود گذری مردان دلیر و قهرمان واقعی جغرافیای کشور از این سرزمین شکست فاحش خوردند که این شکست نه تنها شکست نظامیان تا به دندان مسلح شوروی بود بلکه باعث فروپاشی اتحاد سرخ جماهیر شوروی گردید. این مجاهدت و پیروزی تاریخی و جان بر کف مجاهدین قهرمان، بر آحاد ملت شهید پرور افغانستان ضمن اینکه باعث مباهات و  افتخار بس عظیم شان می باشد بدین وسیله مبارک باد می گوییم”.

#تولید_و_طراحی_سایت_در_افغانستان
# تولید_و_طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_گیم_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#پیروزی_مجاهدین
#سالروز_خروج_نیروهای_شوروی
#قشون_سرخ_شوروی
#ارتش_سرخ_اتحاد_جماهیر_شوروی
#اتحاد_جماهیر_سوسیالستی_شوروی
#شکست_شوروی