Address IP V6

اینترنت پروتکل نسخه‌ ی ۶ یا IPv6 چیست؟
اینترنت پروتکل نسخه‌ی ۶ که اینترنت پروتکل نسل بعدی (Internet Protocol next generation) نیز خوانده می‌شود، جدید ترین پروتکل اینترنت برای اختصاص آدرس آی پی است. این پروتکل جدید برای جایگزینی با IPv4 معرفی شده است.
هرچند IPv6 برای جایگزین شدن با IPv4 طراحی شده است، اما فعلا و تا زمان مقتضی شاهد استفاده از هر دو پروتکل به ‌صورت هم ‌زمان خواهیم بود تا اینکه نهایتا IPv6 به‌صورت کامل جای این پروتکل را بگیرد. IPv6 به این علت طراحی شده است تا علاوه بر داشتن آدرس‌های بیشتر برای اتصال گجت‌های بیشتر در مقایسه با IPv4، ظرفیت انتقال اطلاعات در شبکه اینترنت یا همان ترافیک را افزایش دهد.

Address IP V6

IPv6 ازآدرس‌های ۱۲۸ بیتی استفاده میکند. IPv6 یک آدرس اینترنتی ۱۲۸ بیتی است که به ‌صورت هگزادسیمال (دستگاه اعداد مبنای ۱۶) نوشته می‌شود. و اجزای آن با استفاده از کالِن از هم منفک می‌شوند. در دستگاه هگزادسیمال، علاوه بر اعداد 0 تا ۹، اعداد ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴ و ۱۵ با حروف A تا F نمایش داده می‌شوند. برای مثال 3ffe:1900:4545:3:200:f8ff:fe21:67cf یک آدرس اینترنتی مبتنی بر IPv6 است.

IPV6

IPv6 از اواسط دهه ‌ی نود میلادی معرفی و کار روی آن آغاز شده است. این پروتکل جدید علاوه بر افزایش مجموعه‌ ی آدرس‌های قابل استفاده، ویژگی‌های دیگری نیز دارد که درذیل به آن اشاره می‌کنیم:

نیاز نداشتن به (NAT (Network Address Translation
تنظیم خودکار
نداشتن تداخل با آدرس‌های خصوصی یا درون شبکه ‌ای
مسیریابی مالتی ‌کست بهتر
هدربسته‌ها با فرمت ساده‌ تر
مسیریابی بهینه و ساده
بهبود حقیقی کیفیت خدمات به‌ شکل ملموس برای کاربر (QoS)
پشتیبانی از تشخیص هویت داخلی
انعطاف‌پذیری بالا
مدیریت راحت ‌ترونیاز نداشتن به DHCP سرور

برای دانستن اطلاعات درباره امنیت، مزایا، وتفاوت ipv6 و ipv4 کلیک کنید.

#تولید_سایت_در_افغانستان
#تولید_اپلیکشن_در_افغانستان
#تولید_گیم_در_افغانستان
#تولید_CRM_در_افغانستان
#تولید_استارتاپ_در_افغانستان
#طراحی_نرم_افزار
#اولین_دیتا
Address_Ip_v6
#آی_پی_آدرس
#ipv6