5 مزیت اصلی طراحی اپلیکیشن رستورانت

در یک فاصله زمانی کوتاه مدت؛ سامانه های تحویل آنلاین غذا و اپلیکیشن رستورانت در صنعت غذا به خوبی جای باز کرد. صاحبان رستورانت ها باید به کمک این اپلیکیشن ها خدمات خود را به سبک جدید ارایه دهند و برند خود را نیز بیشتر به مردم بشناسانند. این یک پروژه اثبات شده است که هم برای صاحب رستورانت و هم مشتریان سودمند است.
با ترند روبه رشد تکنالوژی، استفاده از اپلیکیشن های موبایل به یکی از ضرورت های زندگی ما  تبدیل شده است. تقریبا متناسب با هر حوزه ای اپلیکیشن وجود دارد. ما امروز می توانیم با چند کلیک کارمان را انجام دهیم، پس چرا غذاهای خود را از رستورانت مورد علاقه خود سفارش ندهیم!؟

مزیت طراحی اپلیکیشن رستورانت

برای همه روشن است که داشتن یک اپلیکیشن رستورانت چقدر برای رستورانت داران مهم است. اما هنوز هم عده ای از آن ها تغییر را نمی پذیرند و ضرورت آن را رد می کنند. در این مقاله به مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل اشاره می کنیم که نشان می دهد رستورانت ها چگونه با طراحی اپلیکیشن رستورانت، خدمات خود را بهتر ارایه می کنند.

مزیت طراحی اپلیکیشن رستورانت

۱تجربه سریع و آسان برای مشتری

اپلیکیشن های موبایل به صاحبان رستورانت کمک می کنند تا مشتری ها به شیوه آسان و سریع خدمات دریافت کنند. به این معنی که میزان فروش بیشتر شده و وقت تلف شده کاهش می یابد. وقتی مردم اپلیکیشن رستورانت نصب می کنند اولین چیزی که به آن فکر می کنند، امکان رزرو کردن است. البته صرفا تمرکز به این ویژگی استراتژی خوبی نیست. به این دلیل که رزرو کردن چندان در نرخ بازگشت سرمایه رستورانت تاثیری ندارد.
اما اگر در رستورانت های شلوغ و بزرگ رزرو به درستی انجام نگیرد، در تدارکات و نظم رستورانت مشکل به وجود می آید. اما در مواردی که میزهای خالی زیادی وجود دارد، سیستم رزرو غذا با اپلیکیشن موبایل غیر ضروری می شود.

مزایای طراحی اپلیکیشن رستورانت

یک ویژگی مهم و ارزشمند

از طرفی دیگر، رزرو وعده غذایی و رزرو غذا از امکاناتی مهم و ارزشمند در اپلیکیشن رستورانت است. با این حال یکی از ویژگی هایی است که اغلب اوقات مورد بی توجهی قرار می گیرد. اگر مشتری سفارش غذای خود را قبل از حضور در رستورانت انجام دهد. زمان قابل توجهی را در انتظار سرو غذا می کاهد. این امکان نه تنها باعث می شود مشتری تجربه خیلی خوبی از رستورانت داشته باشد، بلکه از حجم کاری کارکنان کم می کند.
با یک امکان دیگر می توان بر ارزش این ویژگی افزود. وقتی به کاربران اجازه دهیم که تاریخچه سفارشات خود را مرور کنند و غذاهای مورد علاقه خود سیو کنند این باعث می شود فرایند سفارش در روزهای آتی آسان شود.

مزایای طراحی اپلیکیشن رستورانت

۲افزایش مخاطبان هدف با کاربران آنلاین

در تحقیقات بدست آمده است که مردم خصوصا افرادی که در بازه سنی ۲۵ الی ۳۵ قرار دارند، اغلب از طریق اپلیکیشن های موبایل رستورانت ها را پیدا و رزرو می کنند. علاوه بر آن ۲۵ درصد از مردم درگوشی هوشمند خود، یک یا  دو اپلیکیشن موبایل نصب کرده اند.
با ترندهای جدید در صنعت غذا، صاحبان رستورانت ها معمولا سعی می کنند خدمات بهتری را به مشتری های موجود ارایه کرده و برای جوانانی که دوست دارند با اپلیکیشن ها کار کنند؛ امکانات جدیدی ارایه دهند. از این رو رستورانت ها برای این که مشتریان جوان جدیدی را جذب کنند باید روی ۳ چیز تمرکز کنند: اپلیکیشن رستورانت ؛ ارایه خدمات و غذاها.

مزایای طراحی اپلیکیشن رستورانت

۳دیسکاوری بهتر

از جنبه های دیگر داشتن دیسکاوری بهتر است. در این جا منظور از دیسکاوری آن است که از تمام روش های ممکن استفاده کنیم تا اپلیکیشن های رستورانت بتواند رستورانت را به تمام کاربران جدید قابل رویت کند و مشتری های فعلی را حفظ کند. آخرین تکنالوژی های موبایل کمک می کند صاحبان رستورانت اطلاعات کاملی را درباره موقعیت رستورانت؛ منوی غذا، اطلاعات تماس و سایر موارد را ثبت کرده و به مشتری ارایه دهند.
همچنین طراحی زیبا و در ذهن ماندگار اپلیکیشن می تواند مشتری های بیشتری را به رستورانت بیاورد.

مزایای طراحی اپلیکیشن رستورانت

مشتری ها با خدمات نقشه به راحتی می توانند موقعیت دقیق رستورانت را رصد کنند. اما دانستن آدرس و موقعیت یک رستورانت کافی نیست، مشتری های بالقوه دوست دارند بدانند رستورانت چه غذاهایی را چگونه ارایه می کند. این امکان به آسانی روی اپلیکیشن های موبایل طراحی می شود و با چند کلیک می توان  به منوی غذا دسترسی داشت. اما چیزی که مهم است افزودن عکس های جذاب به منوی غذاست. اما رستورانت ها باید مطمئن باشند که چیزی را که ارایه می کنند دقیقا مطابق با توضیحات آمده در اپلیکیشن باشد و بالعکس.

مزایای طراحی اپلیکیشن رستورانت

به شیوه مشابه، رستورانت ها می توانند با طراحی عکس های ۳ بعدی از فضای رستورانت بر زیبایی و جذابیت آن بیافزایند. جدای از این موارد گفته شده، اپلیکیشن های موبایل باید یک ارتباط بصری بسیار هوشمندانه بین رستورانت و مشتری هایش برقرار کنند. این اقدام هم رستورانت  و هم اپلیکیشن را خاص می کند و برای برندسازی رستورانت بسیار کمک کننده است. با افزودن امکان اشتراک گذاری با شبکه های اجتماعی در اپلیکیشن، رستورانت ها می توانند در بین فالورهای مشتری های خود برندسازی کنند. شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک، اینستاگرام و تویتر از این قبیل هستند. رستورانت ها حتی می توانند کاربران خود را تشویق به تبلیغ کنند و برای آن ها امتیاز وفاداری بدهند.

مزایای طراحی اپلیکیشن رستورانت

۴حفظ و نگهداری کاربران به شیوه موثر

روش های متعددی وجود دارد که طراحان اپلیکیشن موبایل می توانند کاربران را نگه داری کنند. در بین این ویژگی ها، اطلاع رسانی و برنامه های وفاداری خیلی موثر هستند. با کمک برنامه های وفاداری، تخفیف ها و پاداش ها، برنامه های رستورانت و خدمات رزرو می توان به راحتی کاربران خود را حفظ کرد. همچنین مشاهده شده است که کوپن ها و کارت های هدیه چیزهایی هستند که مردم سریع فراموش می کنند.
برنامه های وفاداری بهترین گزینه هستند.

مزایای طراحی اپلیکیشن رستورانت

اصلا مهم نیست که اپلیکیشن برای یک رستورانت مخصوص طراحی شده یا به طور عمومی کار رزرو را برای رستورانت ها انجام می دهد. کسب و کارها می توانند با ارسال ایمیل و نوتیفیکیشن ها به طور مداوم به مردم اطلاع رسانی کنند. بسیار مهم  است که این کارها عاقلانه انجام گیرد. اگر نوتیفیکیشن ها شخصی سازی شده و به صورت منظم و مناسب ارسال شوند؛ مردم از آن تشکر می کنند و آن را یک اسپم در نظر نمی گیرند.

مزایای طراحی اپلیکیشن رستورانت

۵تحویل

برای توسعه دهنده های اپلیکیشن رستورانت افزودن خدمات رستورانت در کنار ویژگی تحویل به گزینه معقولی تبدیل شده است. اما این ویژگی نمی شود که جز ویژگی های اولیه اپلیکیشن باشد؛ باز هم یک چشم انداز ویژه نسبت به خدمات رستورانت است. علاوه بر این؛ تعدادی از رستورانت ها  از طریق اپلیکیشن ها و وب سایت ها فقط سفارش غذا گرفته و آن را تحویل می دهند.

#تولید_و_طراحی_سایت_در_افغانستان
# تولید_و_طراحی_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_گیم_در_افغانستان
#تولید_و_طراحی_نرم_افزار_در_افغانستان
# تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#اولین_دیتا
#طراحی_اپلیکیشن_رستورانت
#مزایای_طراحی_اپلیکیشن_رستورانت